• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

És meg is érkeztünk fotós túránk utolsó állomásához. 😜📸

Remélem mindenkinek sikerült picit ismét közelebb hozni a növényezés csodáit :D
Olyan ingereket kiváltani, ami talán már évek óta feledésbe merült. 🥴

A kijáratnál ne felejtsék el leadni értékelésüket és a virtuális túra után örömmel látunk mindenkit a való világban is :D

MK7A7937-Edit.jpg
 
Talán említettem már korábban, hogy ezen az akváriumon az AII Max megy. Én nem tudok megbarátkozni vele.
Elképzelhető, hogy tápokkal valamennyire kompenzálható a színtelenség, de ezek a fehér ledek nem mutatnak jól növényes felett. Vagy nem adnak vissza akkora élményt a színekkel.

Annyire nem szeretem, hogy lehet következő alkalomra véletlenül beleejtem a vízbe. Hátha akkor visszacserélik a srácok a WRGB-re :ROFLMAO:
Biztos ennek is megvan a helyet, mert erős mint a dög, de nem egy GA-ba való lámpa.

View attachment 180811
Értékelem az őszinteségedet!
Közben köszönöm a képeket, mostanában a távolság miatt nem tudom havonta megnézni, jó legalább így látni.
 
Jó újra látni az átfogó bemutató képeket a galériáról. Nekem nagyon hiányoztak mikor ritkán kerültek csak fel képek ide a galériába.
A boltba ritkán állok meg megnézni egy-egy akváriumot pláne nem guggolok le egy hatvanas elé de ezek a képek előtt mindig el tudok időzni. Köszi @viktorlantos
 
Jaja ezért is írtam néhány hete, hogy picit szokatlan szituval állunk szemben.
Valószínűleg túl könnyedén vettük a vízhőmérséklet kérdést. 18C körül volt a legtöbb akvárium! - Ahogy melegszik az idő és figyelünk rá ez megoldódott
Télen algaevő hiány van. Kevesebb amano, oto érkezik vagy egyáltalán nem érkezik - Most ebből is van már elég amennyire én tudom
Volt néhány szűrőcsere az átalakítások után. 1-2 esetben kevésnek bizonyult. Ezt is orvosoltuk.
CO2 szintekre jobban figyelünk.

A múlt hét óta már elvétve látni csak problémát. Tegnap én már csak max a macro obin láttam morzsányi jeleit 1-1 helyen. De végig kellett menni a fentieken sajnos.

Érdekes egyébként hogy a fűszerű akváriumok szivattak meg a hidegben a legjobban. Pont azok, amik nagyon nem szeretik a meleget. Mégis sokkal hamarabb algásodtak le mint pl a stemek, micro stb.
Valóban, az év elején több akváriumon is küzdöttünk alga gondokkal. Most tényleg nagyítóval kell keresni. A javulási okok mellé odatenném @ZaCK Lóri visszatérését is. 😉
 
Igazából sok összetevős volt a történet. Nem az első alkalom, hogy a hideg galéria problémát okozott az akiknak. Tovább tetézte a bajt több esetben, hogy újabb szűrők kerültek be az akik alá, ezek nekünk is újak voltak, de nem bizonyultak elég erősnek. De volt olyan is, ahol szét lett szedve szűrő, mert azt hittük,hogy koszos és azért esett vissza a víz hozama. Aztán kiderült, hogy nem volt jól össze rakva az indulásnál, valószínűleg a kezdetektől fogva alig ment. Erre utalt az alga is, ami ellepte az akit.
De volt olyan is, ahol a ph vezérlő gyári beállítása nem feküdt az akváriumnak és tekertünk rajta egy picit.
Sok helyen nem volt fonalalgázó a hal hiány miatt, ami szintén nem segített.
Persze ezen felül a szuper karbis csapatunk is oda tette magát, hogy minél hamarabb rendbe jöjjön minden üveg. :)
Szerintem ez a helyzet jól mutatja, hogy a probléma detektálásával és egy kis odafigyeléssel szépen helyre lehet hozni egy komolyabb algásodást.
 
Minden fotóra mégsem tehetem rá Tomit, hogy eltakarjuk az akváriumot....
Úgyhogy lesz ami lesz, most már megmutatom min dolgozott az elmúlt hónapokban. :D
Legalábbis a PS generative fill szerint :ROFLMAO: Picit tényleg érezhető belőle a Norvég inspiráció. 😜

MK7A7857-Edit-2.jpg
 
Körbenéztem ma a boltban és ..... :love: 💚📸

Ha mostanság egy kis inspirációra vágysz, alkotói válságban szenvedsz, vagy elakadtál a növényezésben, gyere el, tölts 1 órát a galériában. Én csak ma 4 új akváriumot láttam. :D ....Pedig nemrég voltam bent. 🥴
Minden berendezve..... úgy látom megint nagyítóval kell keresni az algákat. Iszonyat retina és lélek bomba :D Innen is pacsi a csapatnak 👏

MK7A7962-Edit.jpg
 
Back
Oldal tetejére