• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua - fotó és videó - 2020-2024

Ez már vírustagadó magatartásnak számít manapság? :unsure: 😅
Egy ilyen szettben már lehet GA epizódot forgatni külső helyszínen is. Balázs amúgy is szeret beöltözni.
Ez jóóóó!
A sárga mellé kell még egy piros, egy lila és egy zöld gúnya, és akkor készülhetne egy GA Teletubbies vidi is.
Szavazni meg arról kellene, hogy melyik jelmez mögött lehet Balázs, @Nigro @danyi03 és @viktorlantos :ROFLMAO:
1615550855518.png
 
Teljesen egyértelmű volt, hogy az előtéri növények lesznek a lista elején, hiszen
1.) előteret szinte mindenki növényesít és míg a háttérnövényekre többszázas a választék, előtéri növényre csak nagyon kicsi töredéke, így értelemszerűen gyakrabban nyúlunk egy-egy előtéri növény után
2.) háttérnövényből általában vegyesen válogatunk, előtéri növényeket viszont kevésbé keverjük, így egy-egy akvárium előterénél is kisebb a keveredés, ergo nagyobb a darabszám a választott növényből
3.) háttérnövényekből jellemzően csak néhány cseréppel vásárolunk, mert már ritkán ültetve is mutatósak és gyorsan szaporíthatók, míg az előtéri növényeket célszerű sűrűn ültetni, ez is indokolja a többszörös mennyiséget a vásárlásnál

A parvula meg szerintem azért nyert az előtériek között is, mert nehezebb szaporítani, mint kereklevelű társait. Utóbbiakat nyírásból lehet továbbvinni (új helyekre ültetni ill. sűríteni), a parvulát meg csak gyökeres eltávolítással lehetséges szaporítani (a szálanként ültetést most inkább meg sem említeném :) ).

Én egyedül azon lepődtem meg, hogy míg a Cuba a 3. legnépszerűbb előtéri növény, az összesített listán az első 10-be sem fért bele..
 
AKVÁRIUMI NÖVÉNY TOPLISTA 2021 - a Green Aqua legnépszerűbb növényei

Lássuk, melyek a legnépszerűbb növények a boltunk kínálatában az eladásaink alapján.

Meglepett az eredmény?

Egyáltalán nem vagyok meglepve, inkább csalódott vagyok.

- A vlog a "Járt utat járatlanért el ne hagyd." címet is kaphatta volna. A néző gyakorlatilag semmivel nem gazdagodott azáltal, hogy megnézte.
- Már korábban említettem, hogy a webshopban az egy kategóriában szereplő termékek leírása szinte stencil-szöveg. (Férfiasan bevallom, ha infót szeretnék egy növényről, már nem a Webshopotokon tájékozódom.)
- A növények fotói ugyanazok, amiket a világ bármely webshopjában látni, azaz, amit a gyártó készített. (Ha már nem egy WS és egyéb külhoni vendég azt mondta, hogy a GA galériája áll legközelebb Niigatához, miért nem használjátok ki?!? Töltsetek fel fotót +2 képet: egyet egy egész akváriumról, mellette pedig az adott akváriumban lévő növényről.)
- Hányszor szajkóztam, hogy kell egy vlog-sorozat "Species Spotlight" (növény-hal-puhatestűek) címmel? (Ebben a vlogban meg lett említve, hogy mekkora az A. nana az A. bonsaihoz képest. És akkor mi van? Szkép építésnél emlegetitek, hogy rétegek/mélység. Akkor miért nem lehet sorra venni pl. az Anubiasokat, Cryptókat, Rotalákat, stb. Ugyanebben a sorozatban be lehet mutatni az új variánsokat, pl. Rotala Orange Juice, R. sp. 'Yao Yai', R. sp. Wallichii? Nem kell feltétlenül Goethe Színesztétikájának mélységeibe merülni, de az új fajokról el lehetne mondani, hogyan, hová, propagálás, egyfajta 'visual caresheet' bemutatása. OK, több munkával jár, mert utána kell olvasni, ami nem baj. Jó akvarista holtig tanul.)
- Vissza a vlogra. Miért nem lehetett megemlíteni, pl. melyek kiválóak és nagyon népszerűek a Wabi Kusa-zás területen? HC, MC, Riccardia, Anubias, stb. mind kiváló. (A néző horizontjának tágítása hosszútávon megéri - márkahűség, itt a GA - vevő bizalom továbbépítésére gondolok.)

Összességében egy kényszervlognak érzem, ami unalmas is volt.
Helyette - ha már jön a tavasz -, megmutattam volna a kopasz tavas belső kertet egy update vlogban. Beszéltem volna arról, hogy ilyenkor mi a teendő, ha már van, amin rügykezdemény látszik, rázoomolok, stb.

Sokkal több van Bennetek, amit egy xaros Covid sem tud visszatartani. A webshop megy, gurul a futár kocsija, otthon meg lehet akva-tombolni. Akkor tessék olyan tartalmat gyártani, amitől a néző beindul.
Citius - Altius - Fortius legyen a szemetek előtt.
 
Összességében egy kényszervlognak érzem, ami unalmas is volt.

Ok egy picit megpróbálok rávilágítani a miértjére :)

Eleve a tartalmak egy sokkal szélesebb körnek szólnak. Nagyon sok kezdő anyag van és van azért haladóbb is néhány.

Egy kezdő akinek semmit nem mond az eleocharis. De látott egy szép fotót, ő most vagy nekiáll elolvasni az egész fórumot, és megnézni a videókat stb vagy más módon próbál tájékozódni.
Pl akár böngészés közben a legtöbb véleményt kapott növényt választja vagy épp egy ilyen vidi alapján a legnépszerűbb növények közül csemegézik.

Ez teljesen más területeken remekül működik. Most egy dolgot kiemelve pl PC ipar.
Valószínűleg nem fogok minden kutatást és véleményt elolvasni pl egy memóriamodulról vagy egy alaplapról. Egyszerűen megnézem mennyi pozitív véleményt kapott.
Mennyire népszerű a termék és még 1-2 szempontot.

Ahogy a webes tájékozódás is sokféle lehet az infókat is elég sok módon dolgozzuk fel.
Neked aki egy haladó user vagy elég sok lexikális tudással a vidi pl nem mond majd semmit. De akit kíváncsiságból érdekel, egy népszerűségi lista, vagy a fentiek alapján döntene biztos hasznosnak találja majd.

Nem akarok vészjósló lenni, de a web jelenleg abba az irányba halad, hogy gyorsan elérj egy terméket és nem feltétlenül abba, hogy mindent elolvass róla.
A google az idei évtől csak a sebességben érdekelt a tartalom másodlagos lesz.

Valamire a könyveket, fórumokat, videókat is kell használnunk. Egy webáruháztól nem lehet elvárni, hogy az anyámtyúkját is feltegye egy egy termékről. Még akkor sem ha ez időnként hasznos lenne.
 
Nem igazán. (Top10) 1-2 kivételtől eltekintve csupa olyan növény ami lowtechben is nagy eséllyel megmarad. Ezeket viszik a hightechesek is, viszont a co2-t igénylő növényeket a lowtechesek nem veszik. Az lett volna a meglepő ha csupa igényes növénnyel lett volna tele a top10.

Azért simán belefért volna pl a Limnophila vagy egy Microsorum de akár egy Hemianthus micranthemoides/glomeratus is. Valószínűleg itt látszik, hogy nagyobb mennyiségben vannak a klasszikustól eltérő akváriumok
 
Hiányolták többen pl a hygrophila pinnatifida-t amire szintén sok akváriumunk volt demónak.
Én pl hiányolom az előtériekből a valóban könnyű és látványos Echino tenellus-t. És itt jön elő az, hogy hiába beszélünk sokat egyszerűen nem mindig megy át az infó. Ez egy olyan gyepnövény, ami egy eleocharishoz képest röhejesen egyszerűen tartható. Mondjuk 100 liter felett. Így valószínűleg a méret is beleszólt a számokba.

Korábban rengeteg gyűrűs növény ment, valószínleg a covid is beleszólt az értékesítésbe.
 
én továbbra is azt kérdem: na de hol vannak a képek? ;)

Az utóbbi hetekben többet vagyok itthon, kalapálom az új meg az akuális webet is. Így elmaradtak a fotók.
Ez nagyjából az instán is látszik: https://www.instagram.com/greenaquashop/
Ritkábban posztolok.

Legutóbb március 9-én fotóztam ahogy nézem. Ebből volt a brazil gyepes is.
A héten leszek bent, igyekszem valami képi anyagot is gyártani. Vasárnap meg elkezdjük építeni Tomival a 650-et.

Legutóbb őt fotóztam itthon :D

MK7A0886-2.jpg
 
Nagyon sok korábbi fotóm megvan RAW formátumban, így időnként előveszem leporolom őket és megnézem egy új fényeléssel sikerül e javítani a képen.
Így frissült ez a két kép is a napokban. Még a korábbi Florestas-os túrán készültek a HAC nyertesekkel.

Kapott egy re-mastering-et :)

MK7A4628.jpg

MK7A4656.jpg
 
Egyáltalán nem vagyok meglepve, inkább csalódott vagyok.

- A vlog a "Járt utat járatlanért el ne hagyd." címet is kaphatta volna. A néző gyakorlatilag semmivel nem gazdagodott azáltal, hogy megnézte.
- Már korábban említettem, hogy a webshopban az egy kategóriában szereplő termékek leírása szinte stencil-szöveg. (Férfiasan bevallom, ha infót szeretnék egy növényről, már nem a Webshopotokon tájékozódom.)
- A növények fotói ugyanazok, amiket a világ bármely webshopjában látni, azaz, amit a gyártó készített. (Ha már nem egy WS és egyéb külhoni vendég azt mondta, hogy a GA galériája áll legközelebb Niigatához, miért nem használjátok ki?!? Töltsetek fel fotót +2 képet: egyet egy egész akváriumról, mellette pedig az adott akváriumban lévő növényről.)
- Hányszor szajkóztam, hogy kell egy vlog-sorozat "Species Spotlight" (növény-hal-puhatestűek) címmel? (Ebben a vlogban meg lett említve, hogy mekkora az A. nana az A. bonsaihoz képest. És akkor mi van? Szkép építésnél emlegetitek, hogy rétegek/mélység. Akkor miért nem lehet sorra venni pl. az Anubiasokat, Cryptókat, Rotalákat, stb. Ugyanebben a sorozatban be lehet mutatni az új variánsokat, pl. Rotala Orange Juice, R. sp. 'Yao Yai', R. sp. Wallichii? Nem kell feltétlenül Goethe Színesztétikájának mélységeibe merülni, de az új fajokról el lehetne mondani, hogyan, hová, propagálás, egyfajta 'visual caresheet' bemutatása. OK, több munkával jár, mert utána kell olvasni, ami nem baj. Jó akvarista holtig tanul.)
- Vissza a vlogra. Miért nem lehetett megemlíteni, pl. melyek kiválóak és nagyon népszerűek a Wabi Kusa-zás területen? HC, MC, Riccardia, Anubias, stb. mind kiváló. (A néző horizontjának tágítása hosszútávon megéri - márkahűség, itt a GA - vevő bizalom továbbépítésére gondolok.)

Összességében egy kényszervlognak érzem, ami unalmas is volt.
Helyette - ha már jön a tavasz -, megmutattam volna a kopasz tavas belső kertet egy update vlogban. Beszéltem volna arról, hogy ilyenkor mi a teendő, ha már van, amin rügykezdemény látszik, rázoomolok, stb.

Sokkal több van Bennetek, amit egy xaros Covid sem tud visszatartani. A webshop megy, gurul a futár kocsija, otthon meg lehet akva-tombolni. Akkor tessék olyan tartalmat gyártani, amitől a néző beindul.
Citius - Altius - Fortius legyen a szemetek előtt.
Hát a fene se tudja. Baromi nehéz ám minden héten olyat kitalálni, ami nagyot üt. Iszonyat sok munka. Néha kellenek az ilyen “helykitöltő” videók is. Ez még mindig sokkal igényesebb, mint azok amik más csatornákon vannak. Én követek mindenféle csatornát. Az egyik kedvencem egy talán japán srác, aki 20 percet arról beszél hogy 2,5 literenként kell egy amano. Azért a múlt heti hasonló témájú GA videó sokkal tömörebb és informatívabb volt.
javaslom, hogy nyissunk egy topikot, ahol ötleteket lehet benyomni a leendő videókhoz.
 
Utoljára módosított:
Hiányolták többen pl a hygrophila pinnatifida-t amire szintén sok akváriumunk volt demónak.
Én pl hiányolom az előtériekből a valóban könnyű és látványos Echino tenellus-t. És itt jön elő az, hogy hiába beszélünk sokat egyszerűen nem mindig megy át az infó. Ez egy olyan gyepnövény, ami egy eleocharishoz képest röhejesen egyszerűen tartható. Mondjuk 100 liter felett. Így valószínűleg a méret is beleszólt a számokba.

Korábban rengeteg gyűrűs növény ment, valószínleg a covid is beleszólt az értékesítésbe.

Az elmúlt egy év növény eladásába nagyban beleszólt a vírus helyzet. A Pinnatifida is egy olyan növény, ami mostanában többet nincs, mint van. Szeritnem ez az egyik oka, mert ha van akkor viszik, mint a cukrot. :)
 
Baromi nehéz ám minden héten olyat kitalálni, ami nagyot üt.
Nem kell nagyot ütni, hanem jól. ;)
Ezt (jól "ütni") sikerült elérni, de ez a vlog (szememben) nem ütötte meg a GA-színvonalat.
Nézd csak meg, hová fejlődött @danyi03 a WS - amikor Balázs helyett kellett beugornia - félszeg volt, szorongott. Most meg? Zseniális, még a humor is teljesen természetesen jön belőle, és abszolút nyelvi helyességgel.
Még piszkálom @ZaCK Lórit, hogy gyúrjunk, vazze. Segítek.
És @inadsz Daninak is össze kell szednie magát. Őt sem fogom békén hagyni, mert az a nanós vlog piszok jó kezdet volt. És valljuk meg, ha nanóról, vagy akár egy stampedliről van szó, Nálánál senki nem tud ütősebb víz alatti kertet összehozni.
Egyszerűen arról van szó, hogy azt az utat kell végigjárniuk, amit Tomi végig járt.
@Nigro magyarnyelvű - TV számára készített - szösszenete is zseniális. Tőle egyszerűen vétek, hogy nincs benne a vlogokban. Istenem, angol felirattal, na bumm. Már csak azért is, mert még mindig sokan az Ő blogjához fordulunk, ami messze megelőzte korát. No, azt kell folytatni, vizuális formában.

Most sok szemét termelődik a neten. A GA mára olyan tiszteletnek örvend, mint Rachel O'Leary.
A GA-ban megvan minden, hogy a színvonalat tartva, kb. 5 évre elegendő téma van, megvannak hozzá az emberek.
Kell egy bréjnsztórming, ahol még a rózsaszínű repülő elefántok is beleférnek az elején. Utána, lehet válogatni, csoportosítani, és felépíteni egy oltári frankó forgatási ütemtervet. Az eredmény egy könnyen tervezhető, nem megfeszített tempójú tartalomkészítés.
 
Nem kell nagyot ütni, hanem jól. ;)
Ezt (jól "ütni") sikerült elérni, de ez a vlog (szememben) nem ütötte meg a GA-színvonalat.
Nézd csak meg, hová fejlődött @danyi03 a WS - amikor Balázs helyett kellett beugornia - félszeg volt, szorongott. Most meg? Zseniális, még a humor is teljesen természetesen jön belőle, és abszolút nyelvi helyességgel.
Még piszkálom @ZaCK Lórit, hogy gyúrjunk, vazze. Segítek.
És @inadsz Daninak is össze kell szednie magát. Őt sem fogom békén hagyni, mert az a nanós vlog piszok jó kezdet volt. És valljuk meg, ha nanóról, vagy akár egy stampedliről van szó, Nálánál senki nem tud ütősebb víz alatti kertet összehozni.
Egyszerűen arról van szó, hogy azt az utat kell végigjárniuk, amit Tomi végig járt.
@Nigro magyarnyelvű - TV számára készített - szösszenete is zseniális. Tőle egyszerűen vétek, hogy nincs benne a vlogokban. Istenem, angol felirattal, na bumm. Már csak azért is, mert még mindig sokan az Ő blogjához fordulunk, ami messze megelőzte korát. No, azt kell folytatni, vizuális formában.

Most sok szemét termelődik a neten. A GA mára olyan tiszteletnek örvend, mint Rachel O'Leary.
A GA-ban megvan minden, hogy a színvonalat tartva, kb. 5 évre elegendő téma van, megvannak hozzá az emberek.
Kell egy bréjnsztórming, ahol még a rózsaszínű repülő elefántok is beleférnek az elején. Utána, lehet válogatni, csoportosítani, és felépíteni egy oltári frankó forgatási ütemtervet. Az eredmény egy könnyen tervezhető, nem megfeszített tempójú tartalomkészítés.
Off. Érdekes, hogy Rachelt említetted. Na valamiért őt én annyira nem preferálom. Megnézem néha, de nagyon ritkán. Off vége.

Én már vagy másfél éve mondtam, hogy több Nigrót a csatornára. Csoda tartalmakat tudna készíteni haladó szinten. Csak valószínűleg ezt nem akarják. A túl mély tartalom veszélyes. Ha csak egy apró pontatlanság, vagy felületesség becsúszik, az nagy károkat tud okozni. Ráadásul túl sok tényező hat egymásra a legtöbb esetben ebben a hobbiban. Olvasd végig George Farmer könyvét. Nagyon pozitív gondolatokat propagál (pl. high-low energy), de az egész könyve semmi mást nem csinál, mint üres frázisokat puffogtat. Semmi konkrétum, tudományosságnak nyoma sincs benne. A félreértések elkerülése végett ettől eltekintve nagyon jó könyvnek tartom. Mély tartalom Kasselmann és Walstad.
Szóval ebbe az irányba biztos nem lehet messzire menni.
Én személy szerint Balázs építéseit osztanám többekre. Baromi jó dolgokat csinál, de szeretném mások “ujjlenyomatát”, stílusát is látni. Kicsit egysíkú folyamatosan ugyan annak az embernek a munkáit nézni. Erre nagyon jók voltak a WS-ok. Nem is kell feltétlen nagy üvegekben gondolkodni. Egy nagy üveg építéséből kijön vagy tíz, vagy akár több 30 literes (nem csak kockára gondolok) videó. És utána könnyebben el is lehet adni őket.
 
Utoljára módosított:
Off. Érdekes, hogy Rachelt említetted. Na valamiért őt és annyira nem preferálom. Megnézem néha, de nagyon ritkán. Off vége.

Én már vagy másfél éve mondtam, hogy több Nigrót a csatornára. Csoda tartalmakat tudna készíteni haladó szinten. Csak valószínűleg ezt nem akarják. A túl mély tartalom veszélyes. Ha csak egy apró pontatlanság, vagy felületesség becsúszik, az nagy károkat tud okozni. Ráadásul túl sok tényező hat egymásra a legtöbb esetben ebben a hobbiban. Olvasd végig George Farmer könyvét. Nagyon pozitív gondolatokat propagál (pl. high-low energy), de az egész könyve semmi mást nem csinál, mint üres frázisokat puffogtat. Semmi konkrétum, tudományosságnak nyoma sincs benne. A félreértések elkerülése végett ettől eltekintve nagyon jó könyvnek tartom. Mély tartalom Kasselmann és Walstad.
Szóval ebbe az irányba biztos nem lehet messzire menni.
Én személy szerint Balázs építéseit osztanám többekre. Baromi jó dolgokat csinál, de szeretném mások “ujjlenyomatát”, stílusát is látni. Kicsit egysíkú folyamatosan ugyan annak az embernek a munkáit nézni. Erre nagyon jók voltak a WS-ok. Nem is kell feltétlen nagy üvegekben gondolkodni. Egy nagy üveg építéséből kijön vagy tíz, vagy akár több 30 literes (nem csak kockára gondolok) videó. És utána könnyebben el is lehet adni őket.
Szerintem egy ponton nagyot tévedsz, mert Nigro pontosan úgy tud az alapokról, low meg high techről, de tán még a röpképtelen muslinca étkezési szokásairól is úgy beszélni, hogy Röjtökmuzsajon a fotőjben ülő Cunci Mókus is megérti, de a Tudományos Akadémia elnöke sem alszik el. Szóval Ati egy roppant sokoldalú figura.
Már elolvastam George könyvét. Üres frázisok? Nem találtam olyat. De hagyjuk is ezt. Majd vírus után személyesen beszélgetünk, mert érzem, hogy mindketten tudunk olyan szemszöget feltárni, hogy gazdagodjunk.
Kérlek, ne vedd a szívedre, de úgy érzem, elfogult vagy az NPT-vel kapcsolatban. Kasselmannt, nem olvastam és valószínű nem is fogom, mert ahhoz egy újabb "jótékonysági akció" kellene, hogy meglegyen nekem is az a könyv.

Balázs építéseit bontani úgy gondolom dőreség. Kb. olyan lenne, mintha egyetlen filmet (pl. Szemtől szemben Al Pacinoval és Robert de Niroval) 10 részletben nézhetnél csak meg. Én tuti kitépném a hajamat.

Ej, hát nem tudod, hogy nem a méret számít? :ROFLMAO: És egyetlen pillanatig se féltsd a fiúkat, hogy nyakukon marad, amit építenek. ;)
 
Back
Oldal tetejére