• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ghost From The Barrow

Icepeak

Főkertész
Egy ideje már nagyon bökdös a kis ördög ,hogy alkossak valami újat :) Eljött az ideje ennek is.

Mielőtt bármit is mutatnék közlöm ,hogy 13l-es az akvárium:beaver:


Untitled
by MolMat1013, on Flickr


Untitled
by MolMat1013, on Flickr


Untitled
by MolMat1013, on Flickr

Remélem a 3 kép elég lesz ,hogy véleményt tudjatok mondani a scape-ről! Egy kis segítséget még adok! Bolbitis , Microsorum , Anubias , moha :D

Várom a savazást!!! :cool:
 
Utoljára módosított:
Az előző scape-ben használt ista shrimp soil felét megmentettem átmostam és sütőben szárazra sütöttem. Ez ment alulra felülre még kapott egy jó fél liternyi szűz talajt. Táptalaj nincs , nem is volt tervben! Kb 1,5 -2 liter talaj van benne.
A kis akasztós szűrőben levő bacikat nem hagytam veszni szóval míg ment a takarítás ráraktam a nagy akváriumra. A fákat lesúlyoztam a talajt el egyengettem majd a nagy akváriumból 6liter vizet átöntöttem + 2liter csapvízet + 2liter ozmót. Remélem nem lesz semmi gáz. Tervezem a napi vízcseréket bár nem tudom mi lesz belőle ahogy időm engedi!
Növények telepítése még várat magára mivel a súlyozó kő miatt nem tudok még semmit se csinálni. Elég kicsik a fák tehát hamar lent kéne maradniuk , de nem kockáztatok. Addig se co2 se világítás csak szűrés és vízcsere.
 
Egy kicsit előre siettem a növényesítés terén:)
A nagyból a bolbitis-t mindenféleképpen ki kellett vennem mivel nagyon sokat árnyékolt. Ha minden igaz némi moha is érkezik nemsoká és azokat végképp nem akarom a nagyba berakni nehogy mindenhova benője magát... Ha már itt tartok akkor az anubiasokat is átrakom had szokják az új helyüket. Még csak bele vannak dobálva mivel a végleges helyükre nem tudom berakni a nehezék miatt :)
Ennek okán muszáj volt pilácsot felé rakni ezért visszakerült a lámpa , de a gyári 13W izzójával. Hát nem sok nem sok , de még nem akarok több fényt! A co2 is visszaraktam egyúttal be is lőttem az adagolást 1bubi/13-14s.
 
Egy ideje már nagyon bökdös a kis ördög ,hogy alkossak valami újat :) Eljött az ideje ennek is.

Mielőtt bármit is mutatnék közlöm ,hogy 13l-es az akvárium:beaver:


Untitled
by MolMat1013, on Flickr


Untitled
by MolMat1013, on Flickr


Untitled
by MolMat1013, on Flickr

Remélem a 3 kép elég lesz ,hogy véleményt tudjatok mondani a scape-ről! Egy kis segítséget még adok! Bolbitis , Microsorum , Anubias , moha :D

Várom a savazást!!! :cool:

Lehetséges, hogy elkerüli valami a figyelmemet, de nekem mind a három kép egyforma... Amúgy látok benne fantáziát, annyi, hogy a fát kicsit balra tolnám, hogy a függőleges része legyen a fókuszban.
 
Egy hete lett elindítva az akvárium.
Eddig minden rendben van! :) Van egy enyhe diatom támadás ami főleg az üveget érinti , de ezt majd 2 oto letakarítja. A fákról lekerültek a súlyozó kövek és el tudtam normálisan helyezni a növényeket illetve néhány pamacs fissidenst fel tudtam ragasztani. A fa taknyolódása csak most kezd rá :mad:
A fák elhelyezésével nincsen probléma , de a bolbitis sehogyse jó :( szerintem ki is fog kerülni. Az anubiasok nagyon jól mutatnak , csak sajna elég kevés szóval még be kell szereznem néhány tövet. Moha téren letettem a riccardiáról főleg azért mert nem mutatna benne jól és persze elég kevés is van :( Kapott helyette a nagyból fissidenst amit pillanatragaccsal fel is tettem a fára na de persze ebből is kell még , csak elfogyott a ragasztó...:cautious::cautious::cautious:

Ha végeztem és a növényesítéssel és az algásodás (remélem laza lesz :D ) lezajlott jöhetnek a garnélák :)
 
Egy kicsit leeresztette az akvárium a vizet , de megoldva :)

Sikerült beszerezni 10db gyönyörű crs garnélát :D :D :D hipp hipp hurrá , kihagyhatatlanok voltak olyan szép a színezetük, na meg nem lehet vele várni mert valaki (mint én :D ) lecsap rá!
Most megy a beszoktatás. Már lassan másfél órája. És még legalább 2x ennyi van hátra :)
 
A jószágok beszoktatva :)
Elnézve őket nagyon jól érzik magukat , körbejárták már az akváriumot , folyamatosan matatnak. Rápróbáltam a kajára és láss csodát még étvágyuk is van. :D
Az biztos ,hogy nagyon szépek! Ha a szemem nem csal akkor CRS S+ "Tiger tooth" :)
 
Ma 2 hetes a kis akvárium. De akár mondhatjuk hetesnek is az előző heti incidens után...

Végeztem a növényesítéssel. Van rendesen hova bújniuk a garniknak hát még ha be is növik a fát a növények :) Ahogy a képen is látszódni fog nem nagy igényűek és vágni se kell majd őket sokat.
Tápozás ma volt először. Heti 2 alkalmat tervezek 0,5-0,5ml micro macroval. Co2 20s/1bubi-val megy. 13W compack világítás. Meglátjuk mi sül kis belőle , de szerintem gond nem lehet :)

garnélák jól vannak elhullás nem volt. Levedlett páncélt már találtam :love: Eddig napi szinten cseréltem 4l vizet 160tds beállítva , de a talaj lehúzza 130-ra. :( Szépiával pótlom az ásványi anyagokat és még napi szinten etetek mivel még nagyon friss az akvárium. Természetesen csak módjával :whistle:

És akkor egy nem túl jó kép :D
13511404905_bf635558a5_c.jpg
 
Etetésnél kicsit jobban szemügyre vettem a garnikat! Ha nem csal a szemem 3 anyuka már sárgul a lábai alatt :) Hipp hipp hurrrá :love::love::love:
 
Szerintem nem. Nekem Superblue van redmoorra kötve és jól elvan. Olyan kis hosszú fehér gyökereket ereszt mint egy anubias így szerintem olyan helyre tedd ahol nem zavar a gyökérzet látványa.
 
Lassan , de biztosan kezdek a végére érni a csinosításnak :) A garnélák nagyon örülnek a sok újdonságnak főleg a láva kőnek. Nem értem miért , de biztos ,hogy valami késztetést éreznek ,hogy azon matassanak és leszedjék róla a riccardiát...... :rage::rage:

A növények megvannak hozzák az új leveleket szépen fejlődnek. Panasz nem lehet rájuk! Eddig tartottam tőle ,hogy nem fog normálisan működni , de úgy látszik tévedtem. :) Várom már mikor fog istenigazából bedurranni a növényzet és eldzsungelesedni. A garnélák biztos nagyon fogják díjazni :D

A garnélák továbbra is jól elvannak. Elhullás vagy kedvtelenséget nem tapasztaltam. Állandóan matatnak és keresik a kaját :) Vedlés rendszeresen van úgyhogy nem is igazán aggódok. Kajáért olyan verekedést csapnak ,hogy csak bambulok... pedig 2naponta kapnak kaját és van némi barna alga is az akváriumba , de ha nekik ez így jó hát legyen :)

A karbantartás maradt. Heti 2 alkalommal(vasárnap / szerda) vízcsere 4liternyi 150tds-es vízzel. Vízcserekor megy a tápozás 1-1ml micro macro és az ásványi anyag is. Ez természetesen emel a tds szinten (190-200) , de ezt próbálom a következőkben lentebb tornázni úgy ,hogy a csere víz 130-as lesz. Co2 továbbra is 0-24 pöfög 20s/1bubival. Levegőztetés napi 3X reggel délben este ezzel elejét is veszem a felszín taknyolódásának.


Képeket majd hozok ha levonult a barna alga az üvegről és végére érek az építésnek :)
 
Back
Oldal tetejére