• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gates of Journeys

Egy évet sem adsz neki?:(

Igaz, ez a szellemiség kell a fejlődéshez, a versenyzéshez, hogy folyton zakatoljon az agyatok, örökké a következő elrendezésen filózzatok, ami még szebb, még nagyobb kihívás.👍
 
Egy évet sem adsz neki?:(

Igaz, ez a szellemiség kell a fejlődéshez, a versenyzéshez, hogy folyton zakatoljon az agyatok, örökké a következő elrendezésen filózzatok, ami még szebb, még nagyobb kihívás.👍
Ez így van 😊
Engem az aktív munka érdekel leginkább a hobbiban. Gondolkozni a képen és megépíteni azt. Ha tehetném hetente építenék valamit. 🙃
 
Sziasztok,

A vasárnapi bejegyzésem elmaradt, de ezt mostpótlom. Igazság szerintazért maradt el, mert óriási nagy szekrény tervezésekben voltam, hogy a 120P és a 60P alá is egy szép kis DIY szekrény kerüljön majd.
Sajnos úgy néz kia helyzet, hogy meg kell majd szabadulnom a 30 Literes Dennerle kockától mert már egy 120-as akvával nem férne be ebbe a kis lakásba. De összességében mindez a jó érdekében történik majd.


Ebben az akvában az utóbbi időben nem pompáznak annyira a növények mint ahogy elvárnám. Elsősorban a mohák és az anubiasok mutatnak vashiányra utaló jeleket. Mérgettem kicsit és mivel ebben az akváriumban nem a mohák a dominálnak ezért úgy tűnik kicsit túltoltam a foszfátot. Szóval úgy döntöttem elhagyom teljesen a saját keverést és megnézzük mi lesz a gyári ADA Brighty K és Mineral kombinációval.

Túl sok izgalom nem történt ezt leszámítva de egy utolsó hajrát még megpróbálok ezzel az akvával. Ha nem jutok sikerre akkor hagyommegvadulni és az energiáimat a 120P építésére fogom fordítani. Ötletek már vannak, mostmár csak millió egy dolog kell és egy csomó hardscape 🤗

Screen Shot 2020-03-08 at 11.09.18.png
És egy kép a vágások és ajtó nélküli tervekről.
 
A fenti kereszt merevítőkkel ugye nem akarod szívatni magad? Szűrő csövezésnél és CO2 palack elhelyezésnél útban lesz rendesen.
Az ADA szekrényben a keskeny előlap van dupla anyagból és az bőven elég is.
 
A fenti kereszt merevítőkkel ugye nem akarod szívatni magad? Szűrő csövezésnél és CO2 palack elhelyezésnél útban lesz rendesen.
Az ADA szekrényben a keskeny előlap van dupla anyagból és az bőven elég is.

Én biztosabbnak érezném, habentlennének, de így, hogy felhítad rá a figyelmemet lehet kihagyom belőle. Pont azt matekoltam, hogy a 2080-as Eheim felett emiatt nem lenne több mint 10 cm ami a 16/22-es csövezésnélvalóban szűkös. Köszi, hogy felhívtad a figyelmem erre. Ez a dupla fedőlap amit mondtál, hogy van megoldva? Az egyik sűlyesztett a két oldal lapba?
 
Én biztosabbnak érezném, habentlennének, de így, hogy felhítad rá a figyelmemet lehet kihagyom belőle. Pont azt matekoltam, hogy a 2080-as Eheim felett emiatt nem lenne több mint 10 cm ami a 16/22-es csövezésnélvalóban szűkös. Köszi, hogy felhívtad a figyelmem erre. Ez a dupla fedőlap amit mondtál, hogy van megoldva? Az egyik sűlyesztett a két oldal lapba?
Nem fedőlap, hanem előlap.
Este lefotózom.
 
@xman osztom eMZé véleményét. A dupla előlapból a hátsót ha nagyobbra csinálod, akkor az ajtók erre fognak rácsukódni, nem lesz átlátható a rés (ahogy a fenti képen is jól látszódik). Nálam is így van.
A keresztmerevítést én azért nem vetném el teljesen. Ha nem is merevítő, de más hasznos funkciója is lehet. Én pl polcokat alakítottam ki itt fent, ahol a kül. tápegységek foglalnak helyet, így sem azok, sem pedig azok kábelei sincsenek útban a szekrényben. Lásd ITT.
 
@eMZé Köszi a képet, itt tényleg jól látszik és valóban hasznos, hogy nem lehet átlátni. @Jopet Ez tényleg jó helykihasználás szempontból. Alatta lévő posztban szuperul látható az építés közben.
Ti 18mm vagy 21mm es rétegelt lemezzel dolgoztatok? Én 21mm-el számoltam a biztonság kedvéért.
 
Ti 18mm vagy 21mm es rétegelt lemezzel dolgoztatok?
Első mondat a leírásból! :)
De én csak azért választottam MDF-et, mert így tudtam illesztésmentesé tenni a külső felületet illetve két különböző színnel felületkezelni.
 
Első mondat a leírásból! :)
De én csak azért választottam MDF-et, mert így tudtam illesztésmentesé tenni a külső felületet illetve két különböző színnel felületkezelni.
Igen, az üzenet elküldése után vágtam homlokon magamat, hogy és 19-mm 😅 Az illesztés mentesség nem vonatkozik szerinted a rétegelt lemezre? Szerintem azt is szépen össze lehet csiszolni.
 
Mai nap a vízcserékkel egybekötöttem egy nyírbálást. Ehhez segítségül hívtam egy nagyon super kis Mad Scientist milk stout is ami kellemesen lerelaxált a feladathoz. Igen, a sör fontos eleme a vízcseréknek. :pRöviden, annyi történik most, hogy egész szépen megnyírtam a nagyobb akvát viszont nagyon fura dolgok történnek mostanság a növényekkel. Többek közt a mohák eléggé sápadtak de több növényen is megfigyelhető hiánytünet. Inkább a nagyobb levelű növnyeken. A tünetek alapján gyanakszom, hogy nitrogén hiány lehet ami így bő félév után sajnos egy ADA rendszernél bekövetkezhet. Szóval néhány napja locsolom mellé az ADA Brighty Nitrogen-t. Egyelőre semmi pozitív változás sajnos. Érdekes módon a hiányból a HC és a Parvula semmit nem érez de velük ellentétben a Montecarlo igen.
Sajnos lassan kifogyok a tápokból és ha változás nem következik be az extra nitrogéntől akkor már nem veszek erre az akvára ADA tápokat.

Szóval a terv erre az esetre, hogy előveszem az elraktározott Green Aqua Micro-Macro tápokat és jól megküldöm azzal és megnézzük az mit hoz ki belőle. Aztán szerintem bontódik a kicsike.
Arra jutottam, hogy nagyon nagyon hiányzikaz életemből egy classicabb Iwagumi szóval következőre valószinűleg azt fogok benne építeni.

Sajnos ez a fránya vírus keresztbehúzta minden építős tervemet. Ameddig a GA zárva és nem tudok menni legózni sajnos ennek az átépítése és a 120-as elkezdése is jegelésre kényszerül.

IMG_20200323_175021.jpg
IMG_20200323_201100_638.jpg

Bocsika a mega kaksi képekért :/
 

Attachments

  • IMG_20200323_195454.jpg
    IMG_20200323_195454.jpg
    176.2 KB · Megtekintések: 25
Bár
Mai nap a vízcserékkel egybekötöttem egy nyírbálást. Ehhez segítségül hívtam egy nagyon super kis Mad Scientist milk stout is ami kellemesen lerelaxált a feladathoz. Igen, a sör fontos eleme a vízcseréknek. :pRöviden, annyi történik most, hogy egész szépen megnyírtam a nagyobb akvát viszont nagyon fura dolgok történnek mostanság a növényekkel. Többek közt a mohák eléggé sápadtak de több növényen is megfigyelhető hiánytünet. Inkább a nagyobb levelű növnyeken. A tünetek alapján gyanakszom, hogy nitrogén hiány lehet ami így bő félév után sajnos egy ADA rendszernél bekövetkezhet. Szóval néhány napja locsolom mellé az ADA Brighty Nitrogen-t. Egyelőre semmi pozitív változás sajnos. Érdekes módon a hiányból a HC és a Parvula semmit nem érez de velük ellentétben a Montecarlo igen.
Sajnos lassan kifogyok a tápokból és ha változás nem következik be az extra nitrogéntől akkor már nem veszek erre az akvára ADA tápokat.

Szóval a terv erre az esetre, hogy előveszem az elraktározott Green Aqua Micro-Macro tápokat és jól megküldöm azzal és megnézzük az mit hoz ki belőle. Aztán szerintem bontódik a kicsike.
Arra jutottam, hogy nagyon nagyon hiányzikaz életemből egy classicabb Iwagumi szóval következőre valószinűleg azt fogok benne építeni.

Sajnos ez a fránya vírus keresztbehúzta minden építős tervemet. Ameddig a GA zárva és nem tudok menni legózni sajnos ennek az átépítése és a 120-as elkezdése is jegelésre kényszerül.

View attachment 89499
View attachment 89501

Bocsika a mega kaksi képekért :/
Ada tápozásban soha nem merültem el, de miket mértél? Foszfát is érdekelne.
 
Back
Oldal tetejére