• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garnéland

Szerintem o meg azt is imadja es tiszteli mint a novenyeket.
én mondtam hogy adja el jó drágán, elvégre neki elhisszük hogy valami extra alga és sokba kerül... Vörös algát is hogy elterjesztette mindenkinek ;)

Egyenes, párhuzamos minta, semmi extra. Talán kicsit szövőgép-hangulatot ad a kasztlinak. :D De most már komolyabban fellépek ellene, eddig csak parkolt.
igazán megvárhatnád míg legközelebb arra járok és csinálok róla pár pöpec képet róla :)
 
Itt minden jo szaporodas van, elhullas nincs, kinonek a novenyek az akvariumokbol. Nem is gondoltam, hogy ezekben is szedegetnem kell majd mert telenovik. Az ures akvariumban a durva fonal visszavonulot fujt, ide oda lebego csomok vannak meg itt ott, inkabb csak mint vaz formajaban. Mar a szine sem fonal alga.
IMG_20180527_175936_HDR.jpg IMG_20180527_175952_HDR.jpg
 
Sziasztok!

Volt szerencsém ma élőben megnézni az akváriumokat, nagyon szép mindegyik, párommal ámuldozva ugráltunk egyik üvegtől a másikig.
Ráadásul Henrik személyében egy nagyon segítőkész embert ismerhettünk meg, ez úton is szeretnénk megköszönni a substratot, garnélákat, mohákat, és legfőképp a rengeteg hasznos tanácsot! :)
 
Sziasztok!

Volt szerencsém ma élőben megnézni az akváriumokat, nagyon szép mindegyik, párommal ámuldozva ugráltunk egyik üvegtől a másikig.
Ráadásul Henrik személyében egy nagyon segítőkész embert ismerhettünk meg, ez úton is szeretnénk megköszönni a substratot, garnélákat, mohákat, és legfőképp a rengeteg hasznos tanácsot! :)
Ugyan maaar. En orulok, hogy meg ismerhettelek Titeket. Itt a forumon valamennyien segitokeszen allnak(allunk) egymashoz. Nagyon orulok, hogy belulrol lathattam egy ilyen szurot, raadasul ujjat. Most szembesultem vele, hogy ez az eheim prof 2-vel megeggyezik, es mennyi mennyi tomitest lathattam a szurohazban, ami az enyemekbe nincsen, es belegondolva mennyire fontos, hogy benne legyen. Ugy, hogy beszerzes indul. Varjuk a naplotokat, rengeteg lowteches tud majd segiteni, velemenyezni, novenylistaval ellatni, melyik birja melyik nem. Melyik hal kivel jon ki, kivel nem stb stb. Garnelas temakban is eros vonal figyeli a fejlemenyeket. Sok sikert
 
View attachment 55427 View attachment 55428 View attachment 55429 Sziasztok.
A pontosan 98 lumen per liter, es heti 1ml tap, 3. hete nulla vizcsere meghozta a garnelaknak a kanaant. Remelem Zsolt mar nem mondod, hogy tul steril. A ronda 3000 kelvines ledcsikot a hetvegen kidobom mert megjott a rendes szalag. Termeszetesen a fonal is megerkezett, van igazi zold vattacukrom .
A ledcserevel majd elmulik.. Par kep.
Jah, majd el felejtettem a green jadek bevadultak, szinte 50-60 kicsi repked a 8 literben.
Hát... megcsináltad. (y)
Kb. fél éve hoztuk szóba, hogy kellene egy algáriumot csinálni... Bár akkor inkább a vicces része volt a cél, most pedig az eleségtermelés, de a lényeg, hogy összejött. ;)
 
Nem könnyű fényképezni őket.View attachment 56682
Naaa. Szeep. Akkor ha mar par naplot atolvastatok, lathatjatok, hogyan kezdik a bevezetest. Nyissatok egyet, szivesen olvasnak itt tobben a fejlemenyeket. A naploknal van felul, "uj tema nyitasa vagy inditasa. Rendkivul jo tarsasagba csoppentetek, legyetek aktiv tagjai a forumnak. Hasznald ki a jo szakmad, rengeteg tema van itt ami kapcsolodik hozza.
 
Sziasztok.
Volt egy kis gyermekbenulas, egy kicsit megcsappantunk. A hogolyok estek szet a legjobban, 2db maradt eletben.
Zsoltal voltunk csavarogni egy kicsit a dunaparton, es kaptam tole egy doboz hogolyot. Koszonom itt is az alap csapatot, es a turelmet amig vadasztam a kovek kozt. Kulon akvariumot kaptak, nem mennek vissza a descentbe.
IMG_20180630_195624_HDR.jpg IMG_20180630_195621_HDR.jpg IMG_20180630_195615_HDR.jpg IMG_20180630_195554_HDR.jpg
 
Sziasztok.
Volt egy kis gyermekbenulas, egy kicsit megcsappantunk. A hogolyok estek szet a legjobban, 2db maradt eletben.
Zsoltal voltunk csavarogni egy kicsit a dunaparton, es kaptam tole egy doboz hogolyot. Koszonom itt is az alap csapatot, es a turelmet amig vadasztam a kovek kozt. Kulon akvariumot kaptak, nem mennek vissza a descentbe.
View attachment 58370 View attachment 58371 View attachment 58372 View attachment 58373
Ebben nem a gömbik vannak/voltak? :D Reméljük gyorsan jön a gyermekáldás. ;)
 
Sziasutok. Jo ideje nem jartam itt. Az akvariumokat elleptek a novenyek, szelektalas lehetetlen ilyen korulmenyek kozt. Mai nap updateba vagok novenyeket erosebb nyirasnak vetem ala, a kis hang on akasztos szuroket ledobalom es johet a ket eve jol teljesito leecom hi-630.
A gyari kazettai nem tunnek rossznak, azzal kezdem (3 reteg egy kazetta belul szivacs kivul perlon kozotte biologiai szuroanyag. Ebbol van benne 4 db) de ha nem vallik be a kazettas megoldas, johet a fix plexilap, es darabonkent 1 liter biologiai szuroanyag. Annyi fer bele. A 12 literesen (snowballos) akvan ez mukodik matrixal. Ez a legtisztabb garnis akvam. Hatalmas meretu ez az akasztos szuro es nagyon hatekony.
Kepek:
IMG_20180902_115115_1.jpg IMG_20180902_115047_HHT.jpg IMG_20180902_115041_1.jpg IMG_20180902_115024_1.jpg IMG_20180902_114950_HHT.jpg IMG_20180902_114035_1.jpg IMG_20180902_114917_HHT.jpg
 
Back
Oldal tetejére