• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes fulfilled dreams

Úgy látszik ma kicsit már élénkebbek a halak garnélák, kellett az a vízcsere tegnap! Egyébként az amanók milyen gyakran vedlenek? Találtam megint egy üres kabátot.
 
Egy kicsit elkiabáltam tegnap sajnos. Ma feladta a harcot az egyik oto, meg egy amanot is láttam a hátán feküdni, remélem csak viszketett neki! 20 perc mulva ránézek megint. A növények nőnek, minha huzná valaki fentről,ma kerül be karácsonyi moha 1-2 kőre.
 
K.... idözitő! Nem kapcsolt be a co2. Mire hazaértem már lehetett amúgy is kikapcsolni. Na mindegy azért adtam nekik egy kicsit,felkapcsoltam 10 percre. Vízcsere megtörtént 50% ro vizzel visszasózva 130 ppm ig.A parvula elültetve, moha is bekerült, és egy kis színes Szabó Henrik jóvoltából ezúton is köszönöm nagyon szépek! Képet holnap tudok.
 
K.... idözitő! Nem kapcsolt be a co2. Mire hazaértem már lehetett amúgy is kikapcsolni. Na mindegy azért adtam nekik egy kicsit,felkapcsoltam 10 percre. Vízcsere megtörtént 50% ro vizzel visszasózva 130 ppm ig.A parvula elültetve, moha is bekerült, és egy kis színes Szabó Henrik jóvoltából ezúton is köszönöm nagyon szépek! Képet holnap tudok.
Várjuk :)
 
Köszi a növények amit kaptam tőled nagyon jól mutatnak! Csodásak köszi mégegyszer! És a meghívást is egy élmény volt, az akváid élőben sokkal szebbek mint a képeken, én gratulálok neked.
 
Ma megint teljesen üresnek nézett ki az akvárium az összes lakó lent a talajon,még 1 amano hagyta itt a többieket sajnos, a többit nem látom! Csináltam egy 20l vízcserét meg lekapcsoltam a co2, kicsit élénkebbek lettek a halak, garnikat nem látok csináltam egy jbl tesztet is vetnétek rá egy pillantást? A cl2 kevesebb volt vízcsere elött meg a nirtit is teljesen jó volt nem értem!Screenshot_20170404-182302.png
 
Ma megint teljesen üresnek nézett ki az akvárium az összes lakó lent a talajon,még 1 amano hagyta itt a többieket sajnos, a többit nem látom! Csináltam egy 20l vízcserét meg lekapcsoltam a co2, kicsit élénkebbek lettek a halak, garnikat nem látok csináltam egy jbl tesztet is vetnétek rá egy pillantást? A cl2 kevesebb volt vízcsere elött meg a nirtit is teljesen jó volt nem értem!View attachment 28951
7,8- as ph? Bubiznak a novenyeid? Nem az a gond, hogy a co megy bele de annyi nem jut be, hogy bubizzon es nincs oxigen, kiprobalnek egy masik tesztet.
 
Nekem jobban szemet szúrt a NO2 és a KH érték. Az akvárium indítására emlékszem, a köztes időszakot nem olvastam vissza, ezért ha valamit rosszul értelmezek, bocsi. A nitrit az elején alacsonyabb volt, nem? A nitrit csökkenése jelzi a szűrés beálltát..
KH magasabb mint a GH, ez szikes vízre utal. Pedig full RO-t használsz. Mivel sózol vissza?
A magasabb pH összefügghet a magasabb KH-val, nem feltétlenül rossz CO2 beoldásról van szó szerintem. De javaslom hogy tesztelj újra, mert valami nem kerek.
Vízkeménység és kémhatás

Szerk: a bejegyzésemet az első közzétett tesztre írtam. Már látom az utána beillesztett - vízcsere előtti - eredményeket is. Durva különbségek vannak. Továbbra is azt mondom, valami nem kerek. A telód biztosan alkalmas a JBL tesztre?
 
Utoljára módosított:
Nekem jobban szemet szúrt a NO2 és a KH érték. Az akvárium indítására emlékszem, a köztes időszakot nem olvastam vissza, ezért ha valamit rosszul értelmezek, bocsi. A nitrit az elején alacsonyabb volt, nem? A nitrit csökkenése jelzi a szűrés beálltát..
KH magasabb mint a GH, ez szikes vízre utal. Pedig full RO-t használsz. Mivel sózol vissza?
A magasabb pH összefügghet a magasabb KH-val, nem feltétlenül rossz CO2 beoldásról van szó szerintem. De javaslom hogy tesztelj újra, mert valami nem kerek.
Vízkeménység és kémhatás
GA Gh plus-sal csináltam egy másik tesztet is ez a mostani.Screenshot_20170404-191102.png
 
Back
Oldal tetejére