• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Földre hulló moha (elterjed?)

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt és az egész akvarisztikában is. Egy jóbarátom illetve már szinte a teljes GA üzleti stáb hatalmas segítségemre volt a beindításban, a dolgok megértésében, de minden aprósággal azért nem akarom őket zaklatni.

Pár napja berendeztem az akváriumot és olyan problémám van, hogy a mohából, amit a kövekhez és fához kötöztem egy-egy szálat időről-időre találok a talajon. A kérdésem, hogy egy szál el tud-e terjedni, vagy egyszerűen elbomlik? Csak mert a talajra nem szeretnék mohát, ezért ha fennáll a terjedés esélye, akkor összeszedegetném őket, viszont ahányszor belenyúlok, hogy kiszedjek egy ilyet, valami más is történik (talaj átrendeződik, fa elmozdul, stb.) tehát ha nem lesz vele gond, akkor inkább nem matatnék napi 5-6-szor odabenn, azt sem tudom, hogy nem a matatástól esnek-e le újabb szálak mindig.

A másik problémám, hogy a feltöltéskor felkavarodó talaj (amazonia) ráült a mohára és elég barna, gondoltam letisztul idővel, de már 2 nap eltelt és változatlan. Ezzel érdemes/lehet csinálni bármit, vagy csak türelmetlen vagyok és idővel valóban elmúlik?

előre is köszi a segítséget, és remélem jó helyre nyitottam a témát
 
Szia!
A moha sajnos simán elterjed, én is ezzel küszködöm. A parvulám közzé beül és alig tudom kiszedegetni, simán elnyomja. Amíg tudod, szívd le a talaj felszínéről, mert később sok kellemetlenséget tud okozni.
A feltöltésnél akár a kezedre is engedheted a vizet és így már kevésbé kavarodik fel a talaj. Próbálj rá valami módszert kitalálni, különben el fog lepni az alga, ha a mulmot a későbbiekben a mulmot kavarod így fel.
 
ettől féltem, köszönöm a gyors választ! akkor jöhet a vadászat, azt hiszem kelleni fog valami csipesz:)
 
A legegyszerűbb a te esetedben (ha még nincs elterjedve a növényzet), hogy vízcserénél a mulmszívóval óvatosan leszívod a darabkákat. Ha sok apró darabka van, én azt a cselt szoktam bevetni, hogy a csapból közvetlenül kiengedett, de vízkezelővel kevert vizet benyomom az akiba és a sok gázbubi felhozza őket a felszínre és innen könnyen lehalászom.
 
Ez a moha egyik átka,nem a felszínre megy nyíráskor,hanem lent marad.
Én a nyírás után még egy héttel is vadászatot rendezek,hogy hol van még elbújva a nemkívánatos helyen.:pompous:
 
A láng moha ezért "szerencsés", mert nyírás/ritkítás után 1-2 héttel már kiemelkednek a lehullott darabok, és szinte kérik, hogy ki legyenek szedve onnan. ;)
 
Sziasztok!

A címben szereplő kérdésre kapásból írni akartam, hogy simán!
Persze másra gondoltam, miután elolvastam a kérdés lényegét értettem meg hogy nálam más volt a szituáció.

Otthon az akvárium vízzel locsoltam a Hibiscust.
Egyszer pár szál moha is a cserépbe került nyírás után.
Mivel ez a növény szereti a vizet, minden nap locsoltam.
Egy hónap múlva egybefüggő Jávai moha gyep borította a föld felszínét!
A nyáron szabadság alatt kiszáradt, elsárgult.
Összel pedig az újbóli napi öntözés hatására ismét kizöldült!

Minden esetre emers megoldásoknál működhet ez is!

A.ttila
 
köszönöm a sok javaslatot!

ha a mulmszívóval nekilátok, nem fogja a talajt is felszívni? mert ugye még nincs elterjedt növényzetem, ami lefogná
 
Szia!


köszönöm a sok javaslatot!

ha a mulmszívóval nekilátok, nem fogja a talajt is felszívni? mert ugye még nincs elterjedt növényzetem, ami lefogná

De előfordul!
A vödör alján marad, óvatosan leöntöd róla a vizet, esetleg egyszer átöblíted és kiskanállal vissza mered (hátra szoktam tenni, általában úgy is lassan előre vándorolnak a szemcsék, ha lejtés is van)!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére