• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Floron növényese

floron86

Tapasztalt kertész
Hello mindenkinek!
Naplot nyitok a készulodo mizube novényesemnek.Karácsonykor szeretném osszeállítani az akváriumot,de nagyon sok segítségre és tanácsra lesz szukségem.

Ami már megvan:

Az aki 120 x 30 x 55 (h x sz x m)!!!!
Szuro tetra ex 1200
Melegíto 150 w
CO 2 1,5 kg palack / nyomás szabályzo
Talaj 5 kg tropica táptalaj / 30 kg manado
Dekorácio 30 kg green rock szikla / red moor fa

Ami még kell:

szűrőanyagok milyeneket javasoltok?
Világítás 4 x 30 w t8 ra gondoltam
CO 2 visszafolyásgátlo / bubi számlálo / diffuzor
Novénytáp carbo / és a tobbit nemtudom,mert nálunk microt,macrot nemkapni.Mit javasoltok?
Vízelokészíto jbl biotopolra gondoltam
Víztesztek jbl 6 in 1

Ez így jo lesz?

Halak és garnélák

Neon halak
Zebra dániok
Gyongy dániok
Ottok
Amano garnélák
Red cherryk

Novények

eleocharis parvula
anubias barteri nana
tobbit még nemtudom

Kérdéseim:
Ha már befuttatot vizet használok akkor is 2 naponta cseréljem a vizet?
Szeretnék majd osszehozni nagyobb dombokat.Talajemelésnek használhatok nagyobb koveket?Ha igen,akkor a táptalajt a kovek
folé rakjam?

Egyenlore ennyi lenne.Koszi a segítséget mindenkinek!
 
Hali!
A JBL biotopolról nincs jó véleményem!
Mikor alkalmaztam habosodott tőle a vizem!
Előtte Sera aquatant használtam gond nélkül!
A JBL-nek ez a terméke nem nyerte el a tetszésemet!
Sok sikert az indításhoz!
 
Manadoval nem nagyon tudsz dombokat csinálni mert túl könnyű és a legkisebb áramlás is elmozdítja.
Microt macrot itthonról tudsz rendelni.
Nem számít igazából milyen a víz azért kell cserélni gyakran az elején, h megszabadulj az ammóniától minél gyorsabban akár naponta is az első héten.
 
Hali!
A JBL biotopolról nincs jó véleményem!
Mikor alkalmaztam habosodott tőle a vizem!
Előtte Sera aquatant használtam gond nélkül!
A JBL-nek ez a terméke nem nyerte el a tetszésemet!
Sok sikert az indításhoz!
erdekes en mar 2 eve hasznälom,volt amikor 3 akväriumhoz,sose volt hasonlo problemäm.es a jövöben is ezt hasznälom.
 
Szia!
Ha te építed a lámpát akkor szerintem használd a T5-ös szériát. Árba nem nagy az eltérés feltéve ha még nem vásároltál be :) csöveknél 500Ft/db előtétnél pedig még talán olcsóbb is a T5 mint a T8.
 
Hello mindenkinek!
Tegnap sikerult osszerakni az akváriumot.Manado dombomat csak sziklákkal tudtam egybentartani de egész jo lett.
Az lenne a kérdésem,hogy mennyit világítsak,és mennyit menjen a co2?Ezekben joljonne egy kis segítség.Képeket majd késob teszek fel.
 
Hello mindenkinek!
Tegnap sikerult osszerakni az akváriumot.Manado dombomat csak sziklákkal tudtam egybentartani de egész jo lett.
Az lenne a kérdésem,hogy mennyit világítsak,és mennyit menjen a co2?Ezekben joljonne egy kis segítség.Képeket majd késob teszek fel.

Azért ehhez kellene, hogy végül milyen lett a világításod, és maradt-e a 200l aki? Amúgy a Co2 1-2 órával előbb induljon, mint a világítás, és 0,5-1 órával előbb álljon is le.
 
Szép lett!
Most így elég erős a kontraszt, elég világos a homok, de ez idővel egyensújba kerül. De az is lehet hogy csak a kép minősége miatt tűnik így :)
 
Nagyon jo elkepzeles a jobb oldal,nekem bejön,igaz a homok kicsit vilägos de majd idövel....a bal oldala nekem nehezen kivehetö,kicsit sötet,de egy nagyobb foton talän maskep mutat.;)
 
Ha a jobb sarokban lévő növény megnő, és sokasodik akkor ellensújozza a bal oldal erősségét.
 
Egy kérdés!használ valaki jbl CO2 tartostesztet?Mert az enyém folyton lime zold és ez valahogy gyanus nekem.:cool:
 
Én úgy teszteltem (nem jbl) hogy egy fecskendőbe felszívtam egy kis co2 gázt és benyomtam a DC be
 
Back
Oldal tetejére