• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fás, köves kezdő garnis, halas

Károly Tamás

Tapasztalt kertész
Lássuk. Nnnnagggggyon nem vagyok tapasztalt, de legalább láttam már akváriumot és nem utolsó sorban kb két éve olvasom itt a naplókat és cikkeket. "Kényszerből"(-már két éve csak áll az akvárium tegyél bele valamit szólt a párom) indítok egy kicsi 54L akváriumot, növényest gyakorlat szerzés céljából kb februárban. A fák még áznak a szűrő cimboránál bejáratás alatt. RO készülék a maradék alkatrészeire vár.

Akvárium: Diversa, fekete ragasztás:( , 60x30x30

Szűrő: EHEIM 2324 a kosarak alatt egy zacskóban amit adnak az OASE Biomasterhez nem tudom a nevét, felettelévő kosár durva szivacs 2 cm, eheim perlon, második kosár 1 liter Seachem Mátrix, 100ml Seachem Purigen

Világítás: még nincs fénycsöves 2x24W lesz szerintem a befutó vagy veszek vagy megépítem
Szekrény saját gyártású........ a következő jobban sikerül :)

Talaj: JBL táptalaj, Ada adalékok,
JBL plant soil aljzat
Dekor: Dragon kő
Uszadékfa saját gyűjtés

Növények: még csak tervezet nem tudom mi marad meg véglegesen (ebben kérek némi segítséget)

-Fissidens fontanus
-Riccardia Chamedryfoila ágak végeire, vízből kinyúló részekre

- Anubias barteri v. nana Petite
- Bonsai
- Pangolino ezek mennének a fákra

a fák tövébe Alternanthera reineckii mini
háttérbe Rotala Vietnam Hra

gyep:
-Elatine hydropiper
-Eleocharis parvula mini "pusilla" vegyesen

Eriocaulon polaris a gyepet egy kicsit megtörni

Állatok:

-Otocinclus affinis
-valamilyen "igénytelenebb" garrnéla

-galaxy vagy egyéb törpe razbóra (de ebben is kérek segítséget mi az amit az alap élőlények elviselnek)

Kezdetnek ennyi, várom a támogató javaslatokat :) és konstruktív hozzászólásokat. A címben is

Károly Tamás

Tapasztalt kertész
A csapvíz a szolgáltató: Komló-Víz KFT szerint: PH:7,48; KOI 0,61 mg/l (ez mi?) Ammónium <0,02mg/l; Nitrát: 4,7mg/l; Nitrit: <0,01 mg/l; Klorid 14mg/l; Vas 0,04 mg/l; Mangán 0,006 mg/l; Szulfát 48mg/l Összkeménység: CaO 220mg/l

Ez mennyire alkalmas kezdésnek a fent leírt növényeknek? vagy keverjem tesco-s ioncserélt vízzel vagy mindenképp várjam meg a vízlágyító alkatrészeit?

Gyukker

Főkertész
A csapvíz a szolgáltató: Komló-Víz KFT szerint: PH:7,48; KOI 0,61 mg/l (ez mi?) Ammónium <0,02mg/l; Nitrát: 4,7mg/l; Nitrit: <0,01 mg/l; Klorid 14mg/l; Vas 0,04 mg/l; Mangán 0,006 mg/l; Szulfát 48mg/l Összkeménység: CaO 220mg/l

Ez mennyire alkalmas kezdésnek a fent leírt növényeknek? vagy keverjem tesco-s ioncserélt vízzel vagy mindenképp várjam meg a vízlágyító alkatrészeit?
En azert kivancs lennek, valoban ilyen viz folyik a csapbol?
Miert nem probalsz meg venni ro vizet, amig a keszuleked nem uzemel? Jelenleg en is hasonlo cipoben jarok, 30ft/literert veszem a vizet, a keszulekem folyamatban..

Károly Tamás

Tapasztalt kertész

Oldal tetejére