• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

faiskola

Nagyon rég jelentkeztem már be utoljára, sok-sok minden történt azóta, na de nem sok az akiban :D
Külföldön voltam pár hetet és másra volt bízva, de miután hazaértem és felkellet vennem újra a ritmust, akkor sem volt elég időm foglalkozni vele, úgyhogy ellepet a fonalalga. Szedegetem őket serényen. A tápok is elfogytak kb egy hónapja úgyhogy a low-techből verylow-tech lett egy hónapra.
Na de a hétvégén betudtam ugrani egy nagyon rapid vizitre a GA-ba (szombaton remélem több időt tudok ott tölteni) megcsodáltam az új akikat és beszereztem a tápokat. Mint mindig nagyon segítőkész volt mindenki, Attilával meg is vitattam az átalakítást amit most itt gyorsan vázolok és a hét folyamán valamilyen rajzokat vagy terveket igyekszek csinálni. Szóval arról van szó hogy amint a képeken majd látni is lehet az alga miatt kikaptam a Brasiliensis-t és homokot raktam a helyére, ez vonta maga után azt, hogy felötlött bennem egy kis fás beavatkozás a "layoutba" már ha lehet annak nevezni. Szóval szedtem nagyon szép uszadékfákat most azokat áztatom.
A növényeket is szerettem volna kiegészíteni és Attila ajánlotta Hygrophila pinnatifida-t amiből kaptam is, itt is szeretném még egyszer megköszönni. Utána néztem és nagyon szimpatikus kis növény, egyelőre csak ledugsotam őket és ha már úgy látom hogy meggyökeresedtek akkor visszavágom és újradugványozom őket. Még két tő Blyxa-val szeretném az egészet felturbózni az egyik a bal oldali rotalák elé a másik pedig az sp green elé menne - de lehet hogy ott nagyon középen lenne ezen még gondolkozok. Valamint majd egy bal hátsó Micro narrow rákerül majd a fára, és valamilyen mohát is szeretnék erre szívesen várok javaslatot (eszembe jutott hogy kipróbálnám a hydro sp japant is nem tudom illik-e a többihet, a fán szerintem jó lenne). A glossót bedúsítottam foltokban ricciával, valamint a kardfű helyére is kis területen az került.
Hát röviden ennyi, jöjjenek a képek, de csak "nagytotálok" mert tényleg van benne alga rendesen. A képek minőségért elnézést de olyan pici lakásban van az egész hogy át kell rendezni egy fotózáshoz úgyhogy ezt most nem tettem meg ezért jobb és bal oldalt is lemaradt egy kis sáv ezért raktam fel több képet.
mindenféle észrevétel bátran írjatok. :)

7081282719_081a4da2d4_c.jpg
001 by eklysis, on Flickr

6935214086_e5b21d3245_c.jpg
002 by eklysis, on Flickr

6935217384_d4c9a2dcc2_c.jpg
003 by eklysis, on Flickr

most vettem észre hogy picit kontrasztosak is lettek. sorry.
 
Szia Szabolcs!

Nagyon jól néz ki!
Nem látszik a növényeken a táp hiány.
Érdekes a pár Hygrophila pinnatifida, mint fa.
Nem rossz a futóhomok sem a bal oldalon!

Mit fogsz alkotni ha már lesz nagynyomású CO2 rendszered is, ha már most dzsungel az akvárium!

A.ttila
 
Úgy képzeltem el, hogy majd az ágak között lengedező "hínár" lesz. Felengedem majdnem a víztükörig.
 
Nos ma sikerült beszereznem egy akkora edényt, amiben kitudom áztatni a fákat. Tegnap pedig kézhez kaptam egy nagy marék Hydro sp japant, majd a homok tetejéről fogom lefolyatni, és rá a kőre egy picit. Valamint Pogostemon Stellata-t ezt is kiszeretném próbálni, jó lenne még egy kis színt vinni a zöldek közé, holnap el is dugványozom. Szombaton meg nem tudok kijutni GA-ba a workshopra sajnos, pedig már nagyon rákészültem.
 
Csináltam egy kis összehasonlótót. Az első hónapról nincsen fotóm sajnos. A legutolsó kép pedig kb 2 héttel ezelőtti állapot, remélem minél hamarabb belekerülnek majd a fa dekorok.


001 by eklysis, on Flickr
 
Hát ma is csináltam pár képet vízcsere után. Nyírás nem nagyon volt, majd kb két hét múlva ha a scapet is alakítom, akkor lesz, addig még hagyom őket. A Hygrophilat visszanyírtam és eldugványoztam, kíváncsi vagyok mi lesz belőle, a foltos leveleket még nem itt hozta, ami nálam nőtt az már szép egészséges.

balról:
7129564483_e425a2f9af_c.jpg
002 by eklysis, on Flickr

jobbról:
7129562621_4bf58b756c_c.jpg
001 by eklysis, on Flickr
 
Jó kis dzsungi;) nekem a kövek nem tűntek eleinte elég természetesnek, de most, hogy már körbenőtték a növények, így már okés. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nagyon szép egészséges minden, pedig ennyi stemmel hosszútávon nehéz bánni. ;) Gratulálok Szabolcs! :clap:

Alig várom, hogy mint építész mit fogsz összehozni egy kevésbé Dutch és inkáb NA stílusú akiban. :) Biztos vagyok benne hogy számít hogy tanulsz a terekről/írányokról stb.
 
Nyírás két hét múlva :?:
Addigra szétrepesztik az üveget a stemek :lol:
Finom kis dzsungel ez :thumbup: :)
 
Először is köszi a sok észrevételt.

schruz said:
Nagyon szép egészséges minden, pedig ennyi stemmel hosszútávon nehéz bánni. ;) Gratulálok Szabolcs! :clap:

Alig várom, hogy mint építész mit fogsz összehozni egy kevésbé Dutch és inkáb NA stílusú akiban. :) Biztos vagyok benne hogy számít hogy tanulsz a terekről/írányokról stb.

Andris, én is nagyon várom már hogy legyen alkalmam egy rendes layoutot összehozni.

eMZé said:
Nyírás két hét múlva :?:
Addigra szétrepesztik az üveget a stemek :lol:
Finom kis dzsungel ez :thumbup: :)

majd megvasalom az akit :D

Nigro said:
Jó kis dzsungi;) nekem a kövek nem tűntek eleinte elég természetesnek, de most, hogy már körbenőtték a növények, így már okés. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nekem is jobban tetszik. Azokat a sötét foltokat meg eltüntettem egy kis homok feltöltéssel és már nincs annyira árnyékos rész a kövek alatt.

Lenne egy kérdésem fa dekorral kapcsolatban. Tegnap kezdtem áztatni, jó kis sós meleg vízben, egy 60l-es hordóba szépen belefértek - és ráraktam a tetőt is, hogy lent maradjanak ugye. Na már most ma megejtettem az első víz cserét és hát azért volt szaga a víznek. Az a kérdésem, hogy ez normális és majd napok alatt elmúlik, vagy azért van mert rázártam a fedőt, és inkább valahogy máshogy tartsam víz alatt de szellőzőn a víz. Mi a tapasztalat?
 
Szia Szabolcs!

Az első héten nem árt a napi vízcsere az áztatásnál is!
Nem kell légmentesen zárni, 2-3 hét alatt lesűlyednek, esetleg az elején súlyozhatod!
Pár nap után érdemes átsúrolni a fákat (dörzsi szivacs, gyökér-, vagy körömkefe segítségével), akkor hamarabb megszűnik a víz színezése!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Szia Szabolcs!

Az első héten nem árt a napi vízcsere az áztatásnál is!
Nem kell légmentesen zárni, 2-3 hét alatt lesűlyednek, esetleg az elején súlyozhatod!
Pár nap után érdemes átsúrolni a fákat (dörzsi szivacs, gyökér-, vagy körömkefe segítségével), akkor hamarabb megszűnik a víz színezése!

A.ttila

Értem. Köszi. Akkor ez miatt a poshadt szag miatt ne aggódjak és szellőztessem a vizet, gondolom csak első napok erős kiázása miatt van.
 
Sziasztok kedves fórumozók!

Elég döbbenetes hogy négy és fél éve írtam ide utoljára - pedig mekkora lendület és elképzelések voltak. 2012-ben külföldre költöztem és fel kellett számolnom az akváriumot, később pedig nem tudtam és nem is akartam lowtech-kel újra indulni, így vártam egészen idáig (diploma, cégalapítás, házasság, akvárium -> maslow piramisa).

Ezt naplót fogom folytatni annak ellenére, hogy nem ugyanaz az akvárium. Egy bp akvaristától vettem majdnem ebben a formában a garnélás akváriumát amivel időhiány miatt nem tudott foglalkozni. Ez a szett volt a bútor, az üveg, világítás, külső szűrő, skimmer, twinstar m5, és a berendezés + garnélák. Ez kereken egy hónapja volt, azóta és hozzátettem még egy külső szűrőt és nagynyomású CO2-t, valamint elkezdtem tápozni és kicsit pakolgatni a növényeket. Szóval ha valaki visszapörgeti ezt a fenti két oldalt akkor látja, hogy mennyire vágytam erre - akkor fogok új naplót indítani ha scape-t is építek majd - szerintem januárban.

Alább írom a részleteket és tolom a fotókat. Az elmúlt egy hónap is már jól látszik az akváriumon, a másik szűrő iszonyatosan kellett, valamint nagyon táphiányos és gyenge növények voltak, amelyek már frankón kezdik összeszedni magukat. látható hogy a kocsiban kicsit előre csúszott az aljzat ezért elég magas elől - nem hiszem, hogy ezzel lehet valamit kezdeni.

Ha átpörgetitek a képeket akkor van három kérdésem:

1. az egyik a kis fehér csigaszerű élőlények amelyek a növényeke és üvegen vannak - milyen módszer lehet (kell-e?) megszabadulni tőlük.
2. a co2- most egy 500g-os palackból megy ami az előrejelzésem szerint kb 15-20 hétig elég kellett volna legyen, viszont 3hét alatt kifújt. Ami túladagolás nem hiszem, hogy lehet mert semmi élőlény nem maradt volna benne gondolom, azt nem tudom ereszt-e a rendszer? mit érdemes nézni csekkolni ilyenkor? Volt már valaminek hasonló tapasztalta ezekkel az eldobhatós palackokkal?
3. a tenelus-t hogyan lehet nyírogatni? nem feltétlen ritkítani, hanem az előtérben (előtérebben) alacsonyabbra lehet-e varázsolni?

Előre is köszönök bármilyen visszajelzést - jómagam próbálom az érdekes naplókat 4 évre visszamenőleg böngészni szabadidőmben amit nagyon élvezek. Hihetetlen sok szép akvárium lett azóta.

Písz
Szabolcs

Adatok:
technika
üveg: 60*30*30 optiwhite
világítás: up aqua pro led 60
szűrő 01: jbl crystalprofi e901: szivacs, bio rio, Seachem Purigen, vatta
szűrő 02: serafil 1100: szivacs, bio rio, Seachem Purigen, vatta
co2: jbl reduktor, ferplast mágnesszelep, Green Aqua diffúzor
twinstar m5
Eheim Skim 350

fauna:
10db Rasbora Espei
3db Otocinclus Affinis
30db CRS S

flóra:
Cryptocoryne Wendtii
Glossostigma Elatinoides
Hydrocotyle cf.Tripartita
Rotala spec. Coin Leaf - Rotundifolia
Alternanthera Reineckii
Echinodorus Tenellus
Juncus Repens
Riccardia Chamedryfolia
Taxiphyllum 'Spiky'
Fissidens Fontanus
Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf'

(megjegyzés: a képek most szerkesztés nélkül vegyesen mobillal és kamerával készültek)


A első nap újra indítás után:
LXX_OXB_vqXybX-ndqG_TTT6WFHh5fJ8ctHXHe-JnZwtw0Bdhl4Xt2MP8TibKqc8knFkYb5NgIg69GiIGryKFHB_QdX2quIagcrtbp2XC91Tha3YvV9dV7rfdbtbtFxwnljzksGWhqKxTNWqUmpz-W5_XNBrdGk-ji2AjfJvFGHIC7Uvp5ik44fIkwwY3aqrQas70WplhJGR7kbzUX3Jn4MuZU5yHsoM0lG5sHZhYKVo5uJZmWFd9JUQPB0SP_XbM4IjEajPeg6oTafJnHwAXXRCYZjRHMUCrGHgtxSp9OJx1DYCEEwFHvS9jXxEU2Hp3odZphnxPZbgPMDru6o8y9jb-qbxWL1rHeNKmO-4AG-RDUM2Nkgn7cq0LXWwa_N-f1b0e8IXwtjDvwWtPDCwU0R-bU8gWddmeUaInsiETco5yuKNtcXxN5mvPJ0RFNqW8DHeZvqB-9JGrkT8y3ESvn_stx4FSEb0pkPfRxL37TZd4EJRV3GqA_gEmBLz3ZfWZTJqcbXyQBOZ2MgHmZkCiTjVQIy4fVADWcjqg4TEMtUP_JkvepMozR1QGCwSldOJGWO9KudcITyoemdMPTgt5TqINckoX09tz3_GFnEtvSPHKUyurQ=w1280-h960-no


második héten:
FMv-iesTMLAKMMbJUEfIK-WhCMlEowuDj1lp2mPGduSZphWmM231EmpV3GAWLAwf1N0Enb8epkFlFcxFAabfDhFjN78h1YqoOXmLzMwhmoTo9ZU7n47JCqDoy9XKUAwa6qum4LzWjEDc9UqvUYHpbErbdqCVZEhV76giAqURlb6wcU5ng3-AQ5cCgE_b7Q1UM07whVPelS5FkDzugllknvjvD_Wqrt7U_vJpuwhrwvBLGzX488X3JCKFDOHIc6c7Y8gFc47W0WbRl7WBOjARSt8on8INNoC9u5sYwM3ZnSTPybnRz_xGkKq7ub8t_8WCU76t9ofNoQ3ICRzXCqtTcbGnfbJQ4uEydjYQB3f8YEbmgykBESdY0L3Qw28jWRacgsOII0t7d2G5QpIYWQ-BvkToEWzBu89mgEQXqaK_yGILtJY2jZKxaP6mZaryaTSFTuK3II2hKFkQ-_lsNIDfAYxQUQ62YzRPHF5wTm9sC9lZap0JVg04ablqYfkyO8ZlEGpyvhB89BV211R6bIcE7-VcEnf1mCxRwosHF99jUiT99kfwrW6DPBvtTfb_Bah1EQEPWcOMK3RBuPqQGCY_NkLZKYLhTaAzx95nam51i4b_U-JujA=w1441-h961-no


harmadik héten:
E4grCBDGrTfdJ92LiD81nq_LnlJd5dp7X5OUx0GB45KLVDTtsFk1WJB960cUY1kP5178JJQkgU_Hkap2YMC-PFkzfivxcNmxmkvH6J_jyoSy1b4rTSH-B5vU38gu7xZB8-x8HHgdyDEldM2WqbheAJMV7mV3TGSpAN7jjDygrfmC1wuKPbswDbitmm-EPs-HZSu6apQllfJbENu8hpVWeWAHf77Ac8e1mHcrwkXVKJIY5yNJ7rdM_Hn9vu_U-fj7-i4ksTSq0asOJ6k13wNIra2TRotmxv8n5zgCzvAyzyRB84P__Q0ObrYVIjkZw_TlTFOjVkjwM7AzK_orVGF8PIdE3W1mlxVFhB6BTQTQ1Itww4OPx5DKizbIPtgIr2UJYgXWQeeWRiW474cb-spLnnBqw2YVxW4LwBZMGCBJVgWT2TCfa4h83XyfVPSAAT7lkpiU3IpnKaDjHlHMHZA6NuR_zNIH5NkxoMp-oXBUkBNNBEFm96wJ6HmceKNYAIqfMC4jGBdnhVLehjNgGdUFnlCFeTX6q0NfnogcyIt6ur7Dt9ERokiEFN0uoOynct4eeiMhxoVY0owZQL_fNS5BVfSDmTNEcaIX7EGqiXIyfLUYhdq8Dg=w1280-h960-no


negyedik héten:
Zwl2UJc99l6uQ8GL11tu0b1107DNa3jBE9q6MCS2gR_NqU-Xx8Q0lvA9bwznUA6dJYQ3RPG_3fbMHyDj4Mez-0uOVw2ft5Ok-nznVCksh_CXPRTALRqngG5ajMsAPR5-UFgHFxSk4DComwC9JIwuWhiPi8t-CpfFdjZdG9IEDOXEy2Cf_iiTCg5AvzO09Ddp_K379huMcD_G3Bp2oFOC3zDgCKXM7sKYoAv22-fFZegxbvOwoyiuFEuFe_DcX9jUMfwZ6L2SXU-iGDPZbf-_h74QI5O2msZl716JoLjylXbvABQsj1L2noQTy9G6jdZCtO_1_GTROQeUPzEC98hS7UBo1OMDlb95vhd1eMH-ZHLSrbwBYQdPAg1FcTP9Mckv1RSJj3AOq00thIvUsejr56U9cDV-pPZx-G9qifB0azOuGvE49PntWiD0rx2D_CuD_u2B2xdHeVx1mMJv_DDb579RRVG2bCPm-IdgloacfXrv-CGhIkuZ8wHRZLaE1ykKEqQLX5tKaTPqqkZ-Xej-RHNyRzXFPmgrr9jv1x3WF0TlmjXKSmtAkmf2wLEutczq8MG8Af2GBqf3C01U7YHwlEygapRSgjgsOtogBKlnhWyaDcWBqw=w1280-h960-no


ötödik héten és mostanában pár részlettel:
_6j2OjJZcmKrX1ow_4YS21C0H9ZyJtUQuUnpYplmH5IfBkPlzS-CO8XfesTlPhem-C7K6EznecXh2wrn8rFkujp9kmwaQggMUMSjUxO3a6UQJJJO0UDC7wL4RhgZk7HWWZR54YrrvGJgCTrL1PAEeTB6xQV4ZPyjPgPg4R0Olizt9GYiXpoFwCvqn0OOFlIGrGm_7aKmiYLBQdqHnU1gAcg1E1so0nuG4rK9-JUo6HNh88SDwdd5CBcf0v0pnY8B4JRGTNTRhq__RsTuu3vHANmqmtfVhG84IBTt0PVd7mRGOPxbZXB480MlL0wFJpgJYZXyh_C5cFkINNB__IzPNkOleX_H0J2h9nqD5Ho4FwyjomWL0j5iY5BQ7Dt118AYSIKphAku3JkHkpaAuT4iyyG_9V1drLJpTsthYRn_EHRCHofoUa2coq44qoHXIXjhDNVXTqWr35bLvL_3eyS30CQDqbyp4ncFr3JaCmqoTCgqtF_W2-2TG5JvhKEgFFlnUNCWzMtESQhTAG5ttWVpHbUAC2ymh6ZuG2dPtV4HxrWtHKCSApgMvdx-5aYvCWovQbMv2YSafuf9MvT25s_J__HHXIbUYF52FdIc0pg5qAwAQDXNug=w1441-h961-no

CkbFH4Y4aIkfs9W0TtT1SRCpJa4lOve9WilHhQGB1vPErcDeaW_hOzOEiQECkoof0nA3xtlJLIUioVnwra6xLwif-bUKHkmsXvwyJKy-YDq_1o_0DMe3bPcNrbalaTbVGEJhRn8dx4F-h9DVal2eg0J0NqTE27kX8Ax0_4upOf_9BsBDkZjuKp4J1_Um5wkJ2IgAV2rnn-7by7BUpJwzJnwsEw6auvupXgiO8LFFZN2L4pIhbbYRiAc-KsYKAZ8EcTnqmqjr_JgI7fYqjnEJpMeoiBm38_W5mb3E2brhcrYEat8ao0LAv0NpkiN8a-1m5tA-Am65rNBAFHz-8UiHZGOx398oNfTQ_SwovvKMQ1lXFsAoRXsHzlUY1hXdn_uUjKZBe8slfuqSyrJYyLb4ovWSnoFMc47Z97SBBYkmYMg1mAatCn3SGydBTOD34vMRA62AZLo1YMJzZDOWpkeydpj1g7Tbr5zrfuGTAfP_RD-T3bYZDkhsHmGlBKkNfiMgxCGy39gKzzeFswKqVf4HdQ3YirKSxxW-pptw0bvkVQFJ90zKmN9rELkSLdumAVgskP6Gea683Bw1Y3TW1OmOmUePMoUvuubSKJzn0F0ceDvIao_bmQ=w1441-h961-no

RkdR11I0Y2fZQtmgi23gi1V_NRjg_2HK1KUQhdDMtQg0835MqriWghzI0IpfDOeJedBDOsrdV_xo6IXY8tDEVcayu4KT7PYXFa-KJAhoM6_n9Y2CHZThOqthsC3cIOOjvkl9zyMKdWDEW6VNIGdueA9NkFsWEsGssGgsfNSmhPDP4pQl2brhcmGmBF5N-NSKb_67-_p6B8_iDBjWOK0WVrsUjGRUJbZ_SjGu-ctn8zJF3W5NbTvAEAQeIiovCn0EZrtWS1dR_np2bck6cS7B4x3KPu-EMmyH0qDuPUExK-O8JcoaSnl_5OylZ3pvm8xIdxV9OK-1L6fH3doEFVaeQpRLJytRvJafNmbHRVEj1xMm9PfCaTC7Z1qz6cMx9F5NQl39EbqOu1U-mSlq7Epn5wz5jV0YTBVL6fVhZI-arKItcrMY5nclmaeaGl8369L1ioTAZDdR85212FFHewjwWVjMj5IW5KPWh63DTwjvUe6wQAU-Vcums_7vNJOZXbkz8lWeBB5nY_k7Jsr4gV25lOot2qQrAZajK8SATNsmQR9oVR0v8ZaEduqw-eSdQT4BFtI5MNtxRUFhqnPAZ67zGSviwnY56O6bx2GbuBsWGrrb7VWZgg=w1441-h961-no

xJ4LHA1FInv_ADNFv2TGVlBVzKq_XalCpr3V1_Aasm_mnKT2f8WR9H9IVLjE1NZY60K38kbj9hOFi9RXVcnfo_ulYkKrFHBkPfCdQkmxTjbvYZQbN--lTcHZg27dAk8btK6jTrLPadRgeLTf1NBYS0tvlyiz87upq7kG6S6e5A9R2OAgpE0YhZBoWuK6VCIoEz6g-xz_iW3HXgcOTrlk7llRRGyKXmM6Ewnh7170fk4IxXxnJWLz4RKVGmPnWP43C6nvW758Ftv5Yma9cCIbIWCpYNsJRpGmXphu-Rm8DeMBqAKPFPXqSmzFnwzE6PngRgQfXslDdg3USZUCDKYdFETVuNVFqiIzmr4GGN56OTCQwF8g8Alvgm6h_03eaksUOQhf7yzsi8dt3opzpab4A33t4ADfJJanYo5rS7KmcqnAHNbCoeMb2TpwzUHlCYHjaXiyN2FhG_mzug1cvsL-UDksPyZIKu1nDFYjWQmAmoQHOyeN_SLzJO4Gie5OASbA2xuG9MW3MbFBAcgcMfLRHqN2x-hC0USm1xhcClZMwPFJSi-bSoru4vHE5oD6-wLbrb2I2GhEspUjeqbzyJQq0gsY9CCv5NcTfRlxMkooNexa-clc7Q=w1441-h961-no



 
Egy kis frissítés. Szépen gyarapodik minden, bekerült jó pár tő Rotala a két hátsó sarokba (bal oldalt még nem nagyon látszik). A fissidens-t majd a következő héten lehet hogy aprítom kicsit, mert most már nagyon árnyékol. A Co2-t a következő héten szintén megoldom egy nagy-palackos rendszerrel.
Ami viszont szomorú és egyelőre keresem az okát, az hogy kimúlt egy Ottóm és kb 2-3 CRSS-t is találtam ebben a két hétben. Két dologra gyanakszom, egyrészt nem használok RO vizet csak pihentetett előkészített csap vizet... ez lehet hogy most nem tetszik nekik (bár nem tudom hogy eddig az elmúlt 5-6 hétben ez miért nem volt probléma). A másik, hogy elindult a fűtés-szezon és 23+-1 fokra emelkedett az akvárium víz - nem tudom, hogy ez közrejátszik.
Vagy egyszerűen csak idősebb példányok voltak és a múlandóság éppen így esett.

Tolok ide három képet is. Kipróbáltam két obi beállítást is.

uUPXn-qnzcPMLdFUaajuQjY6_LDNLQ_oKEgm2JCKkQAR7I1Ub9lUQcyaSU0eba-o1XyFkgEuYtJLQV50GQ=w1920-h904-no.jpg

VbEg39HryXXgEnUR4o9filpn5BUb8WssEM2G8N8DvdhSdgviY1rUAVxEGihKzCrDmwqxXDLlsxi1cCkK9g=w1920-h932-no.jpg

YJTi9QZ2RtD1LTLqcP9m6wcKHojZHx4gs6971Vij7W5wvnS76V9ftQmtWI1rtdt3u0vRPqsV_pWYiZhNGQ=w1441-h961-no.jpg
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert az elmúlt hetekben sokat romlott az akvárium minősége, egyelőre eddig magamtól próbáltam rájönni mi lehet, de nem látok javulást.
Ami az elmúlt két hónapban történt: bekerült még egy fa egy rakás microsorummal és bolbitissel, valamint a háttérbe a sarkokba rotala. Na ezek mind nagyon fantasztikusan érzik magukat, jó állapotban vannak és nőnek. Viszont az egész tenellus mező, a glossoval együtt és a crypto ráadásként sárgul, foszlik és mintha elolvadna a vízben. Ezzel párhuzamosan, heti 2-3 crss is eltűnt úgy most nem is találok kettőnél többet hirtelen. Csatolok képeket végén.
Mi az ami változott?
- bekerült egy betelepített fa és rotala - megemeltem a tápozást 4-5 pumpára.
- 2kg-os CO2 palackra váltottam - itt nem látok változást az egészséges növények szépen bubiznak és a dc is jót mutat
- pihentetett és előkezelt csapvízzel cserélek vizet - nincs lágyvíz
- fűtés szezon lett - 23-24 fokos az akvárium
- volt pár helyen BGA - azokat mechanikusan irtottam, mostanában nem látok már
- az akvárium és a talaj másfél éves kb

Mit csináltam?
- megemeltem a tápozást 4-5 pumpára a jóval több növény miatt
- visszanyírtam a növényeket és a mohákat
- az átalakításnál megnyomódhattak, megsérülhettek a növények? ekkora területen nem hiszem és látszólag nem is olyan típusúak ezek a tünetek.

Én hosszasabb keresgélés után arra jutottam, hogy crs-ek és a növények reakciója talán a vízkeménységre utal. Víztesztet csak most fogok rendelni és valószínűleg ezzel párhuzamosan egy vízlágyítót is.

Bármilyen hozzászólást szívesen veszek, mert egy kicsit most tanácstalan vagyok.

TZsiS5TKvX_tn8gFF6JFQy91VER4hINpFH_CmiRpdCbE0G4zilxQbBnR72AvBvky0zwu9TmiJUY8B5ZHWg=w1175-h881-no.jpg

yGmU4QMp1gXxTsuVppONmRrpO0IO78XQHAd_XIXVNzeTjr1XAR_V1uH_rD7bie457-Am1Rqs7YDSn-lUtA=w1175-h881-no.jpg

SJ3RQGa_BRbu6DC6qy0tKM6LQdcx_lLh3MuzfCNfRcQOiGmLb0yVjlC33Pjc1ooJmGFKh0_WPYzyfYJN-A=w1175-h881-no.jpg
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert az elmúlt hetekben sokat romlott az akvárium minősége, egyelőre eddig magamtól próbáltam rájönni mi lehet, de nem látok javulást.
Ami az elmúlt két hónapban történt: bekerült még egy fa egy rakás microsorummal és bolbitissel, valamint a háttérbe a sarkokba rotala. Na ezek mind nagyon fantasztikusan érzik magukat, jó állapotban vannak és nőnek. Viszont az egész tenellus mező, a glossoval együtt és a crypto ráadásként sárgul, foszlik és mintha elolvadna a vízben. Ezzel párhuzamosan, heti 2-3 crss is eltűnt úgy most nem is találok kettőnél többet hirtelen. Csatolok képeket végén.
Mi az ami változott?
- bekerült egy betelepített fa és rotala - megemeltem a tápozást 4-5 pumpára.
- 2kg-os CO2 palackra váltottam - itt nem látok változást az egészséges növények szépen bubiznak és a dc is jót mutat
- pihentetett és előkezelt csapvízzel cserélek vizet - nincs lágyvíz
- fűtés szezon lett - 23-24 fokos az akvárium
- volt pár helyen BGA - azokat mechanikusan irtottam, mostanában nem látok már
- az akvárium és a talaj másfél éves kb

Mit csináltam?
- megemeltem a tápozást 4-5 pumpára a jóval több növény miatt
- visszanyírtam a növényeket és a mohákat
- az átalakításnál megnyomódhattak, megsérülhettek a növények? ekkora területen nem hiszem és látszólag nem is olyan típusúak ezek a tünetek.

Én hosszasabb keresgélés után arra jutottam, hogy crs-ek és a növények reakciója talán a vízkeménységre utal. Víztesztet csak most fogok rendelni és valószínűleg ezzel párhuzamosan egy vízlágyítót is.

Bármilyen hozzászólást szívesen veszek, mert egy kicsit most tanácstalan vagyok.

View attachment 22401

View attachment 22402

View attachment 22403
Szerintem a kimerült táptalaj lehet a baj forrása.a tenellus és a crypto is csak onnan tudja felvenni a tápanyagokat,az emelt tápozás nekik nem használ.Táprudat vagy golyót próbálj,háta segít.
 
Back
Oldal tetejére