• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

faiskola

moliszabi

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Majdnem ez az első sorom itt a fórumon, amit már régóta követek de csak most vettem a bátorságot, hogy nyissak egy naplót az akváriumnak. Ez az első növényes projectem és mint ilyen már borzasztóan vártam, hogy elinduljon, de azért igyekeztem a legtöbb információt begyűjteni az indítás előtt így fórumot és blogokat bújtam egy ideig. A high technika nem állt és sajnos még most sem áll teljesen a rendelkezésemre, lassú ütemben tudom mindezt fejleszteni. Az akvárium jelenleg 10 hetes és többnyire a régebbi akváriumaim berendezésit használtam.
Tehát adott egy 86*36*26-os hátteres tank (81l)
Két db akasztós külső szűrő, fejenként 1l szűranyaggal (szivacs, vatta, kerámia) 2*700l/h
DIY világítás 4*18W (ebből két 8000K egy 6500K és egy 5000K cső) napi 8,5 órát világít
CO2 egyenlőre egy három-palackos élesztős rendszer, de már csak egy közdarab kell a nagynyomásúhoz és ez kerül majd bele.
Tápozás: Green Aqua Micro macro 6-6ml + 3ml easycarbo heti 50%-os vízcserével
Talaj: a scape duzzasztott agyagból granulátumból van, ezen fekszik a JBL Aquabasis, majd a tetején szükre kvarchomok (ami csak szárazon volt ilyen szép szükre, a vízben már annyira nem tetszik)
A növéyneket majdnem mind kedves fórumozóktól kaptam ezért itt szeretném is megköszönni: Daninak (indasz),Andrisnak (schurz), Tamásnak (yerodin), Györgynek (geo3872)
szóval ami belekerült: (szerettem volna minél több fajta növényt kipróbálni és nevelni egy jövőbeli projecthez) Hygrophila polysperma 'Rosanervig', Rotala rotundifolia, Rotala sp. Green, Echinodorus tenellus, Microsorum pteropus 'Narrow', Glossostigma, Lilaeopsis brasiliensis, Cryptocoryne wendtii, Vesicularia dubyana 'Christmas',
előlények: 30db Kékneon, 8db Blackmolly, 3 db Otocinclus affinis, 5 db Anci, 4 Amano garnéla és egy pár tucat redcherry.
Az akvárium történetéhez még hozzátartozik egy hatalmas alga katasztrófa amit sajnos két blackouttal tudtam kiütni, jelenleg csak ecset alga már jelen. Sajnos az e két kúra eléggé megviselte a növényeket is, kb a múlthéten láttam azt a glossón hogy kezd magára találni a sokk után.

És akkor most jön pár kép a jelenlegi állapotról, kérek mindenkit, hogy szóljon hozzá és ne tartsa magában a gondolatait.
(a berendezést nem szedtem ki, előre is elnézést ezért)

6696241051_d66f9ef5d5_z.jpg
_IGP2771 by eklysis, on Flickr

és pár részlet

6696245969_7ec6a867c6_z.jpg
_IGP2773 by eklysis, on Flickr

6696250351_16087b88ab_z.jpg
_IGP2778 by eklysis, on Flickr

6696280615_ee79d7d977_z.jpg
_IGP2792 by eklysis, on Flickr

6696290791_947558f064_z.jpg
_IGP2801 by eklysis, on Flickr

nyírásból a háttér tetején gyökeret vert kis zöldek

6696296933_48841ed8f1_z.jpg
_IGP2809 by eklysis, on Flickr

6696264855_96b1f66299_z.jpg
_IGP2782 by eklysis, on Flickr

6696267343_c13bc36a77_z.jpg
_IGP2783 by eklysis, on Flickr

és egy-két hangulat a végére

6696318059_01e81d68f9_z.jpg
_IGP2827 by eklysis, on Flickr

6696332381_fa8e8388e7_z.jpg
_IGP2870 by eklysis, on Flickr

6696335625_8132564152_z.jpg
_IGP2876 by eklysis, on Flickr
 
Szia Szabolcs!

Szépen berendezted!
Ötletes a háttér beültetése is (arról írhatnál hogyan érted el, hogy megmaradjanak rajta a növények)!
Egyedül a kövek színe nem tetszik, inkább valamilyen szürkés sziklák kellenének bele amik harmonizálnak a háttérrel!

A.ttila
 
Szia !

Tényleg nagyon jó elsőre :clap: :thumbup:

A fehér kövek szerintem sem illenek a képbe. Talán néhány össze-vissza elhelyezett vastagabb vasfa darab jobban illene a világos honokba.
A háttérről én a helyedben eltávolítanék mindent, mert az sajnos csak alga forrás lesz.(saját tapasztalat)
Elektromos fogkefe legyen kéznél :arrow: vízcserénél Easy Carbo-s ecsetelés.
OFF
Tényleg jó ez a Pentax gép.
 
Hello!
Kellemes hangulata van így elsőre eme köveknek és ennek a domboldalnak :thumbup:
 
Szia!
Hangulatos kis aki, a háttér benövényesítése különösen tetszik :thumbup: , viszont a hófehér kövek valahogy nem illenek a képbe, valami sötét színű dekor kéne, ha korlátozottak a a lehetőségek, próbáld ki bazalt darabokkal sztem az is jól mutatna,/ vasúti töltéseken beszerezhető/. Egy próbát megér. Egyébként tetszik az aki!

Sok sikert ,jó kertészkedést!
 
moliszabi said:

Elsőre egész jó próbálkozás!A háttér jól harmonizál a layout-tal,természetes hatása van :clap:
A köveket én is lecserélném valami sötét színűre.Ha nem akarsz rá többet költeni,jó a bazalt,ha egy kicsivel többet rászánsz a Seiryu köveket ajánlanám ;)
 
Köszönöm mindenkinek!
Hát azt gondoltam, hogy a kövekkel lesznek problémák, nem nagyon szoktak fehér dekort használni, de nekem tetszik a fehér és a növények zöldje közti kontraszt. Ennek ellenére én is leakarom cserélni, az említett bazaltra gondoltam, de elképzelésem sincs, hogy hogyan oldhatnám meg, hogy ne folyjon le a talaj a magasabb pontokról. Arra gondoltam hogy egy hónapot még biztosan várok ezzel, hogy a növények jobban benőjék és megkössék picit az aljzatot.
A hátteret is jobban beakarom zöldíteni és nem elsősorban mohával. Valami olyasmire gondoltam ami a felülről érkező fény ellenére engedelmeskedik a gravitációnak és leomlik mondjuk a tetejéről.
Egy másik irány is pörög még bennem, (mivel még fél-egy évig ez a tartály lesz) ami úgy néz ki, hogy fa dekorral egy sűrű gyökérzetet képeznék, kizárólag fölülről és a háttér réseiből induló szálakkal ami mondjuk egy pár háttérrel is harmonizáló kiegészítővel szerintem a legjobban kitudná használni az akvárium adta lehetőségeket - valamint még több zöldség kipróbálására adna lehetőséget.
 
Bizony szép ez elsőre Szabolcs, gratulálok! :) Nekem annyira nem jön be a fehér kő ahogy a boltban is mondtam, de majd úgy is lecseréled később. Updatelj rendszeresen, kíváncsi leszek a további fejlődésre!
 
Sziasztok,

Sajnos nagyon rég nem Írtam ide, az élet dübörög és március végig időszűkében vagyok sajnos, Így a heti rutin mellett nem nagyon volt időm foglalkozni az akival - kis nyírás meg kötözés ilyesmi még belefért :)
A tápjaim éppen elfogytak úgyhogy valamikor majd kiugrok Törökbálintra. Az aki még sajnos minidig low-tech, se a szűrőt se a co2 nem tudtam még beüzemelni (hiányoznak alkatrészek). A rotala gyönyörű volt az elmúlt hetekben a narancssárga után szinte pirosodott a vége, de visszavágtam és újra ledugdostam őket. Azt a kis riciát ami megtapadt a tetején és kb kéttenyérnyire nőtt egy pillanat alatt azt szétszedtem és próbáltam vele növényesíteni a hátteret - valamint használtam hozzá egy kis narrow-t is. Arra gondoltam még, hogy a glossot majd megtámogatom egy kis táprúddal, mert pont ott nő ahol nem terveztem és kevés táptalajt raktam.
És most a teljesség igénye nélkül jöjjön pár kép csak úgy kézből, valamint egy kis meglepetés a végére ;)

6925138737_8d16cfc38c_z.jpg
001 by eklysis, on Flickr

6779024168_06a273ae07_z.jpg
002 by eklysis, on Flickr

6925141585_449219c593_z.jpg
003 by eklysis, on Flickr

6779027064_2f95eb7834_z.jpg
004 by eklysis, on Flickr

6779028864_07f1fd2531_z.jpg
005 by eklysis, on Flickr

6779030402_c273a4fa4f_z.jpg
006 by eklysis, on Flickr

és akkor most jön egy új dolog, nem mondanám új projectnek csak egy kis természet még a lakásba. Gyors sztori: építésznek tanulok a műegyetemen és a tervezési tárgyunkból is van zh (ami egész napos és a végén prezentálni kell) idén az Orczy kert és problémái volt a téma. Mikor kint jártam a helyszínen az egyik épület tetején észre vettem egy irtó jópofa kis növényt amit először csak fotóztam de utána egy nálam lévő zacsiba leszedtem belőle egy marékkal. Mint itthon kiderült Tortula Ruralis-ról van szó, úgyhogy csináltam belőle egy tálat, a maradékból pedig próbálok egy submerse formát kialakítani nem tudom, hogy ez oda-vissza működik-e csak eszembe jutott és kipróbálom, még egyik iránnyal sem próbálkoztam eddig úgyhogy kíváncsian várom. És akkor most néhány kép:

6779045842_172206f972_z.jpg
001 by eklysis, on Flickr

6779046646_d5316fdb90_z.jpg
002 by eklysis, on Flickr

6925163317_a9e17a0cbc_z.jpg
003 by eklysis, on Flickr

6925164279_f3b43602f2_z.jpg
004 by eklysis, on Flickr

6925165155_4e62ee445e_z.jpg
005 by eklysis, on Flickr

6925165865_3155267ee6_z.jpg
006 by eklysis, on Flickr

6925166771_320966802f_z.jpg
007 by eklysis, on Flickr

6779051942_af2b00fa12_z.jpg
008 by eklysis, on Flickr

És akkor még egy kis magyarázat, a tál színig van töltve homokkal és az vízzel. Az a homok kocka egy réi egyetemi térkompozíciós feladatból maradt meg - nagyon jól tartja és párologtatja a vizet. A fa meg sima vasfa. A mohák a helyszínen gyűjtött tőzegre vannak ültetve. Igyekszek naponta minél többet spirccelni, de úgy látom hogy a kiszáradással nincs nagyon gond mert a tetőn is elég durva körülmények vannak.
 
A mohás ötlet nekem is nagyon tetszik. Ezzel a dologgal a későbbiekben építészként is kezdhetsz valamit. ;) :thumbup:
 
Szia Szabolcs!

Sokat fejlődött az akváriumod!
Jót tett a köveknek egy kis alga!

Hogyan tögzítetted a háttérhez a Ricciát?

Tökéletes Low-tech!

A.ttila
 
Szia,

Köszi szépen.
A hátérrel szerintem nagy szerencsém is van egyben, mert ez még a sügereimnek készült és sok bújkálót terveztem bele, Így azokon nagyon könnyen áttudom kötni sima damillal. Majd igyekszek valami fotó készíteni holnap hátha jobban meglehet érteni hogy hogy is néz ki a háttér. Az a lényeg hogy nem egy két dimenziós háttér ez, hanem konkrétan rá van építve a hátsó üveglapra és mélységi kiterjedése is van olyan mintha egy nagy lyukú drótháló szövevény lenne gipszből. Nem tudom mennyire érthető :S de Így ugye simán áttudom kötni damillal a növényeket.
 
Szép egészséges aki, tetszik, a fehér kövek ütnek már el annyira.
A moha amit gyűjtöttél Star Moss nem tipikus víz alatti növény, csak pár hónapig fog megmaradni víz alatt.
 
Nagyon tetszik az akva főleg azért mert ilyen természetes az elrendezés. Nagyon el vannak találva a növények is! Szép gratulálok! :clap:
 
Hát nagyon köszönöm a dicsérő szavakat. Amúgy még éppen egy kis Stauro-ra vadászok a fórumon hátha valaki éppen most nyír, mert bal oldalra előre a Rotala elé az első és a második kő közé beültetnék egy sávot hogy ne egyből a rotalaval kezdődjön a háttér. Jó kis átmenet lenne, meg amúgy is nagyon szimpatikus nekem az a kis növény.
 
Csatlakozom a többiekhez! Az aki is a tál is nagggyon jó. A tál nem lep meg hiszen építész vagy, makettekben gondolkozol ;) Mindenképp csinálj még ilyeneket, akár más növények felhasználásával is, mert ebben nagy jövő van szerintem. Mármint nemcsak a makettekben hanem az ilyen jellegű organikus, mégis "ultramodern" építészetben. Csak így tovább! :clap:
 
Back
Oldal tetejére