• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Extra wide view

hunwarp

Főkertész
Egyenlőre ez az aki neve, mert még mindíg vacilálok a layouton. Legelőször a meteorákat akartam megformázni, de aztán megláttam Hui Kam Man egyik akváriumát... 2011 AGA Aquascaping Contest - Entry #147 és lehidaltam tőle. Azóta bármilyen stílust is nézek semmi sem tetszik!

Kicsit persze gondban vagyok, mert a tank mérete , vagyis arányai közel sem ideálisak. Amikor terveztem az egészet amolyan nappali bútornak szerettem volna, de a döntést most sem bántam meg, mert ha nem is a layouttól, de a méretektől biztosan egyedi lesz! Nagyjából már csak 2 hetet kell várnom és minden elkészül, merthogy a szűrőn kívül mindent egyedileg kellett gyártatnom!

Most jöjjenek az adatok amiket már tudok.

Méret: 190 X 45 X 45
Bútor: ADA style a lakás bútorzatának színében ( wenge)
Szűrés: Eheim 2080, Eheim 2215, Eheim Skim 350 380 felszínleszívó
Világítás: 3 X 150 w HQI
Aljzat: Tropica plant substrate + ADA bacik, Oliver Knott Aqua Soil ( fekete)
 
Először is Üdv és sok sikert!(y)
Én kibékülnék egy ilyen méretű tankkal, szerintem kellő türelemmel nagyon jól be lehetne rendezni.:) Bár nem lesz ugyanolyan, mint a linkelt akvárium.
Drukkolok, hogy a szűrés ne legyen kevés, mert szerintem esélyes.
Hajrá;)(y)
 
Hello!
Ugyanolyanra nem is szeretném, de a stílus valami hasonló lesz. A szűréssel kapcsolatban én is csak reménykedni tudok, de a 2215 az már itt van, a 2081-as, meg a 2 beszívóág miatt kell. Ha nem lesz elég akkor sajna a kicsinek mennie kell, és igencsak egy Tetra ex 1200 lesz helyette, vagy egy 2075- ös Eheim. De szeretném megkímélni magamat a plusz kiadásoktól.
Köszi a jókívánságokat, ígérem minden lépésről beszámolok!
 
Lassan megvan a layout a fejemben. Egyik oldalon egy hatalmas red moor- ból készült fa imitáció egy domb tetején. Másik oldalon pedig a zöld mező. A másodlagos fókuszpont még kérdés. Valami ilyesmi!
 
Aztaa! Ez tényleg széles!
Sok sikert és kitartást a berendezéshez! A sörrel csak módjával:)!
 
Hát nem az lesz...inkább úgy írnám le, hogy egy nagy hatalmas gyökeres fatörzset szeretnék megmintázni. Szép az iwagumi, sőt én is olyasmire gondoltam elsőnek, de nekem (és bocs ha megbántok valakit) az olyan nem túl egyedi. Vagyis nehéz belőle nagyon egyedit csinálni.
 
Back
Oldal tetejére