• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Első próbálkozás 36l-be (low-tech, low-budget)

Gottfried Donát

Főkertész
Sziasztok!

Először is kezdeném a bemutatkozással, Donátnak hívnak, 15éves tanuló vagyok.Már jópár éve van ákváriumunk, de mindig csak a halas műnövényes koncepció volt.4-5 hónapja böngészgetés közbe felkaptam a fejem, nem tudtam mi ez, ez egy akváium, szám tátva maradt, hogy lehet ilyet alkotni.Elhatároztam, hogy nekem is kell egy ilyen, de sajnos anyagi okok miatt szó sem lehet egy high-tech megoldásról, így maradt a low-tech, hisz így is lehet szép akváriumokat készíteni :D Na de térjünk a lényegre:

Akvárium: 54x28x24, azaz 36.2 liter
Szűrés:Aquael Fan mini, nemsokára DIY külső szűrő 800l/h-s teljesítménnyel min 5l szűrő térfogattal
Fény:T8 18W cool white cső, már készül az új világítás, pontosabban kész van már csak a 2db 18w os csövet kell beszerezni, így meglesz az 1w/l
CO2:élesztős-zselés co2 rendszer, próbálkozok valami jó difi elkészítésével, de még nem jött be, egyenlőre a beoldás módja sima porlasztó kő, 1bubi/sec gyorsasággal

Növények:na itt bajba vagyok, mert a mutogatós módszerrrel vásároltam :D Majd segíségeteket kérném a beazonosításban, de amit tudok a következő:
-jávai moha
-Anubias nana
-vizicsillag
-gömbmoha
-rotala
-és a többi :D

Halak:
-6db Neon
-2db Anci
-2db dánió
-rengeteg guppi, pár nap és jönnek értük
-és rengetek tányér csiga, ami majd jól jöhet ha a világítás növelését elcseszem :D

És jöjjenek a képek: :D
user


user

user

user


Bocsi a képek minőségért, ez telik ki a telefonomból :)
 
Képeket pótoltam, bocsi a rossz minőségért.Még a leírásból kimaradt, hogy talaj JBL manado 3-4cm vastagon, tápozás Happy Life HappyPlant 3x adagolásban, HappyCarbo 1.5x adagolásban.
 
Szia!
Ha szép növényest akarsz a mű dolgokat mellőzd mint pl a kék kavics!
Vízi csillagot nem látok!Vallisneriát igen!
Olvass tanulj sokat!;)(y)
Jó kertészkedést!
 
Már ki akartam szedni a kavicsot, de anya ragaszkodott hozzá, így maradt.Szeretnék még bele min 3l manadót, azzal majd amit nem tudok kiszedni eltakarom.Az lenne a fő kérdésem, nem várhat algarobbanás a fény duplázás miatt? Illetve a szűrő nem lesz túl erős?
 
Szia!
Én a helyedben a kék kavicsokat (ha azok tényleg kékek) és a csigaházakat, cserépdarabokat kivenném, hogy csak a manado legyen... Plusz pakolgatnám még egy picit, a sziklákat, fákat, növényeket..És azt javaslom, olvass sokat a témával kapcsolatban, túl még senki sem olvasta magát..:D

Ez csak az Én személyes véleményem, nem szentírás... :) Ne izgulj, ha valamit nem értesz elsőre, kérdezz, biztos mindenre választ adnak a fórumozók! ;)

Jó kertészkedést, hali!
 
Ahogyan már előttem is írták törekedj a természetességre! A kék kavics festve van! Egy idő után ez a festék beoldódik a vízbe és semmi nem marad majd életben! A hátteret cseréld le valami egyszínű lapra ( lehetőség szerinte semleges színűre-fehér-fekete). A csigaházakat szedd ki mert a CO2-dal nem fog jól kijönni! Inkább olvass még mielőtt fejlesztenél! A szűrés nem lehet sok ha kellőképpen le tudod fojtani. Sok sikert és tanulást ;):)
 
Tervbe van véve egy kirándulás ahol majd megpróbálok értelmes köveket és uszadék fát "beszerezni" egy restart akkor várható ha ezek megvannak.Meg ha megjött a májmoha gyepeknek. Naponta pár naplót el szoktam olvasni és szippantom befelé az informácoiót :)
 
Köszönöm, gondoltam hogy a csigaház keményíti a vizet, de mivel még csak pakolgattam bele a cuccokat amikor éppen vettem valamit nem foglalkoztam vele.Holnap csigaházak kikap és vízcsere.
 
Köszönöm, az még a halas műnövényes korszakból maradt benne, de ha lesz kis pénzem századi manadóért utána ráveszem anyáékat egy kirándulásra és robbantás. :)
 
Ma kiszedtem a csigaházakat, 30% vízcsere, tegnap volt 60% és kötöztem egy kis jávait még a fára, töltés után kis táp utánpótlás.Ja és a CO2 rendszer csöveit kitakarítottam.Jelenleg ennyi történt, holnap rohanok a kisállatkereshez és rendelek 3 vagy 4l manadót, szigorúan kimérős kiszerelésben. :D
 
Szia
Üdvözöllek a fórumon. Szerintem rendben lesz a világítás, csak tápozz rendesen és egy kis carbot is adagolj az élesztős co2 mellé. A megvilágított órák számát csak fokozatosan emeld. A szűrő teljesítmény is jó csak arra figyelj ,hogy helyezed el a ki és befolyó csövet és ha erősnek találod a sodrást fojtani kell a befolyót egy csappal. A külső szűrődet fel tehetnéd a DIY topikban. Tegyél fel képeket és kérdezz, itt mindig van aki válaszol.
Sok sikert és algamentest.:)
 
A szűrő még csak terveimben él, ellenben a világítással, amihez holnap meglesznek a csövek.Az aki napi 0.6-0.7ml HappyPlantet kap (0.23ml jött ki számítás alapján amit kicsit kevésnek véltem így kicsit megemeltem ) HappyCarbo napi 1ml (0.6 ml kellene egyébként).Rémélem így jó a tápozás.
 
Csak akkor küld rá a kemény pirítást, ha már van van atom szűrőd... de igazából mérlegelni kell , hogy van e olyan növényed amely igényel ennyi fényt ? vagy csak az algákat növeszted vele... Ilyen fénynél mindenképp el kell gondolkodni valamilyen biológiai algevő organizmuson is.. oto,garnéla, stb + carbo
 
Garnikat szeretnék, de a guppik azonnal megkóstólnák őket, de ha végre elviszik őket szeretnék pár garnélát szerezni.Jelenleg kb 30-40 algaevő csigám és 2 ancim van.Oto t majd megnézem holnap, hogy van e a kisállatkeresnél.
 
A 10-11 óra az rengeteg. Az 1w/l-rel 4-5 órával kezd és hetente emeld és figyeld az algákat és lépj visszább ha úgy látod beindulnak a zöld pont algák. De amíg nincs megfelelő szűrésed,talajod és nem áll össze az egész addig elég lesz a 0,5w 7-8 óra, szerintem. Ne csak a naplókat olvasd hanem az oktató anyagokat is. Minden akvárium más méret, más növények és más igények. Az alapok ugyanazok a többi tapasztalás. Ezért jó a fórum mert mindenki megosztja a tapasztalatait. (y)
 
Back
Oldal tetejére