• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim aquacorner

Csináltam egy videót a problémáról:
Picasa Web Albums - Péter Kerényi - Eheim aquacor...

A víz szint felett már csak a kifolyó rész van onnan már levegőt nem szívhat elvileg, pláne hogy amióta megvan azóta alacsonyabban is volt már a vízszint és mégse csinált ilyet. :S A hangja is elég ijesztő. Az előbb szétszedtem megint kitakarítottam, semmi nem volt benne, teljesen tiszta. Egyelőre megint abba hagyta, de így szokta csinálni, hogy egyszer csak rákezd.. :S
 
Bocsesz a kérdésért, de tiszta a szűrőd? Olyan, mintha nem tudná valamiért felkapni a vizet.

Szerk.: Most olvastam, hogy tiszta!:) Valami dugulás nem lehet a víz útjában, akár a rotor után is? Úgy csinál, mintha kiemelnéd a vízből.
 
Bocsesz a kérdésért, de tiszta a szűrőd? Olyan, mintha nem tudná valamiért felkapni a vizet.

Szerk.: Most olvastam, hogy tiszta!:) Valami dugulás nem lehet a víz útjában, akár a rotor után is? Úgy csinál, mintha kiemelnéd a vízből.

Hát amennyire tudtam szétszedtem. A rotort kivettem es fülpiszkálóval kiszedtem ami volt ott, de semmi komoly nem volt benne ami miatt akadhatna. Nincs ötletem mi lehet, de tényleg olyan a hangja mint mikor beinditjuk a Szűrőt, tehát olyan mintha a rotor akadozva menne. De most megint nem csinálta, kiváncsi leszek mikor kezdi el megint.. Írtam az Eheim-nek is, hátha így távolról is tudnak ra megoldást.
 
És a rotor és a kifolyó között? Próbáld itt is átkefézni valahogy.

Az a baj hogy oda nem lehet mar beférni semmivel. Biztos szét lehet szedni annyira hogy ahhoz a részhez is hozza lehessen férni mert van két oldalt a szűrőn ilyen bepattintos rész. De azzal szerintem nem kellene kísérletezni, az mar inkább a szerviz dolga.
Felül a szűrőn le szedtem azt a kis sapkát, az alatt van a rács amin kijön a viz, ott se volt semmi nagyobb kosz mert rendszeresen tisztítottam. Tény hogy a rács mögött a rotor utáni rész van, oda egyik oldalról se lehet bejutni.
 
Dohányboltban lehet kapni pipaszár kefét, az mindenhova befér, oda is!:) Ha minden tiszta, akkor marad a garancia.

Köszi a tippet, lehet beszerzek egyet, ha nem is ez a baj azért jo lesz ha ott is tudok majd kicsit takarítani. Most várom az Eheim szerviz válaszát. Azt írták 1-2 nap amíg utána járnak a dolognak.
 
Köszi a tippet, lehet beszerzek egyet, ha nem is ez a baj azért jo lesz ha ott is tudok majd kicsit takarítani. Most várom az Eheim szerviz válaszát. Azt írták 1-2 nap amíg utána járnak a dolognak.

Szia Tyler!
Van valami fejlemény?
 
Szia Tyler!
Van valami fejlemény?

Szia Tibi!

Köszi a kérdést! Múlt hét csütörtökön elpostáztam az EHEIM-nek. Azt mondták megjavítják, vagy cserélik garira. Most várom hogy vissza küldjék. A napokban remélem megérkezik. Addig egy EHEIM ecco pro külső szűrőt kaptam a GA-ból, úgy hogy nincs para az akival. :)
 
Szia Tyler!Van már valami hír a szűrőről?Csak azért kérdezem,mert nekem van egy ilyenem,ami másfél éve megy gond nélkül,de most rendeltem még egyet...Nem szeretnék belefutni egy hibásba,de ha úgy alakul,szeretnék felkészülni mindenre!
Köszi!!!
 
Szia Tyler!Van már valami hír a szűrőről?Csak azért kérdezem,mert nekem van egy ilyenem,ami másfél éve megy gond nélkül,de most rendeltem még egyet...Nem szeretnék belefutni egy hibásba,de ha úgy alakul,szeretnék felkészülni mindenre!
Köszi!!!

Hali!
Igen van hír, azóta már vissza küldték a szűrőt nekem. Náluk volt egy hétig kb. és folyamatosan járatták, hogy ők is tapasztalják a problémát de érdekes mód náluk tökéletesen működött és nem jelentkezett a hiba. Azt mondták próbáljam ki, használjam tovább és ha újra jelentkezne a hiba akkor küldjem el nekik még egyszer és kicserélik egy új szűrőre. Nem tudom pontosan mennyi idő telt el azóta de nálam is szépen működik. Egyik nap volt, hogy elkezdte csinálni megint, kicsit berágtam akkor, de kivettem kimostam és azóta is jó.. (bár nem volt belőle mit kimosni) Nem tudom mi váltja ki ezt a problémát de elég bosszantó tud lenni. Remélem a jövőben nem lesz vele gondom, mert akkor megint plusz köröket kellene futnom. :/
 
Köszi!Ez pont olyan,mintha velem történne...Általában én is hasonlóképpen járok,a környezetem meg meg van győződve róla,hogy nem vagyok teljesen komplett!Közben pedig csak az aljas tárgyak szórakoznak velem...
Szerintem valamiféle tizedmilis gyári hiba lehet a rotorban,ami miatt nem mindig áll be centrikusan,ettől rezonálhat.Máskor pedig összejön a dolog és hang nélkül teszi a feladatát...
Vagy valami hasonló piti,de idegesítő dolog lehet a ludas!
Mindenesetre köszi a választ és hangtalan üzemelést kívánok egy pár évig!
Szia!
 
Köszi!Ez pont olyan,mintha velem történne...Általában én is hasonlóképpen járok,a környezetem meg meg van győződve róla,hogy nem vagyok teljesen komplett!Közben pedig csak az aljas tárgyak szórakoznak velem...
Szerintem valamiféle tizedmilis gyári hiba lehet a rotorban,ami miatt nem mindig áll be centrikusan,ettől rezonálhat.Máskor pedig összejön a dolog és hang nélkül teszi a feladatát...
Vagy valami hasonló piti,de idegesítő dolog lehet a ludas!
Mindenesetre köszi a választ és hangtalan üzemelést kívánok egy pár évig!
Szia!

Küldtem nekik egy CD-t is amire feltettem a videót a problémáról, de nem tudtak mit mondani rá. Még nem volt hiba bejelentésük erre a szűrőre. Na mind1, most működik tökéletesen, reméljük így is marad. :) Köszi az érdeklődést, neked is probléma mentes akvarizálást! ;)
 
Sziasztok!Betettem a 24 l-es Aquastyle-ba még egy Aquacorner szűrőt...Úgy gondoltam,hogy az újba nem rakok Substratot,sőt még mediaboxot se!A szivacs mögött rögtön egy 100 g-os Seachem Purigen tasak vigyorog.A fölső kis tartályt pedig "lefojtottam" egy kis szivacsdarabbal...A kérdésem,hogy nem túl nagy dózis ebből a kemo-motyóból,amit úgymond kap az akvárium?Tiszta technoszagú a víz!Egy jópár kis Seachem Purigen- galacsin valahogy beleböfögődött a vízbe..Nem mérgezi közvetlenül a vizet?Olyan kafa kis brigád él a tankban,fájna a szívem,ha valaki/k beadnák a kulcsot pusztán az én kisérletező kedvem miatt!
Nem biztos,h ennek a kérdésnek itt a helye,de nem találtam ennél aktuálisabb rovatot ehhez a problémámhoz...
Aki nálam többet tud,legyen szíves segíteni!!Előre is köszönöm szépen!!!
 
Szerintetek alkalmas ez a kis szűrő egy kb 30 literes (víz kb 24liter) növényes-garnis akvihoz vagy ez ahhoz karcsú?
 
Szerintetek alkalmas ez a kis szűrő egy kb 30 literes (víz kb 24liter) növényes-garnis akvihoz vagy ez ahhoz karcsú?
Mivel ehhez lett kitalálva, így a válasz igen. Nálam is működik, semmi bajom vele.
 
Mivel ehhez lett kitalálva, így a válasz igen. Nálam is működik, semmi bajom vele.
Rendben, csak ugye sok szűrőnél írják a GA-n hogy mekkora az ajánlott akviméret, mert a gyárilag megadott nem épp ilyen használatra lett kitalálva. De ehhez nem volt semmi írva, azért kérdeztem.
Köszönöm a gyors választ, akkor ünnepek után bele is vágunk a nanoba ... addigra már talán Amazonia is érkezik :p
 
Rendben, csak ugye sok szűrőnél írják a GA-n hogy mekkora az ajánlott akviméret, mert a gyárilag megadott nem épp ilyen használatra lett kitalálva. De ehhez nem volt semmi írva, azért kérdeztem.
Köszönöm a gyors választ, akkor ünnepek után bele is vágunk a nanoba ... addigra már talán Amazonia is érkezik :p
Azért azt vedd számításba, hogy egy high tech növényesbe kevés lesz, de garnélásba teljesen jó!
 
Back
Oldal tetejére