• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egyből a mély vízbe! Az első aquascapem :)

Mi a helyzet az akváriummal? :nailbiting::snaphappy:

Ez bizony engem is érdekelne!


Az algaháború zajlik tovább, kissé növekedett a mértéke. Beraktunk még 10 amanót és olyan 6-7 törpe szívót, és megy a carbo is, illetve a fénnyel kicsit játszunk az algák ellen.

Kinézet ügyileg apróbb változások mindig vannak, kikerültek az anubiasok a nagy levelük miatt, illetve a sávot mindig tolom egy kicsit jobbra, csak nem akarom az egészet sem felkavarni, mégiscsak egy bolt bemutatóakváriuma.

Képet nem lőttem már rég, de pótolom jövő héten.
 
Vasárnap történt egy 1 napos elsötétítés... És az alga 70%-a eltűnt. :O
Nagyot néztem, mikor bementem a boltba, és az algás gyep helyett 90%-ban tiszta gyep várt. Szinte mindenhonnan visszavonulót fújt.

De.... fotót elfelejtettem lőni. Maholnap pótolom. :)
 
Kénytelen vagyok bemenni a boltba megnézni az akváriumot mert szerintem valamit titkolsz mert már régen láttunk fotót.:D
 
Kénytelen vagyok bemenni a boltba megnézni az akváriumot mert szerintem valamit titkolsz mert már régen láttunk fotót.:D

Nem titkolok, csak annyira elbeszélgetek mindig Olgáékkal, hogy elfelejtek fényképezni :D :D
 
Megoldási javaslat:
- Asszony örülhet, hogy kiélheti a berendezésnél a kreativitását és szépérzékét
- Bolt örülhet, mert lesz vevőcsalogató
- Te örülhetsz, mert van mivel játszani

Mindenki boldog lehet!
(ha pedig morognak, mond azt: mindent felszámolok, de holnap "testkereskedőket látogatsz és könyvtári törzsolvasó leszel".

(javaslom, nem szét off-olni a topicot a továbbiakban)
Kérném a tájékoztatást a haladásról és a fotókat is! :notworthy:
 
Az armatúra megemelését megszüntették, így megint sötét a háttér, majd próbálom valahogy megoldani.
A növényzet dúsul, de még a bal oldali háttér nincs megoldva, az acicularis valahogy ott nem tud fejlődni, lehet pótolom valamivel.

11825895_968711403188841_63038406703535860_n.jpg
 
Jó lesz ez ;) Érdekes, hogy beiszaposodott elöl a frontüvegnél az aljzat. Esetleg egy bankkártyával vízcserénél igazgasd meg.
Jah és pár oto, meg amano kéne bele :)
@Pendulum: már a beültetés előtt látszik elől némi táptalaj(?), vagy valami dekorációs célú talaj volt, csak feltöltéskor lemosódott?
Hogy sikerült odavarázsolni?
 
@Pendulum: már a beültetés előtt látszik elől némi táptalaj(?), vagy valami dekorációs célú talaj volt, csak feltöltéskor lemosódott?
Hogy sikerült odavarázsolni?
Az csak por bemosódva. Gondom sokat volt macerálva a hardscape, mielőtt feltöltötték az üveget és ezért egy kevés aljzat szétnyomódott.
 
Jobb oldalt mi ez a spirálosnak ható levelű növény? Nagyon vagány ;)

Echinodorus vesuvius. Nemrég találtam én is meg, otthonra is tettem, a low-techbe :)

@Pendulum: már a beültetés előtt látszik elől némi táptalaj(?), vagy valami dekorációs célú talaj volt, csak feltöltéskor lemosódott?
Hogy sikerült odavarázsolni?

Az csak por bemosódva. Gondom sokat volt macerálva a hardscape, mielőtt feltöltötték az üveget és ezért egy kevés aljzat szétnyomódott.

A talaj egy része használt volt, szerintem ezért kicsit több por volt benne.
 
Mai kép. Bekerültek a halak, olyan 20-on akárhány boraras személyében, vegyesen brigittae és merah. Az akvárium a részemről már csak formázásokra szorul, nagyobb változások ebben a scape-ben már nem lesznek.

11903938_972224992837482_1691735108693705116_n.jpg
 
Back
Oldal tetejére