• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy pikoló Sárkánykő

Dukenukem

Mágus
Üdv ismét!

Megint alkotásra adtam a fejem.

Ez alkalommal a lakás legkisebb akváriumára esett a választás.

Az egyik kedves akvarista barátom ajándékozta nekem az üveget, ő neonhalak ikráztatásához csináltatta, aztán szépen letett róla, az akváriumok meg a nyakán maradtak; egy kis moha és páfránykötözésért cserébe, meg megkaptam az egyik kis üveg "medencét".

Jöjjenek az adatok :)
Akvárium: 25x12x15 cm azaz bruttó 4,5 liter
Világítás: Highpower LED 4x1 W
Szűrés: SOBO Hanging filter
Talaj: Tropica Substrate, ADA Amazonia Powder
Dekor: Dragon kő
Növények: Hemianthus Calitrichoides Cuba, Riccardia clamedrifolia
Állat: nemhiszem, de lehet Neocaridina féle lesz

Lássuk miről is van szó:
16387055979_11cfcd0b31_c.jpg
Egy pikoló Sárkánykő by andras.czesznak, on Flickr
Feltöltés előttről, még a Riccardiát nem ragasztottam fel, ragasztó hiányában...


Lámpát, én terveztem... egyenlőre még a gyártási folyamatban van megakadva, @Icepeak maratja az alut, hozzá az MKI Plexi meg a tartóját, egy kicsike AquaSky beütésű lámpa lesz.
valami ilyesmi csak átlátszóban ;)
828638.jpg

CO2-t tervezem megoldani, nagynyomásúról majd lehozok egy ágat neki, egy GA Nano diffuzorral csak jó lesz.

Szűrőben perlon és ADA BioRio.

Tápozáson még agyalok, ötlet? :)
 
Utoljára módosított:
Feltöltve, bemoházva, ideiglenes DIY LED-tartóval
16441371010_7f0c146c55_z.jpg

A pint of DragonStone by andras.czesznak, on Flickr
 
mivel már este volt, nem akartam, hogy túlnyomás legyen a palackban és lelője a csövet...( frissen tettem bele cukrot)

szerk.:
elég régi a töltet már, elég apró bubikat csinál a fa porlasztó, de a diffuzor jobb
 
Utoljára módosított:
Grat :)
Ezek szerint megérkezett az "anyag".
A Co2 elágazásnál figyelj, mert én is szívtam vele, egy mágneskapcsoló, utána kell a T elágazás, és számolj azzal ha nagy a táv valamelyik ágon akkor a mágneskapcsoló zárása után még pötyöghet a cső hossza miatt mind a kettő akva bubiszámlálója. Nálam mivel a kicsi 5m-es csövön megy, kb még 45 percet bubiznak a számlálók zárás után...
 
majd ha rendetraktam XD, sajnos bármilyen barkácsolásba fogok akkor az a vége, hogy mintha forgószél lett volna :D

Nálam ugyanez :)
De én a 3D nyomtatódra is kíváncsi lennék pontosan milyen, melyik típus, és hogy lehet vele dolgozni, nyithatnál erre topicot :)
 
Uff kicsit bedöglött ez a napló az akváriummal együtt
a HC teljes kudarc lett, kidöglött, a riccardi szinte teljesen
valahonnan jött egy kis bga is. aztán leeresztetem és sötétben letakarva várta a folytatást, a riccardia aránylag szépen áttért emers formára. és ennyi.

Azon tanakodom, szétszedjem e, vagy csak egy alaposabb carbo kezelés után telepítsem újra, valami apróbb gazzal.

no meg a HAC. nem szeretném ha feledésbe menne a kicsike, de én marha nem fotóztam le, csak feltöltés előtt, meg feltöltvet echnikával.
szóval most ezen tanakodom megéri e a "hírnevemet" rontani vele, ha benevezem víz nélkül :D
23491814640_116cfc596e_c.jpg
Egy pikoló Sárkánykő by András Czesznak, on Flickr

véleményeket ide! :p
 
Ez nincsen kész. Ne nevezd.
Vegyél rólam példát. Én neveztem tavaly a félkész akváriummal. Sokadik lett. Erre idén ott virít a HAC nyitólapján. Szégyen és gyalázat :D
Köszi, na akkor marad a naplózottak között.
Kicsit szomorú vagyok, de majd legközelebb jobb lesz :)
 
Back
Oldal tetejére