• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy 120-as születése (amiben csak a hőmérő gyári)

bringas

Főkertész
Sziasztok!
Magamról : Nos....... fiatalon születtem.:) Úgy mint mindenki más. Böcsületes nevem Teleki Béla.
Gyerekkoromban volt akváriumom utoljára az akkori viszonyokhoz képest szép és jól működő akvárium volt.
Ez nem is olyan rég, valamikor a 80 as években, annak is az eleje-közepe táján. Azután kimaradt egy kis idő, kb 30 év.
Felnőttek a gyerekek és úgy gondoltam, mi lenne ha a régi hobbimat ismét előkotornám. Ezen felbuzdulva, vettem egy 70 es akváriumot felszereléssel halak és növényzet nélkül, viszonylag olcsón. Igazábol a felszerelésből csak a hőmérő és a halfogó háló volt olyan mint annakelött. Ilyen szűrőt, meg izéket akkor még nem is láttunk :D. Na de ennek nincs is jelentősége.......mondom irány a díszállat kereskedés és vásároljunk be. :) Az első két üzlet ahová mentem, már nem is létezett :( ( Ennyire megvénűltem ? ) :) Aztán találtam egy profi szaküzletet. Csak ámultam és bámúltam . A páncélos harcsákat és a tündérhínárt felismertem még ennyi idő után is :).........na mondom akkor jó helyen járok.
Belevágtam teljes kezdő módjára! ( most is az vagyok )
Azt tudni kell rólam, hogy herótom van a gyári dolgoktól ezért majdnem mindent átformálok a magam igényeinek megfelelően ( persze vannak kivételek ). És mivel nagyon szeretek barkácsolni ezért amit csak tudok elkészítek magam.
Hát röviden ennyi.... :)

Íme egy kép a mostani első akváriumomról, hogy egyáltalán újra bele lendüljek.

12202453_1039747212742332_960344236_n.jpg

Folyt. köv ! :)
 
Eldicsekedtem egyik ismerősömnek, hogy újra van akváriumom. Mire mondja, hogy neki is van egy régi nagy akváriuma valahol a pince mélyén, de már hosszú évek óta nincs benne semmi, csak ott porosodik. Mind eközben az internet segítségével nagyon sok jó ötletet és leírásokat találtam nagy tudású akvaristáktól és barkácsolni szerető emberektől, így elhatároztam, hogy belefogok egy számomra teljesen új akvárium megépítésébe.
Sikerülnie kell !!!!!!! :)

Az alany:
12278245_1046096528774067_1614433767_n.jpg

Pfffff! : Első gondolatra jó ötletnek tünt :(
Ebbe lehet, hogy beletörik a bicskám.
Nagyon rossz állapotban van. A merevítőkről nem is beszélve.
Lesz ami lesz......belevágok. Elvégre ha nem így lenne nem is én lennék. Imádom a reménytelen eseteket. :D
 
Üdv. a fórumon. Jól sikerült a belendülés szép egészségesek a növények. A figyelmedbe ajánlom a DIY topikot ha szeretsz barkácsolni. Ha segítség kell vagyunk egy páran itt a közeledben.
 
Üdv. a fórumon. Jól sikerült a belendülés szép egészségesek a növények. A figyelmedbe ajánlom a DIY topikot ha szeretsz barkácsolni. Ha segítség kell vagyunk egy páran itt a közeledben.
Üdv Mindenkinek!
Nagyon köszönöm a szives fogadtatást, és igen....szándékomban áll a segítségeteket és a tanácsaitokat kérni a további ténykedéseimhez. ;)
 
Üdv. A fórumon!
Kíváncsian várom a fejleményeket. Sok sikert és kitartást kívánok ehez a szép hobbihoz.
Üdv. Karcsi
 
Nézzük a víznyomás tesztet. Addig ki sem takarítom alaposabban. :) Én arra tippeltem, hogy felénél szét fog nyilni, mint egy tubarózsa.....ezért inkább a teraszon engedem fel. Innen el tud folyni a sok víz.:nailbiting:
12250291_1046140505436336_803359394_o.jpg
Eddig jóóóóóó :) Óóóóóóóó a víz............:banghead:
12271061_1046143312102722_221301909_o.jpg
Na.......:D:nailbiting:
12268919_1046143235436063_1008710291_o.jpg
Még bírja!!! ;)
12268781_1046144902102563_1482200225_o.jpg
Ééééééééss Telis.teli :D(y):woot:
Most legalább 48 óra és kiderül.:whistle:
 
Üdv. A fórumon!
Kíváncsian várom a fejleményeket. Sok sikert és kitartást kívánok ehez a szép hobbihoz.
Üdv. Karcsi
Nagyon köszönöm, ez tényleg csodálatos hobbi, hiszen számunkra olyan létidegen környezetet hozhatunk létre aminek a fenntartása egy komoly és nehéz feladat ( a bennük élő növény és élőlény kultúrákról nem is beszélve ). De a látvány a siker és a küzdelem mindent meg ér. A végeredmény csodálatos és megnyugtató, hiszen órákat,napokat, heteket lehet eltölteni csak az akváriumok elötti ücsörgéssel. :)
 
Üdv a fedélzeten!
Jó látni, hogy sokan újrakezdik a régi hobbit.:)
Mekkora az akva? Azt látom, hogy 1 m hosszú (ha a polisztirol lap gyári méret), de a többi méretét csak tippelni tudnám.
Hányas üvegből van? A kereszteket le akarod dobni róla? Élmerevítővel megoldható ha úgy döntesz.
 
Üdv a fedélzeten!
Jó látni, hogy sokan újrakezdik a régi hobbit.:)
Mekkora az akva? Azt látom, hogy 1 m hosszú (ha a polisztirol lap gyári méret), de a többi méretét csak tippelni tudnám.
Hányas üvegből van? A kereszteket le akarod dobni róla? Élmerevítővel megoldható ha úgy döntesz.
Köszönöm a biztatást. :) Nos... Igen 100x50x25 ös. a mérete. A merevítéshez már le lettek vágatva az új lapok. Sőt....itt már csak a születésének történetét szeretném megörökíteni és megosztani, mivel az akvárium maga már üzemel. De hátha mások is kedvet kapnak ,hogy esetleg újra éljék vagy újra kezdjék gyerekkori hobbijukat.
 
Mivel a nyomáspróba sikerült, így már van értelme kitakarítani ezt az öreg medencét alaposan és megkezdőthet az újraélesztés.;)
És hogy ne csak egyszerűen vizet növényt meg halat tegyek bele, kitaláltam, hogy mások által remekül leírt hátterezési tudományt kipróbáljam én is. Már említettem hogy nagyon szeretek barkácsolni, így neki is kezdtem.
12268585_1046945828689137_1956706616_o.jpg
Szóltam is a nejemnek, hogy jöjjön nézze meg milyen frankó kis hátteret csináltam az akváriumba :D Mit mondjak nem volt őszinte a mosolya mikor meglátta, de hamar rájött, hogy ez itt a kész átverés.:p
Nagyjából meg volt az elképzelés, hogy mit és hogyan szeretnék, de most én is csak egy halom hungarocelt látok, és azt sem tudom hogy áljak neki:confused:
Mindegy valahogy elkezdjük.
12297759_1048239281893125_53215696_o.jpg
Az első harapások. :) Igazából egyszerűbbnek tűnt először, de most hogy elkezdtem farigcsálni, a hópelyhek csak gyűltek körülöttem én meg kezdem elveszíteni a fonalat, hiába na....nem vagyok grafikus, se szobrász :cry:. De akkor sem adom fel lesz ami lesz tovább faragom, ha kel felvásárlom a tüzépen az összes hungarocelt.:sneaky:
12298029_1048241548559565_582518363_o.jpg
Aztán lassacskán elkezdett körvonalazódni és megláttam végre azt amit már napok óta álmodoztam.:ROFLMAO:
Az asszony meg meglátta a rendet körülöttem a műhelyben :mad::cry::vamp: Majd közölte ,hogy itt meg itt vegyek még ki meg ezt így azt meg úgy......csak ahogy az asszonyok szokták:( Végül is igaza volt tényleg jobb lett. Ő is elégedett volt és közölte, hogy most már összetakaríthatok.:eek::facepalm::wtf: Nem akarom mondani, hogy még hol is volt a kis habgolyócskákból :sneaky:
Na..... faragás kész, takarítás nagyjából,.....jöhet a csokiöntet:p
12287268_1048302041886849_917913456_o.jpg

Ismét megmutattam......ismét sírni kezdett:confused:. Mondom...... mi a probléma?:geek: Ki ment:whistle:
Na akkor megint egy kis darabolás. Már csak a szűrőnek a helye hiányzott.:love: Meg persze még valaminek a helye, de erre már csak akkor jöttem rá mikor kész volt.(n)
12308849_1049769905073396_12755046_n.jpg
Jöjjenek a szívó és nyomó furatok
12312245_1049769835073403_2078427012_n.jpg
 
A "szívó és a nyomó furatok" egy oldalon vannak? Mert innen úgy néz ki, hogy a szűrt vizet szűröd. Ekkora aksinál már ellentétes oldalra szokták tenni a befolyó és kinyomó ágakat, de reméljük a szűrős guruk is hozzászólnak.
Ha ez részben vagy egészben növényes akvárium lesz, már most kezdj el olvasgatni a BBA algáról, mert nagy az esélye, hogy hamarosan szemtől szembe találjátok magatokat egymással. :nailbiting:
Egyébként jól néz ki, nekem is eltelt pár év mire kidobtam az akváriumomból, azóta is áldom azt a napot.
Gondolom ebben a fázisban késő azt javasolni, hogy ne tedd bele. De ha már úgyis beleteszed a lehető legkevesebb szilóval ragaszd oda ami még rögzíti, mert 1-2 év múlva mikor már nem bírod fenntartani az algatelepet, könnyebb lesz kiszedni.
Bocsi, nem akartam elvenni a kedved a háttértől, csak saját tapasztalatból írtam le a gondolataimat.
 
A "szívó és a nyomó furatok" egy oldalon vannak? Mert innen úgy néz ki, hogy a szűrt vizet szűröd. Ekkora aksinál már ellentétes oldalra szokták tenni a befolyó és kinyomó ágakat, de reméljük a szűrős guruk is hozzászólnak.
Ha ez részben vagy egészben növényes akvárium lesz, már most kezdj el olvasgatni a BBA algáról, mert nagy az esélye, hogy hamarosan szemtől szembe találjátok magatokat egymással. :nailbiting:
Egyébként jól néz ki, nekem is eltelt pár év mire kidobtam az akváriumomból, azóta is áldom azt a napot.
Gondolom ebben a fázisban késő azt javasolni, hogy ne tedd bele. De ha már úgyis beleteszed a lehető legkevesebb szilóval ragaszd oda ami még rögzíti, mert 1-2 év múlva mikor már nem bírod fenntartani az algatelepet, könnyebb lesz kiszedni.
Bocsi, nem akartam elvenni a kedved a háttértől, csak saját tapasztalatból írtam le a gondolataimat.
Ebböl is látszik, hogy mennyire amatőr vagyok. Azért csináltam igy, mert egy belső szűrő van a sarokba, persze átalakítva. Sajna nem tudom mi az a BBA alga de biztos rémisztő lehet :cry: Egyébként ezért is osztom meg a teljes folyamatot, hogy a segítségetekkel és a tanácsaitokkal legközelebb ilyen alaphibákat ne kövessek el. Nos az akvárium már működik, igaz nagyon fiatal, de egyenlőre a vize tiszta és a szűrő jól láthatóan rángatja magába a kis szennyeződéseket. A két rákocskám pedig előszeretettel időzik a szűrőszivacson. :) Biztos el kell telnie néhány hónapnak, hogy minden hibára fény derüljön, de bízom abban hogy nagyon nem bánom meg.;)
 
Ebböl is látszik, hogy mennyire amatőr vagyok.
senki se születik akváriumba(na jó, van itt a fórumon 1-2 ember aki lehet, hogy mégis), és én sem vagyok tapasztalt kertész, csak azért szóltam hozzá, mert ugyan így kezdtem én is...
Valahol van/volt egy naplóm is ott meglesheted a hátteren burjánzó algákat, volt azon, bba, algától kezdve a fonal ,ciano algáig minden, sok fórumolvasgatás és egy kis fórumos fenékbebillentés után szerencsére likvidáltam.
Azóta sok víz átfolyt az agyi szűrőmön, rendületlenül olvastam a fórumot, ha valamit nem értettem kérdeztem, lassacskán rendbe vágtam a világítást, szűrést, tápozást, növényeket és lassan két éve gyakorlatilag minimális algám van.
Több év elkeseredett harc után eljutottam odáig, hogy nagyjából stabilan tudom tartani az akváriumom szintjét, a kinézetén persze mindig lehetne javítani, de sosem akartam steril versenyakváriumot, nagyon szépek, imádom nézegetni őket, de meghagyom másnak.
Szóval csak azt akartam mondani, hogy olvasd sokat a fórumot és ha valamiben elbizonytalanodtál kérdezz, mert sok szívástól megkímélheted magad.
Még egy gondolat: én is mint sokan mások próbálnak a költségeken csökkenteni, de van egy bizonyos technikai szint ami alá nem illik menni mert az csak szívással jár, én pl ilyennek látom a te kifolyó és befolyó ágadat, az szerintem szopóág :)
(mondjuk arról is írhatnál, hogy milyen akváriumot szeretnél, 1-1 szál növény a sok hal mellé, vagy full dzsungel?)
Amióta megvan ez a technikai szint és a folyamatok hátterében húzódó alapismeretem, azóta szinte gondtalan köztem és az akváriumom közötti barátság.
Sok türelmet és sikert kívánok!
 
senki se születik akváriumba(na jó, van itt a fórumon 1-2 ember aki lehet, hogy mégis), és én sem vagyok tapasztalt kertész, csak azért szóltam hozzá, mert ugyan így kezdtem én is...
Valahol van/volt egy naplóm is ott meglesheted a hátteren burjánzó algákat, volt azon, bba, algától kezdve a fonal ,ciano algáig minden, sok fórumolvasgatás és egy kis fórumos fenékbebillentés után szerencsére likvidáltam.
Azóta sok víz átfolyt az agyi szűrőmön, rendületlenül olvastam a fórumot, ha valamit nem értettem kérdeztem, lassacskán rendbe vágtam a világítást, szűrést, tápozást, növényeket és lassan két éve gyakorlatilag minimális algám van.
Több év elkeseredett harc után eljutottam odáig, hogy nagyjából stabilan tudom tartani az akváriumom szintjét, a kinézetén persze mindig lehetne javítani, de sosem akartam steril versenyakváriumot, nagyon szépek, imádom nézegetni őket, de meghagyom másnak.
Szóval csak azt akartam mondani, hogy olvasd sokat a fórumot és ha valamiben elbizonytalanodtál kérdezz, mert sok szívástól megkímélheted magad.
Még egy gondolat: én is mint sokan mások próbálnak a költségeken csökkenteni, de van egy bizonyos technikai szint ami alá nem illik menni mert az csak szívással jár, én pl ilyennek látom a te kifolyó és befolyó ágadat, az szerintem szopóág :)
(mondjuk arról is írhatnál, hogy milyen akváriumot szeretnél, 1-1 szál növény a sok hal mellé, vagy full dzsungel?)
Amióta megvan ez a technikai szint és a folyamatok hátterében húzódó alapismeretem, azóta szinte gondtalan köztem és az akváriumom közötti barátság.
Sok türelmet és sikert kívánok!
Nagyon tetszik amiket írtál és nagyon köszönöm. Mint írtam, egyenlőre a vizem szép tiszta és jelenleg nyoma sincs algásodásnak. De mint említettem fiatal az akvárium. A halaim és a növényeim egészségesek, valószinű egyenlőre megfelel a vízminőség is. Most kreáltam egy házi CO2 adagolót is és ma már megy a Co is az akváriumba, csak nem tudom hol lenne a legalkalmasabb bevezetni.
Nos, hogy milyen akváriumot szeretnék? Egy egszerű társas akváriumot amit csodálhatok órákon keresztül, ha a növényeim meg be dzsungelesednének akkor ritkítom őket, tehát ennyi, semmi konkrétum. Itt egy kép a Co bevzetésről, esetleg hol lenne jobb, vagy majdnem mindegy neki? Egyáltalán azt sem tudom milyen intenzitással kel mennie.:)
12506592_1072713716112348_1256023216_n.jpg
 
Tehát! Ott maradt abba a történet, hogy be kerültek a ledek a helyükre és felkerült az első rétek flexibilis csempragasztó, amit ecsettel hordtam fel. Ezt még további két réteg követte, majd végül egy cementes-csemperagasztós záróréteg került rá. Néhány nap száradás, és jöhetett a festés. Mivel nem vagyok egy Picassó, hát lett amilyen lett. :D Festéknek egy vegyszer mentes hobbi üzletben kapható víz alapú, de vízhatlanra száradó festéket használtam. Néhány nap és kész is volt. ( 3 réteg festék ).
12342885_1053765184673868_1877154215_o.jpg
Mivel egyben nem ment be a helyére, így 3 részre vágtam, hogy be tudjam ragasztani. A lányom meg is jegyezte, hogy látszik milyen piszkos a fantáziám. :p Utólag elnézve, tényleg érdekesen van elvágva:whistle:.

Mind e közben megkértem egy nagy kedves ismerősöm ( a fiam cimborája ) aki már készített nekem két nagyon egyedi hangfal álványt ( másik hobbim ) :), hogy hulladékból csináljunk már egy állványt az akvárium alá. Nos így nézett ki lakkozás elött.
12333853_1053762701340783_721615937_o.jpg

Tiszta akác. :)
 
Tehát! Ott maradt abba a történet, hogy be kerültek a ledek a helyükre és felkerült az első rétek flexibilis csempragasztó, amit ecsettel hordtam fel. Ezt még további két réteg követte, majd végül egy cementes-csemperagasztós záróréteg került rá. Néhány nap száradás, és jöhetett a festés. Mivel nem vagyok egy Picassó, hát lett amilyen lett. :D Festéknek egy vegyszer mentes hobbi üzletben kapható víz alapú, de vízhatlanra száradó festéket használtam. Néhány nap és kész is volt. ( 3 réteg festék ).
View attachment 2817
Mivel egyben nem ment be a helyére, így 3 részre vágtam, hogy be tudjam ragasztani. A lányom meg is jegyezte, hogy látszik milyen piszkos a fantáziám. :p Utólag elnézve, tényleg érdekesen van elvágva:whistle:.

Mind e közben megkértem egy nagy kedves ismerősöm ( a fiam cimborája ) aki már készített nekem két nagyon egyedi hangfal álványt ( másik hobbim ) :), hogy hulladékból csináljunk már egy állványt az akvárium alá. Nos így nézett ki lakkozás elött.
View attachment 2818

Tiszta akác. :)

Nagyon jó lett az állvány! Lakkozás előtt lesz szín is vagy natúr marad?
 
Közben megtörtént az első áztatás. 2 nap mulva teljes vízcsere, majd megint 2 nap mulva ismét. A színe nem ment, tehát a festék valóban vízállóra száradt. :)
12333145_1053768394673547_1806510848_o.jpg
Azután, hogy meggyőződjem tényleg nem oldódik e méreganyag ( viszont semmi tesztem nem volt ) arra szadista elhatározásra jutottam, hogy egy kis guppit belerakok :( Lesz ami lesz alapon. És lőn csoda a kis "tesztpilótának" semmi baja még két nap mulva sem, viszont remekül érezte magát mert övé volt az egész akvárium.:D
Közben petelepültek az első "telepesek" is.
12351552_1055646174485769_807282123_o.jpg
 
Back
Oldal tetejére