• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon 90x45x45 (182 liter)

Jopet

Kertész bálvány
Sziasztok

Megnyitom az új naplót a következő berendezésnek. Neve még nincs, majd lesz az is.
A hardscape 90%-ra összeállt már, apró igazítások jöhetnek már csak. Nem versenyakváriumnak terveztem, hanem egy minimál növényes hosszabban fenntartható lakás-dísznek. Természetesen szántam rá időt, hogy jól fotózható legyen és a szemből-nézet legyen a legmutatósabb. A nemzetközi versenyzést talán picit ki is zárja, hogy az építésnél kreativitás híján Tin Nguyen egyik akváriumát vettem alapul és hát meglehetősen hasonló lett.
Riccardiát és mini fissedenst terveztem mindenhová, semmi ültetéses cucc.
Megosztom veletek a jelenlegi állapotot, hátha akad valakinek sava. Én már elég sokat nézegettem, lehet hogy az agyam már ki is zár zavaró dolgokat :) Kisebb kiegészítések/elmozdítások még várhatók a kövekkel, de a koncepció már nem változik. Ezt meggátolják a ragasztások is, hiszen megfelelő főkövek hiányában azok is több darabból vannak összeragasztva, ezáltal még csak nem is forgathatók. Aztán majd még jön homok is, meg némi talaj a magas részekre... végül a mohák. Addig is BÚÉK mindenkinek!
Nos, mit gondoltok?

IMG_2803.JPG
 
Utoljára módosított:
Pofás! Megérett bennem is a gondolat, hogy nem az egy centis elmozdításokon fog múlni a végeredmény. (Kivéve, ha szarból kellene várat építeni, de ott meg maszatos lesz az üveg). Lényeg: zsír ez így. Lesz élő sugárzás az ültetésről? [emoji41]

Szerk: bejön a szimmetriának álcázott aszimmetriád!
 
Sziasztok

Megnyitom az új naplót a következő berendezésnek. Neve még nincs, majd lesz az is.
A hardscape 90%-ra összeállt már, apró igazítások jöhetnek már csak. Nem versenyakváriumnak terveztem, hanem egy minimál növényes hosszabban fenntartható lakás-dísznek. Természetesen szántam rá időt, hogy jól fotózható legyen és a szemből-nézet legyen a legmutatósabb. A nemzetközi versenyzést talán picit ki is zárja, hogy az építésnél kreativitás híján Tin Nguyen egyik akváriumát vettem alapul és hát meglehetősen hasonló lett.
Riccardiát és mini fissedenst terveztem mindenhová, semmi ültetéses cucc.
Megosztom veletek a jelenlegi állapotot, hátha akad valakinek sava. Én már elég sokat nézegettem, lehet hogy az agyam már ki is zár zavaró dolgokat :) Kisebb kiegészítések/elmozdítások még várhatók a kövekkel, de a koncepció már nem változik. Ezt meggátolják a ragasztások is, hiszen megfelelő főkövek hiányában azok is több darabból vannak összeragasztva, ezáltal még csak nem is forgathatók. Aztán majd még jön homok is, meg némi talaj a magas részekre... végül a mohák. Addig is BÚÉK mindenkinek!
Nos, mit gondoltok?

View attachment 46207
Nice!
Más nem jut eszembe!
Mutatós, ügyes, látványos, már csak egy jó növényesítés kell!
Elismerésem!
 
Frankó lett! Egy valami nem értek, minek az aljzat, ha nem ültetsz bele semmit? Nem lett volna jobb kavics/dekorhomok helyette?

BÚÉK neked is!


Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről
 
Sziasztok

Megnyitom az új naplót a következő berendezésnek. Neve még nincs, majd lesz az is.
A hardscape 90%-ra összeállt már, apró igazítások jöhetnek már csak. Nem versenyakváriumnak terveztem, hanem egy minimál növényes hosszabban fenntartható lakás-dísznek. Természetesen szántam rá időt, hogy jól fotózható legyen és a szemből-nézet legyen a legmutatósabb. A nemzetközi versenyzést talán picit ki is zárja, hogy az építésnél kreativitás híján Tin Nguyen egyik akváriumát vettem alapul és hát meglehetősen hasonló lett.
Riccardiát és mini fissedenst terveztem mindenhová, semmi ültetéses cucc.
Megosztom veletek a jelenlegi állapotot, hátha akad valakinek sava. Én már elég sokat nézegettem, lehet hogy az agyam már ki is zár zavaró dolgokat :) Kisebb kiegészítések/elmozdítások még várhatók a kövekkel, de a koncepció már nem változik. Ezt meggátolják a ragasztások is, hiszen megfelelő főkövek hiányában azok is több darabból vannak összeragasztva, ezáltal még csak nem is forgathatók. Aztán majd még jön homok is, meg némi talaj a magas részekre... végül a mohák. Addig is BÚÉK mindenkinek!
Nos, mit gondoltok?

View attachment 46207
Ez nagyon látványos már most! :)
Szép kihívás lesz az üveget tisztítani a két szélen, ahol a kövek közel vannak...

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4X eszközömről
 
Ismét nagyot alkottál, nagyon király lesz. Ezt a naplódat is figyelemmel kísérem. A rengeteg szép akvárium között a tiedid mindig egy kicsivel jobban megfognak. Valószínűleg azért mert ezek a köves dolgok nagyon tetszenek, te meg nagyon jól szórod őket.
Gondolom van valami kidolgozott terved a kezdeti algásodás ellen ha csak mohát tervezel bele. Kíváncsian várom a folytatást. Addig is BUÉK! :)
 
Lesz élő sugárzás az ültetésről?
Nem, de tudok szerezni ingyenes belépőt ha kell ;) :D
Akartam amúgy csinálni timelapse-et az építésről. Mivel egy berendező keretben előzetesen felépítettem a scape-et, az akváriumba átköltöztetés meg is volt pár óra alatt, nem húzódott napokig, ezért belefért volna a timelapse. Csakhogy elfáradt a PC alaplapom, a kamerám meg nem tudja a funkciót és időzíthető kioldóm sincs. Gondoltam sebaj, lövök róla sok fotót (minden kő behelyezése után), ennek neki is álltam. Felállítottam az állványt, aztán pár kattintás után betelt az egyetlen CF kártyám is :mad:, azt meg nem volt türelmem a kamerán keresztül kitakarítani, így hagytam a fenébe az egészet. (Telefonról macerás lett volna, nincs optikai zoom, vagy ha közben hívnak és nem tudom pont ugyanoda visszarakni stb...)

Én megvettem, ha esetleg már a következő berendezésen agyalsz, ezt betolhatod hozzánk
Ennél nagyobb dicséret idén! :D már nem kell. Köszi.
A méretek és törékenység miatt sajnos csak személyes átvétellel tudjuk ezt megoldani :)

ültesd be indítsd el aztán hadd legyen a lakás dísze
Sajnos ez idén már nem történik meg. Két oka van, vagyis két feladat még hátravan addig. A kis dragonos akváriumnál az elején elhullottak állataim. Elvileg nem azért volt, de benne van a pakliban hogy az okozta, hogy nem pucoltam ki a kövek járataiból a cuccot. Itt most jó nagy munícióból dolgoztam, nem volt kedvem a teljes készlet összes zegzugát kipucolni. Ezért azt csináltam, hogy egy berendező keretben nagyjából kiraktam a szképet és gondoltam, majd az áttelepítéskor kipucolom csupán a felhasznált köveket (alig felét használtam fel). De a művelet közben voltak kövek, amik szétestek a kezemben (ha faragtál már dragont, akkor tudod, hogy milyen ez), némelyik már a lyukak pucolásánál, némelyik meg amikor picit faragtam belőlük - mert azt is kellett. A főköveket kipucoltam, de vannak az építményben egyéb kövek, amik "újonnan" kerültek be. Ezeket még ki kell szednem egy kis suvickolásra, mert nem merem bevállalni az agyagos indítást.
Másik meg, hogy egyúttal még meg is kell ragasztanom egy-két helyen, mert védenem kell a szétcsúszástól is, meg az őrületemtől is az építményt :)

Olyan szinten bénák voltak a nagy méretű köveim (ezekből is kettőt összetörtem véletlenül), hogy végül nem találtam megfelelő főköveket. Így hát csináltam. Pl a főkövem egy olyan kő, aminek az egyik fele nagyon tetszett, míg a másik fele tökegyenesen van eltörve. Ez beforgatva is látszott, ezért fogtam egy béna követ, levéstem egyenesre az egyik oldalát és a két kő egyenes oldalainak összeragasztásával csináltam magamnak egy fasza főkövet :) Remélem, ez nem fog látszódni a későbbiekben sem, mohákkal megpróbálom majd megoldani. Így néz ki jobbról a főkövem:

IMG_20171230_183544.jpg


Frankó lett! Egy valami nem értek, minek az aljzat, ha nem ültetsz bele semmit? Nem lett volna jobb kavics/dekorhomok helyette?

Köszi.
Tök jogos a felvetésed. De bonyolult a magyarázat :) amire részben választ adott volna a timelapse, ha elkészült volna :( Nem használtam sok új talajt, mert az emelést téglákkal és lávakő zúzalékkal oldottam meg, plusz felhasználtam kb 15 litert a régi akvából. Csak a felső réteg az új talaj, plusz ami elöl van. Már a berendező keretben is használtam ezeket a kiegészítőket, arról van fotóm is:

IMG_20171210_194230.jpg

Hátul van végig két sor kisméretű tégla egymáson. Lávakő zúzalék élesben már nem került a teljes alapterületre, csak a gödrökbe.

A hálószoba sarkában egy régi IKEA relax fotelre :) volt felállítva a berendező keret, amit erre a célra gyártottam. Az építés előtt közvetlenül így nézett ki a szoba :)

IMG_20171203_193848 (1).jpg

Igen, az ott egy olvasólámpa :), de 1500 lumenes ledizzóval. Az OSB keret összehajtogatható. A külméretei egyeznek az akváriuméval, vagyis a belsője direkt fél-fél centivel kisebb, hogy nehogy azzal szívjak be - magamat ismerve.
Az áttelepítésnél mégis annyira óvatos voltam, hogy simán ráépítettem a frontüvegre, meg mindent kicsit még jobban összetömörítettem. Ennek az lett az eredménye, hogy hátul maradt egy szabadon felhasználható 3-4 centim. Ki tudja, lehet egyszer még telepakolom vörös stemmel :)

A full-mohás növényesítési tervet nem éreztem kezdettől annyira 100%-osnak, hogy esetleg ne az legyen a vége, hogy mégis inkább hc-vel ültetném be az ösvény menti területeket meg az előteret. Pedig az úgy faszább lenne, csak nem akarom megnehezíteni magamnak a karbantartásokat. Úgy gondolom, hogy a nyírás és porszívózás önmagában egyszerűbb, ha csak moha van. Ha keveredne a moha a cubával, akkor nyírni is és eltávolítani is nehezebb lenne minden nyesedéket. Mivel kevés új talaj kellett, adta magát hogy ezzel dolgozzak. Meg amúgy is, így legalább adott a lehetőség - ha egyszer ki akarom majd maxolni - hogy utólag ültethessek bele amit csak akarok :)
Az előtér is kérdéses volt. Alapból úgy gondoltam, hogy a frontüvegnél végig homokkal elegánsabb lenne az akvárium, ezért még most is bizonytalan vagyok picit. Megnéztem PS-sel, a scape-nek nem igazán áll jól. Ha meg benövényesítem, akkor majdnem mindegy is, hogy mi van ott. Ezért beszéltem le végül magam erről. De mondhatni ez is az utolsó pillanatban dőlt el, így megint kapóra jött a Tropica talaj, hiszen ebből most van itthon bőven.
Így hát mondhatni sok apró dolog vezetett ide, hogy ezt a talajt használjam mindenütt.
 
Utoljára módosított:
Cheesee, köszi.
Gondolom van valami kidolgozott terved a kezdeti algásodás ellen ha csak mohát tervezel bele.
Nem igazán van. Majdcsak lesz valahogy :)
A DSM lehetősége még mindig fennáll. Nikitől kaptam a tippet, hogy vékony lávakő lapocskákra telepítsem a mohákat és azzal pakoljam tele a talajos részeket. Ezt fogom tenni. Vagy összetört csempére, hogy Sanyi is megtisztelve érezhesse magát :)
Így tényleg az utolsó pillanatig ráérek eldönteni, hogy vízzel indítok-e.


Ez nagyon látványos már most!
Szép kihívás lesz az üveget tisztítani a két szélen, ahol a kövek közel vannak...
Köszi.
No para :) Az ott végig ki lesz töltve talajjal, csak a csúcsoknál nem, ott meg moha is lesz, meg könnyű lesz odanyúlni egy bankkártyával, hiszen egészen felül van.
Amit itt a képen látsz "holtterek" még fel lesznek töltve.

IMG_20171230_200047.jpg
 
Utoljára módosított:
Nagyon tetszik a hardscape, grat! (y)

Akkor te voltál aki @Luigi13 tól felvásároltad az összes mini fissit :D
Köszi.
De jó, hogy mondod, el is felejtettem megköszönni :) @Luigi13 köszi szépen, nagyon jól esett (y) Elégedett vagyok.
Úgy tudom, nekik sem volt amúgy túl sok. Ha több lett volna, valószínűleg többet is kérek, de szerencsére @Trappista is hozzám vágott előtte vagy feleannyi nyesedéket, neked is nagyon köszi Sanyi. Így most már van egy olyan adagom, amivel bőven érdemes nekiállni dolgozni.
Azért tűnt elsőre kevésnek az amúgy nem kis mennyiség, mert riccardiából jó sok van, abból gazdag indítást tudnék csinálni. Próbaképpen játszásiból be is pakolgattam a felét az akváriumba. Elég lenne a teljes borításra, nagyon faszán nézett ki már így is :)
 
Gergő,ha ezt se fejezed be akkor...:mad::mad::mad:
Nagyon tetszik a hard scape,igaz nagyon hasonlít a Tin Nguyen akváriumára,ami az inspirációd volt!
Legyszi legalább ezt FEJEZD BE!
 
Ajjaj, Legenda lettem

Legenda vagy te már régen, csak nem vetted észre. ;)
Szerintem, aki kicsit figyelmesebben olvassa a fórumot,
az már rég tudja hogy kevés olyan maximalista építő van itt mint te.
Szóval amikor rajtad viccelődünk, vedd úgy, hogy a saját minimalizmusunkon viccelődünk, valahogy imigyen:

No értelmezzük ezt a legendát egy kicsit! :pompous:
A legenda angolul legend.
A leg end magyarul lábujj.
A lábujj angolul toe
A tóban pedig ugye általában van víz is... :D

Nagy gratula! :)
 
Sziasztok!

Volt szerencsénk élőben látni!
Gergő sokat fejlődött az elmúlt hónapokban (van értelme a gyakorlásnak, annyi kő be-ki-be-ki.... pakolásnak)!
Csak az első fő kő zavar egy kicsit a lábaival (olyan mint a régi rajzfilmek űrhajói), de talán növényesítéssel lehet rajta segíteni!

Ezt már ne szedd szét (teljesen) nagyon jó a térhatás is, a kövek közötti ösvények, átjárók, a hátsó csúcsok, a sarkok takarása! Vizet, növényt bele!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére