• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DOOA Terra Base - 1.0 projekt

Nagyon mutatós lett a triumvirátus így dzsungelesítve!😍
Arról tudsz esetleg iránymutatást adni, hogy a fissidens mohákat milyen forrásból érdemes beszerezni?
Hasonló témában (kisköbcentis mossarium) végzek kísérletezést és jó lenne lelni olyan forrást, ahonnan az itthon különlegesebbek számító (és így nemigen kapható) típusok is beszerezhetők.
Esetleg ha valamikor ritkítanál, érdekelne némi nyesedék is.☺️
 
Nagyon mutatós lett a triumvirátus így dzsungelesítve!😍
Arról tudsz esetleg iránymutatást adni, hogy a fissidens mohákat milyen forrásból érdemes beszerezni?
Hasonló témában (kisköbcentis mossarium) végzek kísérletezést és jó lenne lelni olyan forrást, ahonnan az itthon különlegesebbek számító (és így nemigen kapható) típusok is beszerezhetők.
Esetleg ha valamikor ritkítanál, érdekelne némi nyesedék is.☺️
Nagyon köszi!
Mohákat több helyről, főleg az EU-ból vettem, meg néhányat azon kívülről, hosszú kutakodást követően. @ezsolt80 már kérdezte (szintén gyűjtő), hogy milyen fajták vannak, sajnos nem voltam túl alapos az elején, csak keveset tudok pontos név szerint, illetve keveset feliratoztam…
Ritkításnál bajban vagyok, mert már nagyon összekeveredtek szegények, ezért sem árulom őket, mert nem tudom a pontos nevüket (ha nagyon hasonlóak akkor meg pláne) és ez így kevésbé izgalmas 😩 Saját felhasználásomra kiváló.
De ha gondolod, pm-ben keress meg és elküldöm azt az 1-2 elérhetőséget ahol én keresgéltem.
 
Lassan egy hónapja nem volt itt új bejegyzés. Azóta hány újabb hengert csempésztél haza?🤭
A meglévők hogy néznek ki?
 
a hengerek fejlődése nem olyan gyors ütemű (sajnos?szerencsére?) hogy ilyen sűrű frissítéssel tudjak szolgálni, de igyekszem pár közeli képet lőni hamarosan :)
új henger nincs (még) de szerintem azzal együtt vágnának ki otthonról :D De természetesen nincs elvetve, alapanyag van még hozzá...
 
Tudom h régóta nem jelentkeztem, de gyors vagy nagy változások nincsenek :)

Volt tavaszi buce virágroham, sajnos nem egyszerre virágoztak ki így olyan kép nem készült, de volt vagy 8-10 virág pár nap alatt
B16092CE-B3AB-41B9-BD63-A342C9DB081A.jpeg

Most pedig dupla virágot hoz az egyik, ilyet sem láttam még
D2082983-7A7C-46B9-9AB3-E6B4EF9628E8.jpeg

Illetve ilyen szépségek folyamatosan vannak a hengereken:
A2446BB1-E202-40C2-9C42-05ABD6E17591.jpeg

A másik projekt a mohák emersesítése (már ha van ilyen kifejezés 🤔🤷🏻‍♂️) azt még nem tudom mire lesz jó, de sosem lehet tudni
84AFFFAA-CC74-4706-9628-2977DA14FE17.jpegB87C7D38-5A6C-4A82-B74C-235D55F26FAF.jpeg
 
Köszi Csilla, Bálint!

A hengerek továbbra sem igényelnek nagy odafigyelést, ez mondjuk köszönhető a moháknak és növényeknek is, mivel nem nőnek ki olyan mértékben, hogy nagyon karban kellene tartani őket.
Egy tapasztalat még az Anubias Pintora vonatkozóan, sajnos nem nagyon tetszik neki ez a környezet, sok levelét elvesztette az összes beültetett tő a fissi hengeren, nem rohadt el, csak sok levelet veszített, a többi "egyszerűbb" fajta anubiasnál nem tapasztaltam ilyet max 1-2 levél esetében.

A legrégebbi, most közel 1,5 éves henger esetében (a két virágos bucés henger) legfelül kellett megnyírnom a moharészt mert pici bebarnult, esetleg nem kapott elég nedvességet, de ennél a hengernél még nem alkalmaztam a felső pár centin a terra tape-es megoldást mint a többi henger esetében. Semmi más törődést nem igényel egyik sem, csupán az akváriumok a látvány miatt, vízleszívás, üvegtörlés stb...

A fentiek miatt nincs sűrű bejegyzés a témában, mert nem tudok sok újdonsággal szolgálni, de majd valamikor csinálok egy friss fotózást a hengerekről ha lesz hozzá türelmem :)
 
Back
Oldal tetejére