• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY fénycső elektronikus előtét

huy

Kertész szaki
Sziasztok!

Olvastam, hogy egy kompakt fénycső elektronikáját tökéletesen lehet használni előtétnek hagyományos fénycsövekhez. (működési elv ugyanaz)

Gyorsan ki is próbáltam egy guberált (használt fénycső gyűjtőből) elektronikával, tökéletesen működik.:)

Az lenne a kérdésem, hogy: 1. Ez mennyire hat ki a fénycső élettartamára?
2. Ezeket az előtéteket lehet e sorosan kapcsolni? Pl. van négy db 15W-os előtétem, és ezeket akarom egy db dugvilláról működtetni, hogy kevesebb legyen a vezeték.
 
Üdv.
Müködni müködik,én is próbáltam már ezeket a gyujtókat.
Az egyetlen gond velük hogy nem hosszú élettartamra tervezték öket,becsavarod-használod-kiég-kidobod...
Én sokkal megbizhatóbnak tartom a normális gyújtókat,gondolom nem mindenki szeretne újraélni az újrakábelezés örömteli pillanatait,söt még ha mind ez be is van épitve a tetöbe...
De a lényeg hogy müködik,csak a megbizhatóságát kérdöjelezném meg.


Enviado desde mi iPhone.
 
Én a 72 literesembe ilyeneket használtam több mint 1 évig, tovább nem tudom,mert eladtam akváriumostól. Nyugodtan mehet egy vezetékről is, hiszen az olyan mint amikor egy csillárban több ilyen kompakt izzót használnál.
 
Köszönöm
Üdv.
Müködni müködik,én is próbáltam már ezeket a gyujtókat.
Az egyetlen gond velük hogy nem hosszú élettartamra tervezték öket,becsavarod-használod-kiég-kidobod...
Én sokkal megbizhatóbnak tartom a normális gyújtókat,gondolom nem mindenki szeretne újraélni az újrakábelezés örömteli pillanatait,söt még ha mind ez be is van épitve a tetöbe...
De a lényeg hogy müködik,csak a megbizhatóságát kérdöjelezném meg.


Enviado desde mi iPhone.
Hát kipróbálom, lehet beválik.:D
Én a 72 literesembe ilyeneket használtam több mint 1 évig, tovább nem tudom,mert eladtam akváriumostól. Nyugodtan mehet egy vezetékről is, hiszen az olyan mint amikor egy csillárban több ilyen kompakt izzót használnál.
Te hányat használtál? Hogy tudom egybe kötni őket?
 
szia!
sorba kötve semmiképp nem fog menni.párhuzamosan kell kötni őket,akkor mehet egy dugaljról.én sok éve használom így,szinte az összes fénycsövem így működik.a legrégebbi minimum 3 éve működik hibátlanul.ezekben a kompaktizzókban nálam még sosem ment tönkre az elektronika,mindig a fénycső rész krepált be.ennyit az elektronika megbízhatóságáról.
 
szia!
sorba kötve semmiképp nem fog menni.párhuzamosan kell kötni őket,akkor mehet egy dugaljról.én sok éve használom így,szinte az összes fénycsövem így működik.a legrégebbi minimum 3 éve működik hibátlanul.ezekben a kompaktizzókban nálam még sosem ment tönkre az elektronika,mindig a fénycső rész krepált be.ennyit az elektronika megbízhatóságáról.
Képet tudsz róla kitenne? Esetleg egy kapcsolási rajz? Nagyon sokat segítene!:D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 
Nekem is ment így anno négy db T8-as cső több mint másfél évig,majd áttértem Power Compact-ra.Javítottam is ilyen elektronikákat,amik nagy többségben a nagy hő miatt kiszáradó elektrolitondenzátorok miatt mentek tönkre.De ha szellősebb dobozba vannak áthelyezve-ügyelve az érintésvédelemre-akkor hosszabb az élettartamuk.Esetleg gagyi kondit kicserélni minőségibbre.
 
Természetesen nálam is párhuzamosan volt kötve a két elektronika, plusz én még beraktam lengő foglalatban egy üvegbiztosítékot is.Az egészet pedig betettem egy kis elektromos kötődobozba, ami a tető hátuljára volt rögzítve .
 
Valamikor csináltam fotót róla, de sajna szerintem áldozatául esett egy Windows telepítésnek, mert a meglévő képeim között 1 órán át keresgéltem, de nem lett meg. De az elektronikák párhuzamos bekötéséhez csak nem kell kép neked. A csövek bekötéséhez pedig még szétszedésnél meg kell figyelni, hogy a hová vannak bekötve a vezetékek az elektronikán. Egy kompakt izzó is olyan mint egy fénycső, csak össze van hajtogatva. Ha nem világít, akkor az egyik oldalon fel kell cserélni a vezetékeket.
 
igen,ez a lényeg.képem nekem sincs sajna.viszont én szét sem szedtem,levettem róla a fénycső részt, a 4 vezetékre ment hosszabb kábel.rákötve a fénycső aljzatra. az elektronika pedig az eredeti csavaros foglalattal rá a hálózatra. az akváriumok/terráriumok alatt/mögött bőven elfér és így egyszerűbb volt.
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy lenne egy 4x18w-os elektronikus előtét, én rá szeretnék kötni 3x15w-t. Ez lehetséges e? Ha igen ez bofolyásolja e az élettartamot?
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy lenne egy 4x18w-os elektronikus előtét, én rá szeretnék kötni 3x15w-t. Ez lehetséges e? Ha igen ez bofolyásolja e az élettartamot?
Elvileg nem befolyásolja az élettartamot, de mindenféleképpen 4 csövet kell ráraknod, hárommal nem fog működni, csak kettő belőle! Ezeket párban kell rakni.
Gondolom ezek T8-asok.
 
Nem lesz harc, mert szinte rögtön vereséget fogsz szenvedni szerintem :(

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-P6200-ről
 
Akkor hagyom szerintem az új előtétet így is megy a harc de lassan én nyerek hála a GA tápoknak :)
 
Back
Oldal tetejére