• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Diszkoszos - Növényes v2

L_Tamás

Főkertész
Sziasztok :)

Az első Diszkoszos - Növényes projektemet anno kb 5 éve sajnos le kellett zárjam költözés miatt. Majd az új házban szerencsére sikerült egy nagyobbacska akváriumot beüzemelni, de Tanganyika tavi sügérekkel volt telepítve, így annak nem készült napló. Idén május - június környékén megfogalmazódott a gondolat, hogy bármibe is kerül, újra diszkoszozni fogok. :)

Pár szó az akváriumról... technikáról...

Az akvárium méretei: 200x55x60cm
Saját készítésű állványon, saját készítésű bútorlap burkolattal (erről majd később)
Szűrés: Eheim 2250 (Biomech, Substrat Pro, Siporax, Seachem Matrix), Eheim 2313 (SZAT gyantának), Eheim skimmer, Eheim UV terilizátor.
A szűréshez készült egyedi előszűrés, és csövezés... (erről is majd később)
Világítás: egyedi készítésű LED szalag, Licah 421 vezérlővel (erről is majd később)
Tápozás: Easy-Life Profito, és Carbo (CO2 nincs tervben) Jebao DP4 adagolóval.
A lehetőségekhez mérten minden automatizált.

Növények:
Anubiasok, Microsorumok, Bolbitis heudelotii, Weeping moha

Lakók:
Diszkosz, Vörös neon, Nannostomus eques, Farlowella, Bunocephalus, Coridoras Sterbai, RC, és Legyező garnéla

Az akvárium Június végén indult el.
A következő kép 2020.07.14.-én készült...

K_20200714_195345.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok :)

Az első Diszkoszos - Növényes projektemet anno kb 5 éve sajnos le kellett zárjam költözés miatt. Majd az új házban szerencsére sikerült egy nagyobbacska akváriumot beüzemelni, de Tanganyika tavi sügérekkel volt telepítve, így annak nem készült napló. Idén május - június környékén megfogalmazódott a gondolat, hogy bármibe is kerül, újra diszkoszozni fogok. :)

Pár szó az akváriumról... technikáról...

Az akvárium méretei: 200x55x60cm
Saját készítésű állványon, saját készítésű bútorlap burkolattal (erről majd később)
Szűrés: Eheim 2250 (Biomech, Substrat Pro, Siporax, Seachem Matrix), Eheim 2313 (SZAT gyantának), Eheim skimmer, Eheim UV terilizátor.
A szűréshez készült egyedi előszűrés, és csövezés... (erről is majd később)
Világítás: egyedi készítésű LED szalag, Licah 421 vezérlővel (erről is majd később)
Tápozás: Easy-Life Profito, és Carbo (CO2 nincs tervben) Jebao DP4 adagolóval.
A lehetőségekhez mérten minden automatizált.

Növények:
Anubiasok, Microsorumok, Bolbitis heudelotii, Weeping moha

Lakók:
Diszkosz, Vörös neon, Nannostomus eques, Farlowella, Bunocephalus, Coridoras Sterbai, RC, és Legyező garnéla

Az akvárium Június végén indult el.
A következő kép 2020.07.14.-én készült...

View attachment 95899
Azért egy-két-há közeli pixelhalmazt is feltölthetnél, hogy táthassuk a szánkat.
Elég kevesen vannak akik diszkó és növény párosítással rendeznek be egy akvát. Le a kalappal, mert így a távolból nagyon tetszetős.
 
:) A diszkoszok kb 1,5-2 hét múlva érkeznek, de este készítek képet róla. Sajnos ilyenkor nem tudok, mert szemben van vele az erkélyajtó ami szemből pont belefénylik.
Azért egy-két-há közeli pixelhalmazt is feltölthetnél, hogy táthassuk a szánkat.
Elég kevesen vannak akik diszkó és növény párosítással rendeznek be egy akvát. Le a kalappal, mert így a távolból nagyon tetszetős.
 
De míg megérkeznek a diszkoszok, pár postban leírom hogyan alakult ki a jelenlegi állapot. Először is... az aki...
Az üveget a háttérrel készen vettem egy akvarista kollégától aki besokallt a hobbi velejáróitól.
Az alatta lévő állványt egy kollégám készítette el az én terveim alapján. Anyaga 40x40x3-as horganyzott zártszelvény.
A lábak önbeálló ipari géptalpak, kifejezetten 40x40-es zártszelvényhez. Javaslom mindenkinek, nem olcsó, de egy álom vele a vízszintezés ;)
Az állvány burkolatát édesapám tervezte, vágatta le... én szereltem össze a tavaszi karantén időszakban (2020.03.28.) :)

IMG_20200327_205851.jpg IMG_20200327_210001.jpg 20200328_220834.jpg 20200328_200411.jpg IMG_20200329_104742.jpg IMG_20200329_110349.jpg 20200329_204420.jpg
 
Utoljára módosított:
De míg megérkeznek a diszkoszok, pár postban leírom hogyan alakult ki a jelenlegi állapot. Először is... az aki...
Az üveget a háttérrel készen vettem egy akvarista kollégától aki besokallt a hobbi velejáróitól.
Az alatta lévő állványt egy kollégám készítette el az én terveim alapján. Anyaga 40x40x3-as horganyzott zártszelvény.
A lábak önbeálló ipari géptalpak, kifejezetten 40x40-es zártszelvényhez. Javaslom mindenkinek, nem olcsó, de egy álom vele a vízszintezés ;)
Az állvány burkolatát édesapám tervezte, vágatta le... én szereltem össze a tavaszi karantén időszakban (2020.03.28.) :)

View attachment 95976 View attachment 95977 View attachment 95978 View attachment 95979 View attachment 95989 View attachment 95990 View attachment 95991
Izgatottan vàrjuk a képeket! A tàvolabbi jövőben magam is diszkoszokat tervezek tartani.
Jó a technika is, szép a bútorlap is....de nekem az a háttér.....brrrrr.
Én kiszedtem volna, de ha neked tetszik...🙂
Nézd ezt...milyen jó háttér nélkül is...🥰

 
Igen, ez nagyon szép... a srácnak (vagy aki csinálta) nagyon jó érzéke van hozzá :)
Sajnos a háttér eltávolítása nem lehetséges, így ebből kell kihozni a legjobbat. Amúgy élőben nem olyan rossz ám :)

Izgatottan vàrjuk a képeket! A tàvolabbi jövőben magam is diszkoszokat tervezek tartani.
Jó a technika is, szép a bútorlap is....de nekem az a háttér.....brrrrr.
Én kiszedtem volna, de ha neked tetszik...🙂
Nézd ezt...milyen jó háttér nélkül is...🥰

 
@meleagris valóban :) Akkor egy pár szóban említsük meg a berendezést... terveket...

Adott volt egy szép nagy gyökér ami az akváriummal együtt érkezett. Sajnos nem tudom milyen fa gyökere, ha valakinek van tippje szívesen fogadom :)
Mivel ez a gyökér túl nagynak bizonyult így ketté vágtam, és kezdődött az agyalás. Először az akvárium két oldallapjára gondoltam felragasztani.
Ez az ötlet hamar ment a kukába, egyrészt, mert a ragasztást nehéz később meggondolni/visszacsinálni, másrészt nagyon sokat eltakart volna oldal irányból.

K_20200603_194132_resized.jpg K_20200603_194157_resized.jpg K_20200603_194957_resized.jpg K_20200603_195007_resized.jpg K_20200616_202847_resized.jpg K_20200616_202920_resized.jpg

Nagyon tetszett a fakő, sok helyen nagyon szép akváriumokat láttam vele. Készítettem egy listát, hogy kb mekkora darabok kellenek, és elmentem egy
kő lerakatba válogatni. Nem is egyszerű egy ekkora akváriumba méretben, formában, színben... olyat találni, hogy ízléses legyen.

Végül összeraktam az elképzelésem, amit akkor publikáltam is a savazós topikban.

K_20200618_201421.jpg K_20200618_201440.jpg K_20200618_201549.jpg Akvárium terv.jpg
 
A műanyag vackok tapadó korongok :) különben a fák elúsznának :) Remélem egyszer eljön az idő, hogy maguktól is lent maradnak :)

Van bent 7db vadon fogott farlowella. Ha tudtok még jó algaevőt, ami bírja a 28°C-ot, szívesen fogadom a tippeket.

Az F1-es Corydoras csapat (10-15db) október végén, november elején érkezik :)

Van még kb 200db RC garnéla, és lesznek legyezők is


Figyu, mik azok a műanyag vackok a bal fertályon?
Egynéhány alganyaló viszont nem ártana, és hogy az esetlegesen lehullott kaja se vesszen kárba 6-10 Corydorast is bedobnék. Szerintem akkor a karbantartás üvegpucolós részéről le is mondhatnál. ;)
 
Szia!
Amit érdemes lenne kipróbálnod az a Crossocheilus reticulatus, azaz Farokfoltos fonalalgázó. Hogy bírja e hosszútávon a 28-29 fokot azt nem tudom, szoktatàssal lehet, viszont nekem az összes ecsetet eltüntették, pedig volt nem kevés. Nálam egész nap takarítanak.
 
Back
Oldal tetejére