• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cikkek, hírek, érdekességek

Véletlenül szembe futott velem egy buborékszámláló app androidra. Gondoltam kipróbálom, bár bele is futottam az első nem tetsző dologba, hogy a MI telefonommal nem kompatibilis a HW-el meg igen.
Tehát van benne nyomkodós számolás, nézed a bubikat 15s-től számol visszafelé és amennyit leütöttél, dob egy eredményt... nekem ez nehézkes volt mert nem mindig találtam el a ritmust, a másik egy hangalapú számoló, beállítasz egy értéket, hogy mennyi bubit szeretnél másodpercenként és elindítod a hanglejátszást... ahogy pityeg, úgy igazítod a bubikat hozzá. Nekem ez tetszik valamennyire, de azt nem tudom mennyire lehet neki hinni... Aki tudja és érdekli csekkolja le,,,,

bubiszámláló.jpg
 
Véletlenül szembe futott velem egy buborékszámláló app androidra. Gondoltam kipróbálom, bár bele is futottam az első nem tetsző dologba, hogy a MI telefonommal nem kompatibilis a HW-el meg igen.
Tehát van benne nyomkodós számolás, nézed a bubikat 15s-től számol visszafelé és amennyit leütöttél, dob egy eredményt... nekem ez nehézkes volt mert nem mindig találtam el a ritmust, a másik egy hangalapú számoló, beállítasz egy értéket, hogy mennyi bubit szeretnél másodpercenként és elindítod a hanglejátszást... ahogy pityeg, úgy igazítod a bubikat hozzá. Nekem ez tetszik valamennyire, de azt nem tudom mennyire lehet neki hinni... Aki tudja és érdekli csekkolja le,,,,

View attachment 178269
most vagy búg vagy nem tudom... írtam, hogy közvetlenül nem engedte telepíteni a MI mobilomra, viszont a HW-el megnyitottam a g.play-t és ott meg kidobta, hogy akarom e arra is telepíteni.... rányomtam, hogy igen és telepítette a MI telefonomra is. szóval most ott is működik.
 
Kíváncsi vagyok, mit gondoltok erről:
A szöveg nagyon halk, ezért nem biztos, hogy mindent jól értettem. Szóval a lényeg:
- 28 éve működik megszakítás nélkül
- ezalatt alig történt vízcsere
- a talaj soha nem volt tisztítva, mulmozva
- tápozás, CO2 nincs
- a halak naponta kétszer kapnak enni, más nem jut be kívülről az akváriumba
- a jól záródó tető miatt nagyon kevés elpárolgott vizet kell pótolni
- a karbantartás a belső szűrő takarításából és a növényzet ritkításából áll
- a nagy crinum bokor 28 éves, de van benne 20 éves amano garnéla is (ez nekem egy kicsit gyanús)

Nekem nagyon tetszik. Tiszta a víz, egészségesek a halak, növények.
 
Kíváncsi vagyok, mit gondoltok erről:
A szöveg nagyon halk, ezért nem biztos, hogy mindent jól értettem. Szóval a lényeg:
- 28 éve működik megszakítás nélkül
- ezalatt alig történt vízcsere
- a talaj soha nem volt tisztítva, mulmozva
- tápozás, CO2 nincs
- a halak naponta kétszer kapnak enni, más nem jut be kívülről az akváriumba
- a jól záródó tető miatt nagyon kevés elpárolgott vizet kell pótolni
- a karbantartás a belső szűrő takarításából és a növényzet ritkításából áll
- a nagy crinum bokor 28 éves, de van benne 20 éves amano garnéla is (ez nekem egy kicsit gyanús)

Nekem nagyon tetszik. Tiszta a víz, egészségesek a halak, növények.
Nehéz lehet megoldani a lámpacserét. Ilyen mértékű egyensúlynál nem lehet sem gyengébb, sem erősebb a lámpa.
 
Kíváncsi vagyok, mit gondoltok erről:
A szöveg nagyon halk, ezért nem biztos, hogy mindent jól értettem. Szóval a lényeg:
- 28 éve működik megszakítás nélkül
- ezalatt alig történt vízcsere
- a talaj soha nem volt tisztítva, mulmozva
- tápozás, CO2 nincs
- a halak naponta kétszer kapnak enni, más nem jut be kívülről az akváriumba
- a jól záródó tető miatt nagyon kevés elpárolgott vizet kell pótolni
- a karbantartás a belső szűrő takarításából és a növényzet ritkításából áll
- a nagy crinum bokor 28 éves, de van benne 20 éves amano garnéla is (ez nekem egy kicsit gyanús)

Nekem nagyon tetszik. Tiszta a víz, egészségesek a halak, növények.
Az effélét mindig fenntartásokkal kezelem. Tudod, messziről jött YT-ber azt mond, amit akar.
 
Remélem, a linkkel nem sértem a szabályzatot. Ha mégis, akkor úgyis törlésre kerül.
Nekem ez volt a legfontosabb könyvem, annak idején. 1966-os kiadás.
Dr. Lányi György: Korszerű akvarisztika
Online lehet olvasgatni. Ingyen. Sokáig nem volt elérhető, de most ismét elérhetővé tették.
Persze nagyon sok technikai dolog már idejétmúlt. De a vízkémia alapjai, a növények, a halak leírása, és számos okosság még ma is aktuális. Számos könyvem volt utána is (Horn-Zsilinszky, Pasaréti-Pethő-Illyés, Bíró József, stb), de számomra ez volt a legátfogóbb, legalaposabb irodalom a témában.
 
Back
Oldal tetejére