• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Chihiros Doctor tapasztalatok

Sziasztok!
Tapasztalt valaki a doki használata alatt savasodást? Mikor volt pH tesztem(mára lejárt) kiváncsiságból rámértem. Az eredmény 5.5 lett. Volt akkoriban egy nagyobb átrendezés, csersavasodásnak tudtam be a dolgot.
Nemrég vettem Gh, Kh pluszt. Korábban csak GHplusz volt. Már lecseréltem 3x50l vizet. A cserevíz KH-ja 3. A KH-m nem mérhető a mai napig.
Érdekelne ki mit tapasztal.
Szeretnék beújítani pár csigával, de nem akarom kinyírni őket.
 
Sziasztok!
Tapasztalt valaki a doki használata alatt savasodást? Mikor volt pH tesztem(mára lejárt) kiváncsiságból rámértem. Az eredmény 5.5 lett. Volt akkoriban egy nagyobb átrendezés, csersavasodásnak tudtam be a dolgot.
Nemrég vettem Gh, Kh pluszt. Korábban csak GHplusz volt. Már lecseréltem 3x50l vizet. A cserevíz KH-ja 3. A KH-m nem mérhető a mai napig.
Érdekelne ki mit tapasztal.
Szeretnék beújítani pár csigával, de nem akarom kinyírni őket.
A Kh eltűnését inkább az aktív talaj számlájára írnám. Az van az üvegben? 🙂
 
egy
Sziasztok!
Tapasztalt valaki a doki használata alatt savasodást? Mikor volt pH tesztem(mára lejárt) kiváncsiságból rámértem. Az eredmény 5.5 lett. Volt akkoriban egy nagyobb átrendezés, csersavasodásnak tudtam be a dolgot.
Nemrég vettem Gh, Kh pluszt. Korábban csak GHplusz volt. Már lecseréltem 3x50l vizet. A cserevíz KH-ja 3. A KH-m nem mérhető a mai napig.
Érdekelne ki mit tapasztal.
Szeretnék beújítani pár csigával, de nem akarom kinyírni őket.
egy víz sterilizátorról beszélsz ami mikró oxigén buborékokat termel.... mitől vinné le a KH-dat?
Ha új indítás és napi vízcsere van, kb.2hét mire beáll GH/KH+al.
 
Sziasztok!
Tapasztalt valaki a doki használata alatt savasodást? Mikor volt pH tesztem(mára lejárt) kiváncsiságból rámértem. Az eredmény 5.5 lett. Volt akkoriban egy nagyobb átrendezés, csersavasodásnak tudtam be a dolgot.
Nemrég vettem Gh, Kh pluszt. Korábban csak GHplusz volt. Már lecseréltem 3x50l vizet. A cserevíz KH-ja 3. A KH-m nem mérhető a mai napig.
Érdekelne ki mit tapasztal.
Szeretnék beújítani pár csigával, de nem akarom kinyírni őket.

nem tapasztaltunk ilyesmit pedig hosszú évekig használtuk a Twinstar félét
 
Akkor következzenek a képek :)

Egy ismerős csomagolás...
View attachment 29408Chihiros Doctor Nano 11 by Andris_87, on Flickr
A csomag tartalma:
View attachment 29409Chihiros Doctor Mini 4 by Andris_87, on Flickr
A készülék vezérlője világosban:
View attachment 29410Chihiros Doctor Nano 14 by Andris_87, on Flickr
... és sötétben. A középen látható bekapcsoló és mód választó gomb valójában egy érintőkapcsoló. Tapizásra nem reagál, a koppintást szereti :)
View attachment 29411Chihiros Doctor Mini 8 by Andris_87, on Flickr
Végül pedig a porlasztóról egy makro. Igen, jól látjátok kicsit más a rács színe, mint a TS-nál. Valószínűleg a bevonat más anyagból készül.
View attachment 29412Chihiros Doctor Nano 16 by Andris_87, on Flickr
Tegnap este volt egy rövid próbaüzem, ami során kiderült, hogy a Chihiros is szépen ontja magából a ködöt. A surface skim egyetlen menettől eltűnt és az ecset algám szálainak vége is elkezdett kifehéredni. A garnélák nem zavartatták magukat, a Microrasbora kubotai-ok először megijedtek a ködöléstől.
Ma reggel karbantartás (aljzatporszívózás + vízcsere) után betettem újra a készüléket. Most kb. 20-30 percenként megy 15 mp-ig. a halak is megszokták, már nincs menekülés a köd elől :) A porlasztót függőlegesre állítottam, ahogy az a TS-nál is szokás.
Hamarosan feltöltöm a tepnap esti alga portrékat, hogy nyomon tudjuk követni a változást. Az akin minden más paramétert változatlanul tartok (tápozás, fény, vízcserék) és megnézzük mit tud! :)

További képeket találtok még az albumomban és feltettem 1-2 oldalt a használatiból is.
Szia!Érdekelne hogy melyik programon használod a gépet,mert 3 hete megvettem én is 240 l es akváriumhoz,direkt a növények és az algák miatt,de szemmel látható hogy az üvegen is kezd elterjedni az alga.Az Európai változatot vettem abból is a nagyobbakat.Kerlek ha tudnál segíteni es leírnád a beállításokat, ami egyszerű de mégsem az elvártak szerint működik,hálás lennék érte.
 
Sziasztok, beszereztem én is egyet ebből a kiváló eszközből (Chihiros Doctor 3 Touch, manuális beállítással). Ugyan a topikban sem látok rá utalást, illetve a használati utasításban sem, egy beüzemelő videó szerint azonban egy nap csak egy órára szabad bekapcsolni, mert akik 24/7-ben járatják, azok "katasztrofális eredményekről számoltak be".

10:50-től itt:

Mi az igazság, folyamatosan használható, vagy csak napi egy órára? :D

Edit: ha jól értem, ez a 3-as széria mehet 24/7-ben: "In the first two series 7 different models had been designed, but with this last all features are contained in one device, the Chihiros Doctor 3 in 1 works automatically 24 hours per day thanks to preset algorithms and change according to the dimension and liters ( from a minimum of tanks of less than 60 liters to a maximum of tanks of 700 L) also changes program if our priority will be the plants or the welfare of fishes and shrimps."
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére