• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Calm

Nagyon szép. Milyen fajta ez a garnéla?
igen, blue dreamjeim szaporulatából a kissé fakóbbakat befogadta Selfedestroyer, így szerencsére nem kellett vele semmi csúnya dolgot művelnem :)
Megjegyzem a jó tartás következtében szép élénk színe van, szebb mint mikor átadtam :)
 
Ma végre felszereltem a világítást. Az állvány nem pont olyan lett mint akartam :confused: Kicsit szélesebb és magasabb lett mint ahogy akartam. Majd egyszer ha lesz hozzá erőm vágok belőlük. Ja és meg volt az első üvegtörésem is. 2 hete vár az üveg CO2 U-alakú idom az asztalon. Gondoltam akkor most ezt is összerakom. Addig b*szakodtam vele míg el nem tört :facepalm::mask: Ja és a ludwigia elkezdett felkopaszodni. Remélem csak a blackout miatt.. Ja és majd elfelejtettem: nincs többé zöld szűrőcső :joyful:

23315574331_70998a8fa6_c.jpg2015-11-29_04-37-00 by Norbert Tóth, on Flickr

23030243589_9a9d3703e7_c.jpg2015-11-29_04-39-56 by Norbert Tóth, on Flickr
 
Lehet a blackouttól is, de attól is, hogy kicsit árnékban van. Én amikor a bontás előtt a nagyban a lámpa alá tettem közvetlenül akkor majd ki csattant az egészségtől. Majd figyelgesd. Lehet, hogy a fotó csal, de ha nem, akkor a kedvemért annyit tegyél meg, hogy hozd vízszintbe a lámpát. :rolleyes:
 
Lehet a blackouttól is, de attól is, hogy kicsit árnékban van. Én amikor a bontás előtt a nagyban a lámpa alá tettem közvetlenül akkor majd ki csattant az egészségtől. Majd figyelgesd. Lehet, hogy a fotó csal, de ha nem, akkor a kedvemért annyit tegyél meg, hogy hozd vízszintbe a lámpát. :rolleyes:

Basszus :cautious: próbáltam úgy fotózni, hogy ne látszódjon :barefoot: :D
 
Üdv !
A lámpában még az eredeti kínai kompakt égő van ?
Ha igen javaslom a cserét egy Philips 1200 lm 24 watt 6500 k kompakt fénycsőre mert kb a másfélszeresét tudja hozni fényben mint az eredeti.
Ez megoldást jelenthet több növény fényigénél is. ;)
Ja és árban sem vészes kb 2000.Ft körül van postával.
 
Üdv !
A lámpában még az eredeti kínai kompakt égő van ?
Ha igen javaslom a cserét egy Philips 1200 lm 24 watt 6500 k kompakt fénycsőre mert kb a másfélszeresét tudja hozni fényben mint az eredeti.
Ez megoldást jelenthet több növény fényigénél is. ;)
Ja és árban sem vészes kb 2000.Ft körül van postával.

Nagyon köszönöm a tippet. Igen az eredeti odyssea 6500K van benne. De nem sokáig.. :)
 
Szépek a garnélák,meg az aki is :)
A fonal algád a blackout miatt adta fel a harcot ?

Köszönöm :)

A balck out nem sokat segített. Biztos közre játszott de nem volt látványos a javulás. Nem tudom, hogy mi segített mert egyszerre sok mindent változtattam. Feljebb került a lámpa. Lett CO2. A növények nagy része a kezdeti szenvedésből át tért a növekedésbe. Ja és most is csak 5 órában világítok igaz hogy pár órára bekapcsolok még egy 11w-os lámpát. Plussz vígan carboztam amit csak láttam :X3:
 
csak ne kezd el megint hajlítgatni a világítás lábát :))))
Egy kiegészítő világítás a hátsó sarokba?
 
csak ne kezd el megint hajlítgatni a világítás lábát :))))
Egy kiegészítő világítás a hátsó sarokba?

:D

Egyenlőre egy asztali lámpát raktam fölé ami még plussz 11w-tal egészíti ki az eddi 24w-tot igy már 1w/l felett vagyok. El is kezdtek bubizni a növények amelyek a legközelebb vannak a világításhoz :)
 
Back
Oldal tetejére