• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Butterflies 25 liter

Rövid frissítés. Egy kis nyírás volt, és akkor jelenleg így fest:
8239750192_d8483ab052_c.jpg
 
Frissítés!
Kevés mostanában az esemény aminek örülök is mert nyugodtan fejlődhet a fauna, ma nyírás vízcsere tisztogatás volt így frissen nyírva lőttem egy fotót a jelenlegi helyzetről remélem 1 hónap múlva már beüzemelhetem a palackot és vége az élesztős mókának, bár azt kell hogy mondjam hogy igazán szép dolgokat lehet vele csinálni csak kevésbé kényelmes megoldás.
Így festek most:
8262312696_56d1ee5f35_c.jpg
 
Szépen alakul az akid!
Jól fog mutatni benne a Alternanthera reineckii mini, ha sikerül beszerezni.
Csak így tovább!
 
Memphis kolléga megkért hogy meséljem el hogy én hogy oldom meg az élesztős rendszert és gondoltam hogy akkor már ne csak neki mutassam be hanem kiteszem ide hátha másnak is segíthet picit.
Ami számomra nagyon fontos rész az az hogy én szeretem ha nem folyton oldódik be a co2 hasonlóan a palackos rendszerekhez nálam is időzítve van a beoldás csakhogy én akasztós szűrővel teszem mindezt mintegy külső reaktorként funkcionál.
8261589525_63259736a3.jpg

A zöld csövön érkezik a co2 a palackokból
8261589135_0cf5e79ab9.jpg

időzítővel állítom be mikor működjön a szűrő (obiban lehet kapni olcsón időzítőt :D)
8262658418_7e2846e755.jpg

1 órával hamarabb kapcsolom be és 1 órával hamarabb kapcsolom ki a fényhez képest.
2 palackkal dolgozok esetemben 2 és 2,5 literesek ami igazából mindegy csak ez volt itthon. nem nagyon mérek inkább csak szemre pakolom 7grammos zacsi felét szoktam (instant élesztő) illetve 11grammosnak kb harmadát... cukorból kb annyit hogy 2 ujjnyi legyen a palack alján 1 hétig elpöfög és mindig csak egy palackot töltök fel amelyik 2 héttel előtte volt töltve ha 5 nap után megáll a pöfögés akkor hamarabb töltök ennyi. szilikonnal ragasztottam de van jobb ragasztó erre a célra de nekem ez volt kéznél viszont ovatosan kell vele bánni hogy ne adja meg magát. bal oldali frissen töltve:
8261588083_5b28ebfb8e.jpg

egy dísz ikeás dobozban ikeás asztal alatt tárolom őket a szűrővel együtt olcsó és viszonylag esztétikus megoldás kb 3000 ft össz vissz a bútor. doboz kíhúz és ott a cucc.
8262657682_8b130fc80b.jpg

8262658086_eef6d99b92.jpg

elosztó szükséges meg egy occsó visszafolyás gátló cucc persze nem olcsó kéne de ez volt...
8262659280_af26f88233.jpg

Ami tény hogy nem csak low tech és magasnyomású rendszerrel lehet kertészkedni hanem van egy köztes út is ami nehezen de járható aljzat csere újraindításom óta nem volt alga bumm sőt minimális algám van jelen ami már nem zavaró egy staghorn próbálkozás egy levélen kb egy hétben egyszer, amit egyszerűen lenyisszantok szóval egészen beállt a dolog. Remélem tudtam segíteni Memphis ha kérdésed van nyugodtan írj
 
Szia!
Épp most szereltem össze az első élesztős rendszeremet és eszembe jutottál :)
Mi a helyzet az akival, 2 hete nem hallottam felőle. Dobhatnál fel pár képet, esetleg egy gyors helyzetjelentést ha gondolod.
Üdv
Memphis
 
Szia!
Épp most szereltem össze az első élesztős rendszeremet és eszembe jutottál :)
Mi a helyzet az akival, 2 hete nem hallottam felőle. Dobhatnál fel pár képet, esetleg egy gyors helyzetjelentést ha gondolod.
Üdv
Memphis
Na igen az ünnepek miatt kicsit hanyagoltam de azért nem állt meg az élet. Kicsit szomorúan konstatáltam amikor visszaértem Pestre Karácsony után, hogy a 11wattos lámpa meg adta magát szóval most rendeltem egy helyről új égőt remélem 2 hét múlva meg is érkezik addig maradok 26 wattal és persze megemeltem kb 2 órával az időtartamot. Viszont jó hír hogy karácsonyra megleptek egy GA utalvánnyal 25k értékben szóval így már bizonyos hogy meg lesz a rendszer másik fele is januárban már üzemelni fog így hát várom a fizut hogy tudjak rendelni.
8319325508_9f10014fa1_z.jpg

és hát akkor így festek most picit elhanyagoltan de majd rágyúrok januárban
8319325314_427acc7cf4_c.jpg
 
Szia!
Grat az ajándékhoz, szerintem rajtam kívül nagyon sokan örülnének neki. :D
Jól fest az aki, a hydro is nagyon szépen fejlődik!
Csak így tovább!
 
2 palackkal dolgozok esetemben 2 és 2,5 literesek ami igazából mindegy csak ez volt itthon. nem nagyon mérek inkább csak szemre pakolom 7grammos zacsi felét szoktam (instant élesztő) illetve 11grammosnak kb harmadát... cukorból kb annyit hogy 2 ujjnyi legyen a palack alján 1 hétig elpöfög és mindig csak egy palackot töltök fel amelyik 2 héttel előtte volt töltve ha 5 nap után megáll a pöfögés akkor hamarabb töltök ennyi. szilikonnal ragasztottam de van jobb ragasztó erre a célra de nekem ez volt kéznél viszont ovatosan kell vele bánni hogy ne adja meg magát. bal oldali frissen töltve:
8261588083_5b28ebfb8e.jpg

Szia,
Számomra nagyon meggyözőek az eredményeid,gratulálok(y). Lenne egy kérdésem,a recepttel kapcsolatban.Mennyi vízzel (gondolom langyos) töltöd fel az élesztős palackot?
 
Szia,
Számomra nagyon meggyözőek az eredményeid,gratulálok(y). Lenne egy kérdésem,a recepttel kapcsolatban.Mennyi vízzel (gondolom langyos) töltöd fel az élesztős palackot?
Üdv köszi szépen. Egy kicsit régi már ez a napló már új akim van de kb 2/3 vízzel töltöttem ha jól emlékszem. Ma már nagynyomásút használok.
 
Back
Oldal tetejére