• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bursting green cube (18 l)

Megtörtént a rendrakás, algaritkítás :) Rájöttem, hogy a diffúzor tisztító oldatban való áztatást követő ecetes áztatás tényleg csodákra képes :)
A vízcsere után a TDS-em megint szépen lement, már tutira nem oldódik semmi a vízbe. A szűrőtakarítás is esedékessé fog válni kb. 2 hét múlva, mert a flow egy kicsit csökkent. Szerencsére van a 2032-ben tartalék bőven, így egyelőre elég volt az is, hogy a fojtást teljesen levettem róla.
Algatakarítás közben azt vettem észre, hogy a fonál algám azokon a felületeken telepszik meg előszeretettel, ahol a barna alga már megvetette a lábát. Most alaposan megritkítottam őket, kíváncsi leszek, hogy visszajönnek-e. A flow jobb, CO2 beoldás hatékonyabb, tápozás változatlan.
A bal hátsó fuji azért megviccelt... abban is van egy buborék... red moorral betámasztottam, hogy ne mozogjon :/

Így nézünk ki Ludwigia és Hydrocotyle nyírás, ill. algaírtás után :)
02211 by Andris_87, on Flickr

02212 by Andris_87, on Flickr

02213 by Andris_87, on Flickr
(A fotózást még gyakorlom, de már érzem a fejlődést :D)
 
Ma ismét vízcsere... talán már lehetne ritkítani rajta, de a fonál nem fúj visszavonulót... sőt. Így én sem vállalom be, hogy ne cseréljek vizet :)
 
6 óràt megy 800lm-t leadó 6500K LED. Szombatom megnèzem van-e Amanojuk a sràcoknak :) Szerintem sokat segítene 2db.
 
Késztettem néhány képet a 3 hetes nanoról. Visszanézve, az indítás óta szépen beindult minden, alakulunk :)
A szép zöld Eheim befolyót sikerült lecserélnem egy üvegre, sokkal jobban néz ki! A CO2-n emeltem egy kicsit, most 100 bubi/perccel megyünk és így szépen zöldül a DC. Az algairtásban most már néhány Amano is segít ;) Megjelent némi fonálféreg is, ez jó jel! Korábbi aksikban mindig a víz végleges beállása előtt jöttek.

Íme a képek (ígérem legközelebb CO2 kikapcsolása után lövök):

02281 by Andris_87, on Flickr​
 
Túl vagyok életem első 3 napos black out-ján. Nem akartam tovább bajlódni a fonállal és mondhatom megérte! Az eredmény elképesztő :)
Első észrevételek:
  • Fonálalga eltűnt. Főleg a Hydrot lepte el és onnan terjeszkedett tovább az akvárium többi részére. Most úgy néz ki visszavonulót fújt, a megfakult főhadiszálláson maradt még néhány gyenge szálacska... remélhetőleg nem sokáig maradnak és nem terjeszkednek tovább. A Hydro pedig gyorsan visszanyei majd fényét.
  • A szűrő befolyó körüli Monte Carlo-n szakáll alga jelent meg, ezen a BO nem segített, de hát tudjuk hogy ez az algafajta más okok miatt jelenik meg. Egyébként a fény hiányát ez a növény sínylette meg leginkább.
  • A Parvula kicsit fakóbb lett viszont cserébe teljesen kitisztult.
  • A Ludwigia ugyancsak veszített a színéből, de közülük is eltűnt a fonál.
  • Barna alga téren nincs jelentős változás, ez magától is elkezdett már visszahúzódni.
A BO után szűrőtakarítás, vízcsere nem történt. CO2-t elindítottam és kaptak egy csökkentett mennyiségű tápot is a növények + carbot. A világítást 2,5 órával indítom és 4-5 naponta fogok emelni rajta fél órát. A Hydro persze rögtön rácuppant a LED-re, hogy minden fotonját magába szívhassa :D Van egy jóllakott Amanom, aki mellé hamarosan beszerzek még néhányat :)

Egy kép a leleplezés után (ha nagyítva nézed, jól látszik a fejlődés az előző állapothoz képest):
03051 by Andris_87, on Flickr​
 
A hétvégén megtörtént az első szűrő karbantartás. Átmostam az előszűrőt és a perlont+aktív szenet. A szénen gondolkodtam, hogy kivegyem, de ha már hatástalan is, legalább mechanikailag szűr, a szűrőt meg nem nagyon fogja vissza. Egyébként az algák valóban a szűrőben tartózkodtak kb. egy foltban :)
A növények lassan szoknak vissza a fényhez, egy területen a Monte Carlo-nak lehet annyi, de még meglátjuk. Az algákkal még nem számoltam le teljesen, egy-két szálnyi fonál túlélte a BO-ot és kezd erőre kapni.
A világítás most 3,5 órára emelkedett, ezzel együtt természetesen a CO2 is.
A karbantartásban összesen 4 Amano segít ;)
 
Ezen a héten nem lesz kép az aki fejlődéséről! Helyette legyen inkább egy rövid videó :)
Ez az első, így elnézést a zoomolásokért, élességért stb. A lényeg, hogy talán jobban megmutatja ezt a zöldülő kockát, mint néhány kép. Látszik rajta minden az új lakóktól kezdve, a még megmaradt algákon át egészen a legújabb DIY sztártermékig (nyugi, csak átmeneti megoldás, de gyorsan kellett valami a kis CRS-ek miatt) :D

 
Az elmúlt héten sok változás történt, főként alga ügyben. A Chihiros Doctor segítségével megszabadultam az összes fonáltól és szinte minden staghorntól is. Ennek hatására a stemek nagyon megindultak. A képen talán nagyítva igazán szembetűnő a változás :)

03291 by Andris_87, on Flickr
 
A múlt héten elmaradt a szokásos helyzetjelentés, de a fotózás nem, így most bepótolom a posztot is. :)

04.06.:
Továbbra is algamentes az akvárium. A red moor egy-egy helyen staghornnal és ecsetalgával fertőzött. Mivel erre a Chihiros Doctor nem hat, így elkezdtem carbóval permetezni. Gyönyörű színe van a haldokló staghornnak :sneaky:

04061 by Andris_87, on Flickr

04062 by Andris_87, on Flickr
04.12.:
A Hydro nagyon beindult így a kinyúló hajtásokat visszavágtam. A Ludwigia hosszú hajtásait is levágtam és bal oldalon hátulra beültettem őket a beömlő közelébe. A red moor előtti terület kicsit kopasznak tűnik, leginkább Anubias petite illene oda, de mivel utólag nehézkes lenne kötözni, inkább telepítettem ide is egy kevés Ammaniát - majd meglátjuk hogy fog kinézni. A staghorn egy heti carbós permetezés hatására eltűnt, az ecset pedig meggyengült, így egy kis kapargatós-leszívós művelettel az alábbi állapotot sikerült elérni (y)

04121 by Andris_87, on Flickr

04122 by Andris_87, on Flickr
 
szia, a twinstar koppintás nem okoz gondot a kicsit akváriumban? gondolom ezt is gyárilag nagyobba javasolják. Én is gondolkodtam, hogy beteszem a TS minit a 18l-be, de gyárilag nem javallott, gyakorlati tapasztalat meg nem volt rá :) Garnélák milyenek vannak most Neked?
 
szia, a twinstar koppintás nem okoz gondot a kicsit akváriumban? gondolom ezt is gyárilag nagyobba javasolják. Én is gondolkodtam, hogy beteszem a TS minit a 18l-be, de gyárilag nem javallott, gyakorlati tapasztalat meg nem volt rá :) Garnélák milyenek vannak most Neked?
Igen, ezt is azt hiszem 60 literig lehet M1-ben használni. Nem vettem észre semmilyen változást az élőlények viselkedésén mióta bent van. Amano, CRS és Microrasbora Kubotai lakik a kockában. Az egyetlen hátránya a porlasztó, ami optikailag nem kelt jó hatást ilyen méretű aksiban...
 
Igen, ezt is azt hiszem 60 literig lehet M1-ben használni. Nem vettem észre semmilyen változást az élőlények viselkedésén mióta bent van. Amano, CRS és Microrasbora Kubotai lakik a kockában. Az egyetlen hátránya a porlasztó, ami optikailag nem kelt jó hatást ilyen méretű aksiban...
Hát a porlasztó tényleg aránytalanul nagy, de tűrhető, ha segít ;)
 
6 hét telt el a legutóbbi szűrő karbantartás óta. A flow jelentősen csökkent és elkezdett ismét megjelenni a hártya a víz tetején, úgy döntöttem a hétvégén, hogy szétkapom. Az előszűrő nem volt túl koszos, viszont a perlon és a még mindig bent hagyott, kimerült aktív szén annál inkább. Ezeket átmostam és a vödröt kiöblítettem. Elképesztő ez az Eheim! Az újraindítás után egy-két órán belül az egyébként is tisztának hitt víz úgy letisztult, hogy azóta mintha nem is lenne az aksiban. :)

A növényeket most hagyom kicsit elvadulni, így természetesebb hatás kezd kialakulni:

04191 by Andris_87, on Flickr
A világítási idő felénél már szépen beindul a bubizás:

04192 by Andris_87, on Flickr
Végül egy hangulatkép :)

04193 by Andris_87, on Flickr​
 
Az utóbbi hetekben hagytam elvadulni a növényeket, hogy természetesebbnek hasson az összkép. Nem lett jó vége... a Hydro és a moha szépen beárnyékolt így egy foltban a Monte carlo kipusztult és a mellette lévő területen a Parvula alsóbb szálai is megsárgultak. A hétvégén kaszaboltam egy nagyot... most csúnya, de szép lesz :)

05192 by Andris_87, on Flickr​
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére