• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Boooooo 43 literes növényese

Megérkezett a 4 kiló megkövesedett fa, úgyhogy nekiálltam a tervezésnek. Fabrikáltam egy kartonpapír dobozt, ami akkora, mint az aki alapterülete, mert talaj nélkül nem tudtam elképzelni, hogy milyen legyen a hardscape. Ezt kibéleltem egy kukazsákkal, mert a manado elég poros, és nem szerettem volna, hogy az egész szoba olyan legyen. A doboz miatt nem látszik, de a talaj magassága elöl kb. 2 cm, hátul pedig kb 10 cm. A végleges verzióban annyi lesz az eltérés, hogy a jobb első sarokban egy kvarchomokos előteret képzeltem el.
Íme az eredmény:



Várom a véleményeteket. Ne kíméljetek. :p


OFF:
Vártam hogy hívnak a fák miatt, hogy milyeneket szeretnék, de ez nem történt meg. De úgy vélem a GA fiúk gondolatolvasók, mert pont annyit és olyan méretű fákat kaptam, amilyenekre gondoltam. :D
 
ho hooo ;)
Elnézést a kommunikációs bakiért, megjegyeztük, hány darab követ szeretnél, de örömmel látom, hogy arányaiban passzol az akváriumodba :thumbup:
És a talajoddal is nagyon jól harmonizál a színe.

A szemből nézet szerintem nem rossz. A talaj ilyen szintű domborzatossága szuper. Legtöbbször az a baj, hogy túl lapos a talaj az akváriumokban nem jön át a tér érzet.
Ha valamit változtatnék, akkor az alső kövedet kicsit hátrébb tolnám közel a fa szárához. Bal hátsón lehet forganék egy kicsit és bedönteném, hogy szemből ne legyen egyenes a teteje.
A jobb oldalit is megdönteném még egy kicsit, hogy a jobb széle fusson be a talaj alá.

PA016938.jpg


Egyébként gratu kiváncsi leszek mi sül ki belőle :thumbup:
 
Nekem tetszik, nagyjából én is annyit változtatnék rajta amit Viktor leírt. A red moor szerintem jó ahogy van.
A növényeknél az anubiast hova szeretnéd tenni, én azt valahogy nem tudom elképzelni, ha valahol tudnál szerezni "petite" nana-t akkor lehet hogy a kisebb mérete miatt jobb lenne, de a te akid ;)
:thumbup:
Sok sikert.
 
Köszönöm a javaslatokat, a lehetőségekhez képest próbáltam megvalósítani. Íme:
PA016939.jpg


Nem tudom mennyire észrevehető, de a hátsó nagyobb követ jobban belesüllyesztettem a talajba, az elsőt közelebb toltam a fához, ennél jobban már nem lehet, és a bal hátsót megdöntöttem.

A növényeket úgy tervezem, hogy a Microsorum-ut a fához kötözöm, a hátsó részekre (fa és kövek mögé) ültetek Rotalát.
Az Anubias coffeefolia-t a jobb hátsó sarokba gondoltam (kb. a kő mellé), bár nem tudom, hogy mekkorára nő meg valójában, a leírás szerint 10-20 cm között van, az talán még belefér.
Crypto-t a fa elé, a HC-t pedig bal előre. A jobb első részre pedig kvarchomokot gondoltam. Bár nem tudom, hogy ez mennyire jó ötlet?!
 
Ne feledd, hogy a növények ültetése után a hátra elhelyezett alacsonyabb köveknek egész más hatása lesz / el tudnak tűnni teljesen. Ez különösen a bal oldali hátsó kövedre vonatkozik. Én mindig azt csinálom, hogy elképzelek egy 2-3 cm magas "ferde vízszintet" (mivel ugye a talaj emelkedik hátrafele). Minden kő vagy fa, amit elönt a képzeleltbeli víz, az nem fog majd látszani. Ezt eleve meg kell tervezni így!

Ezt a módszert a gyereknevelésből hozom, ahol egy anyuka anno azt mondta nekem, hogy képzeljem el, hogy 1 méter magasan mindent elönt a víz a lakásban. Nos, ami a víz alatt van az nincs biztonságban az éppen járni tanuló gyerek elől... :D :idea:
 
OFF
Hehe Key ez nagyon igaz, ilyen módszerrel még sosem gondolkoztam, de tényleg így volt nálunk is a járással :)
 
keymaker said:
Ne feledd, hogy a növények ültetése után a hátra elhelyezett alacsonyabb köveknek egész más hatása lesz / el tudnak tűnni teljesen. Ez különösen a bal oldali hátsó kövedre vonatkozik. Én mindig azt csinálom, hogy elképzelek egy 2-3 cm magas "ferde vízszintet" (mivel ugye a talaj emelkedik hátrafele). Minden kő vagy fa, amit elönt a képzeleltbeli víz, az nem fog majd látszani. Ezt eleve meg kell tervezni így!

Ezt a módszert a gyereknevelésből hozom, ahol egy anyuka anno azt mondta nekem, hogy képzeljem el, hogy 1 méter magasan mindent elönt a víz a lakásban. Nos, ami a víz alatt van az nincs biztonságban az éppen járni tanuló gyerek elől... :D :idea:

Köszi Key! Erre nem is gondoltam (nincs még gyereknevelési tapasztalatom :) ), de megfogadtam, és a bal hátsó követ, amennyire lehetett előrébb toltam, és nem süllyesztettem el annyira a talajban. Most kb. a "frontüvegtől" 10 cm-re van, elé csak HC-t tervezek, bár a Microsorum levelei valamennyit biztos ki fognak takarni belőle, de még sztem jó lesz. :) Íme:

PA026954.jpg
 
A projektem most egy kicsit belassult, de azért pár apróbb fejlemény van. :)
Ma végre sikerült elajándékoznom az összes ancit, így a projekt alapját képező akit végre kiüríthetem és kitakaríthatom!
Bár lesz vele meló, mert búrjánzik a sarkokban az alga, a peremen meg több centi vastagságban a vízkő. Úgy tervezem, hogy nekiesek vízkőoldóval és easy carbo-val. Remélem szépen meg tudom tisztítani.

Utána pedig a megpróbálom berendezni a hardscape-t az akiban, és csinálok róla pár képet is. Ott talán másképp fog mutatni, mint a papírdobozban. :D
 
Azért én a carbot másra tartogatnám. Takarításhoz megfelel a vízkőoldó és a domestos is :).
 
N-emy said:
Azért én a carbot másra tartogatnám. Takarításhoz megfelel a vízkőoldó és a domestos is :).

Végül is nem használtam a takarításhoz easy carbot. Ellenben domestost és 3 fajta vízkőoldót, de még ezek se bírtak el a szennyeződésekkel. :( Az akvárium átlátszó ragasztása olyan mintha kikezdte volna az alga, és magában az anyagban van már a zöld elszíneződés. Meg lehet hülyeséget beszélek, de olyan mintha az üveget is kikezdte volna valami. :roll: Ha bizonyos szögből nézek át rajta, akkor látszik a korábbi vízvonal, olyan szivárványszerű jelenséget produkál. :crazy: Bár azért annyira nem reménytelen, mert messziről patyolat tisztának tűnik, de hát használt, ez van. (Majd egyszer talán lesz jobb is)

Sikerült közel hasonlóan berendeznem a layoutot, mint a dobozban. Majd töltök fel róla képet, de a jelenlegi viszonyok mellett nem bírtam olyan képet lőni, hogy ne látszódjon benne az összes ablak. :shock: Meg kell várnom, míg besötétedik.

Valamint a korábban véglegesnek titulált növény listám is változott keymaker tanácsát megfontolva.

1 Cryptocoryne parva
2 Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
2 Pogostemon helferi

1 Microsorum pteropus 'Narrow'
1 Hemianthus micranthemoides
1 Pogostemon erectus

A növényekkel kapcsolatban lenne egy kérdésem, mert tanácstalan vagyok: A fenti képeken látható red moor-ra érdemes mohát kötözni, vagy ahhoz túl vékonyak az ágai?
 
Íme a képet a layoutról:
Utolsó kép pedig grátisznak, az én akváriumos sarkomról. :p Bár azon látszik igazán a szintkülönbség.

 
Végül is nem használtam a takarításhoz easy carbot. Ellenben domestost és 3 fajta vízkőoldót, de még ezek se bírtak el a szennyeződésekkel

Én ecetet használok vízkőre,szerintem jó és mindíg van itthon.
 
vagyok said:
Szia!
Én is hasonló méretű akváriumot tervezek. Elég volt 5 liter Manado?
Én 10 litereset vettem, de kb. csak a felét töltöttem bele. Szóval szerintem elég az 5 literes, de abból kb. olyan magasságot tudsz kialakítani, mint a fenti képen.
 
Boooooo said:
Én 10 litereset vettem, de kb. csak a felét töltöttem bele. Szóval szerintem elég az 5 literes, de abból kb. olyan magasságot tudsz kialakítani, mint a fenti képen.

Más lesz az elrendezés, de kb. ugyanennyi kell majd. Amúgy gratulálok a dzsungelhez! Kíváncsi vagyok, hogy ebből mit alkotsz!
 
40 literes opti

A 10. oldalról halásztam elő a naplómat, de mint az új cím is mutatja talán lesz valami a projektből. :D (Amúgy hogyan tudom megváltoztatni a címet, úgy hogy a listában is az új látszódjon?)

Mint írtam korábban is nem voltam megelégedve az eddigi üveggel, kicsit homályos volt, a ragasztás pár helyen zöld volt ... szóval nem tetszett. Meg ha már high-tech, akkor tényleg legyen az, és ne az üveg rontsa el az összképet. ;)

Szerencsére úgy hozta a sors, hogy megengedhettem magamnak azt a luxust, hogy csináltattam egy optiwhite akváriumot bruttó 40 literes (45x30x30) méretben. Ez ugyan 3 literrel kisebb lett mint az előző, de legalább nem olyan elfuserált méretei vannak. :p

A dekor marad az eddigi: red moor fa és megkövesedett fák, de az elrendezést illetően már más az elképzelésem, mint a korábbi post-okban bemutatott layout. Egy szigetet képzeltem el az aki jobb oldalára, persze majd ha beszerzem a talajt, akkor indulhat a pakolászás.
Addig is itt az új üveg kedvcsinálónak:


A világ az opti-n át! by n.nikolett, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére