• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bonsai Az anthiókiai Szt. kéziGránát

sehogy... nem az igazi... a csúcshajtások épek, de a többi levelét eldobálta... nemhiszem hogy megmarad :(:cry::cry::cry:
van helyette kőris meg nyírfa ;)
 
Háttt ööö stagnál.. majd ha őszülök szólok hogy áll :D próbálom életben tartani a két csemetét... több kevesebb sikerrel.
 
Én 2 hónapig nevelem elő... más növényeket lehet, sőt kell tovább is. A Gránátalma szeret hirtelen nagyot nőni, őt ezért korábban kell visszafogni :)
Amint eléri azt a kort amikor már kezd fásulni a szára akkor ültetem át a helyére, persze időközönként ki kell szedni meg kell nyirbálni a gyökereit is, hogy kicsi maradjon a lombkorona.

Hát hogy meddig tart? Akár évekig is... lesz miről naplózni :p :D

Következő projekt egy Vérszilva lesz ... csak hogy elpergessek egy két morzsát :D
PRUNUS-CERASIFERA-NIGRA.jpg



Szia!

Én inkább a vérbükköt /Fagus sylvatica Atropunicea/ javasolnám erre a célra!Sokkal nemesebb fajta, őshonos, és igazi kihívás! A vérszilva egyszerű parkfa, nyesheted , szabdalhatod, nő mint a bolondgomba. De erre a célra kiváló még a vénic-szil, gyertyán, de kocsányos és kocsánytalan tölggyel, vagy molyhos tölggyel is próbálkoznék. Ezek a fajok igazi kihívást jelentenek, és ha megnézel egyet szabad állásban, láthatod, hogy fog kinézni 15 év múlva 1:20 kicsinyítve szerintem lenyűgöző!
Szerk: csíracsemetével indulj!
 
Szia!

Én inkább a vérbükköt /Fagus sylvatica Atropunicea/ javasolnám erre a célra!Sokkal nemesebb fajta, őshonos, és igazi kihívás! A vérszilva egyszerű parkfa, nyesheted , szabdalhatod, nő mint a bolondgomba. De erre a célra kiváló még a vénic-szil, gyertyán, de kocsányos és kocsánytalan tölggyel, vagy molyhos tölggyel is próbálkoznék. Ezek a fajok igazi kihívást jelentenek, és ha megnézel egyet szabad állásban, láthatod, hogy fog kinézni 15 év múlva 1:20 kicsinyítve szerintem lenyűgöző!
Szerk: csíracsemetével indulj!
Hátt ö ez így sok egyszerre :D a vérszilva csemete már megvan, nem akarok nagyon komolyan belemenni csak úgy hóbortosan kis pofás fácskát akarok nevelni belőle.
Nagy fába nem akarom vágni a fejszémet :D most törpe ficus-ból próbálkozok valamit alkotni :)
 
Hátt ö ez így sok egyszerre :D a vérszilva csemete már megvan, nem akarok nagyon komolyan belemenni csak úgy hóbortosan kis pofás fácskát akarok nevelni belőle.
Nagy fába nem akarom vágni a fejszémet :D most törpe ficus-ból próbálkozok valamit alkotni :)

A vérszilva csemete nem oltvány?
 
Szia!

Én inkább a vérbükköt /Fagus sylvatica Atropunicea/ javasolnám erre a célra!Sokkal nemesebb fajta, őshonos, és igazi kihívás! A vérszilva egyszerű parkfa, nyesheted , szabdalhatod, nő mint a bolondgomba. De erre a célra kiváló még a vénic-szil, gyertyán, de kocsányos és kocsánytalan tölggyel, vagy molyhos tölggyel is próbálkoznék. Ezek a fajok igazi kihívást jelentenek, és ha megnézel egyet szabad állásban, láthatod, hogy fog kinézni 15 év múlva 1:20 kicsinyítve szerintem lenyűgöző!
Szerk: csíracsemetével indulj!
Bocsi az off miatt: én egy ideje galagonyával kacérkodok. (saját gyűjtéssel elvileg az alany begyűjthető, mert a homokbuckákon a környékünkön bőven terem) Van valami tapasztalat/info ezzel kapcsolatban?
 
Bocsi az off miatt: én egy ideje galagonyával kacérkodok. (saját gyűjtéssel elvileg az alany begyűjthető, mert a homokbuckákon a környékünkön bőven terem) Van valami tapasztalat/info ezzel kapcsolatban?

Szia! Tökéletesen megfelel, mint az egy, mint a kétbibés változata, könnyen "kezelhető"!
 
Back
Oldal tetejére