• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akváriumi növények hiánytünetei

De jó hogy ezt most leírtad. Ezen a foszfaton gondolkodtam felmerült az is hogy tápozást váltok de annyira az elején vagyok hogy inkább adok időt magamnak és a növényeknek is. Kiprobalok több növényt! És marad egyenlőre az Ada szerinti tapozas bright k és step 1. Elvileg ennek a módszernek is működni kene . Az Ada nem használ foszfatot ezt én is olvastam valahol. Ma nap valamitől egy levélen jön vissza az alternanthera színe. Ez biztató ! Talán a lámpa segített de nem hinnem hogy egy nap látszana rajtuk. A bettatól nem tudok megválni. Hülyén hangzik meg tudom hogy csak egy hal de a szívemhez nőtt a többiekkel együtt. Kezdek kiismerni őket hogy mit miért csináljanak. Kezdőként próbálok egy olyan utat választani hogy tökéletes legyen a halaknak és a novenyeiknek is. Tudom ez nem könnyű főleg egy nanoban de bízom benne hogy előbb utóbb össze jön egy csodás novenyes amiben boldogan uszkálnak a halak.
Az en tapasztalatom az hogy ADA hoz csak akkor kell foszfat ha koves akvariumod van es a fenyt nem tudod olyan szintre lecsokkenteni hogy a novenyek meg ne szenvedjenek es jon a zold pont alga. Minden mas esetben ADA tapozas szerintem szep eredmenyeket hoz. Raadasul Amazoniahoz foszfatot adagolni nem egy halas dolog.
 
Az en tapasztalatom az hogy ADA hoz csak akkor kell foszfat ha koves akvariumod van es a fenyt nem tudod olyan szintre lecsokkenteni hogy a novenyek meg ne szenvedjenek es jon a zold pont alga. Minden mas esetben ADA tapozas szerintem szep eredmenyeket hoz. Raadasul Amazoniahoz foszfatot adagolni nem egy halas dolog.

Az az én bajom hogy az élet minden területen türelmetlen vagyok. Ezen próbálok változtatni... képes vagyok naponta többször nézegetni az akvariumot egy pumpa táp után hogy mi történik de hat ez napok kérdése mire kiderül hogy mi változik.
 
Az az én bajom hogy az élet minden területen türelmetlen vagyok. Ezen próbálok változtatni... képes vagyok naponta többször nézegetni az akvariumot egy pumpa táp után hogy mi történik de hat ez napok kérdése mire kiderül hogy mi változik.
Hat akkor lehet jobb ha valtasz EI tapozasra :) ADA az nem egy sportkocsi, viszont stabil.
 
Sziasztok,

Ez milyen hiány lehet?



Én foszfátra gyanakszom...

Üveg: 126l
Tápozás: Green Aqua Micro 2ml, GA macra 2.5ml naponta, plusz 2 naponta egy kupak carbo
Fény: 2x24w t5 + 24w led
co2: van, 1bubi/sec
Talaj: ADA Amazonia

A többi növény láthatóan jól érzi magát, bubiznak ezerrel
 
Neeem nem, ez a seachem excel annak kis kupakja van

Jólvan akkor... :D Csak azért kérdeztem meg, mert már hallottam olyanról, hogy valaki az easy-life nagy kupakjával "löttyintett" az akváriumba, a halak meg hullottak.


A cabombán a kicsit barnulós leveleket kérdezed?
 
Neeem nem, ez a seachem excel annak kis kupakja van
Az is lehet picit sok, az ajánlás 1 kupak (5ml) 200 literenként. Nagyobb vízcserénél (40%+) javasolnak 5ml/40 litert. Attól, hogy kétnaponta adod, még nem duplázható a mennyiség.
 
Az is lehet picit sok, az ajánlás 1 kupak (5ml) 200 literenként. Nagyobb vízcserénél (40%+) javasolnak 5ml/40 litert. Attól, hogy kétnaponta adod, még nem duplázható a mennyiség.

Igen, ez is igaz, még ha a seachem valami "modernebb" formában is adja a glutáraldehidet, még mérgező anyagnak számít, szigorúan napi normál adag.
 
Igen, ez is igaz, még ha a seachem valami "modernebb" formában is adja a glutáraldehidet, még mérgező anyagnak számít, szigorúan napi normál adag.
Rendben, átállok akkor a napi fél-negyed kupakra és meglátjuk.
+ lehet többet kellene tápozni.
A Green Aqua Micro és Macro hátulján az van, hogy 1ml / 20l tehát akkor napi 5 ml kellene a 126-ba, ha kivonjuk belőle az aljzatot köveket stb
 
Rendben, átállok akkor a napi fél-negyed kupakra és meglátjuk.
+ lehet többet kellene tápozni.
A Green Aqua Micro és Macro hátulján az van, hogy 1ml / 20l tehát akkor napi 5 ml kellene a 126-ba, ha kivonjuk belőle az aljzatot köveket stb

A tápanyagok aránya fontosabb mint az abszolút mennyiség. Most sem adagolsz keveset, csak nem kell cserélned heti 50%-ot, elég a 25-30%. A hiánytünetekhez pedig érdemes több növényt fotózni, mert általában úgy pontosabban belőhető a probléma ( ha van).
 
A tápanyagok aránya fontosabb mint az abszolút mennyiség. Most sem adagolsz keveset, csak nem kell cserélned heti 50%-ot, elég a 25-30%. A hiánytünetekhez pedig érdemes több növényt fotózni, mert általában úgy pontosabban belőhető a probléma ( ha van).

Rendben, munka után csinálok majd pár képet.
Kérdés, ha valamiből 2ml megy naponta és mondjuk a hétvégére elmegyek a szülőkhöz vidékre, akkor ilyenkor simán mehet egyszerre 3 napi adag, azaz 6ml ?
 
Rendben, munka után csinálok majd pár képet.
Kérdés, ha valamiből 2ml megy naponta és mondjuk a hétvégére elmegyek a szülőkhöz vidékre, akkor ilyenkor simán mehet egyszerre 3 napi adag, azaz 6ml ?

Szerintem felesleges előre beadni, ez kb annyit jelent, hogy nem 15 ppm lesz a hét végére a nitrát, hanem 11-12, de arányban maradnak.
 
Szerintem felesleges előre beadni, ez kb annyit jelent, hogy nem 15 ppm lesz a hét végére a nitrát, hanem 11-12, de arányban maradnak.
Egyedül akkor lehetne ez gáz, ha a nitrátod mondjuk 5 ppm, és kimarad 2-3 nap, akkor már akadozhat a tápanyag ellátás. GA-val nemhiszem hogy 5 lenne a nitrát.
 
Én előbb visszakérdezek: Ez ugye nem az easy life carbo, és annak a 30 ml-es kupakja?
Viktor,
Az akväriuma meg nincs egy hetes sem!! sztem nem hinnem hogy hiänytünet! bär ebben Te vagy a szaki !
 
Viktor,
Az akväriuma meg nincs egy hetes sem!! sztem nem hinnem hogy hiänytünet! bär ebben Te vagy a szaki !

Nem is vágtam rá hogy az, mert nekem sem annak tűnik elsősorban. :)
 
Rendben köszi, akkor figyelek és türelmesen várok

Meg kell szokni, hogy nem feltétlen napról napra történnek a dolgok :)

Van olyan is, én a napokban mértem 1 ppm-es nitrátot az egyik akváriumban, ahol már a békalencse is fehéredett. Beadtam kb 140 mg nitrátot nettó 50 liter vízbe, és már másnapra ugrott a myrio. De általában lassabbak a változások, főleg a javulás.
 
Sziasztok!
Nem tudok még egyelőre vízadatokat mondani, de hátha találkozott már valaki ilyennel és tudja rá a megoldást. Csak anubiason látszik, a régi leveleken, nem tudom róla kézzel lekaparni.
Köszönöm a segítséget és szép hétvégét erre a maradék a kis időre 😊
 

Attachments

  • D3798CC0-C8FC-4236-A5D7-6CF7D7457ED3.jpeg
    D3798CC0-C8FC-4236-A5D7-6CF7D7457ED3.jpeg
    289.2 KB · Megtekintések: 53
Sziasztok!
Nem tudok még egyelőre vízadatokat mondani, de hátha találkozott már valaki ilyennel és tudja rá a megoldást. Csak anubiason látszik, a régi leveleken, nem tudom róla kézzel lekaparni.
Köszönöm a segítséget és szép hétvégét erre a maradék a kis időre 😊

Tápanyaghiánynak tűnik. Ha a bevonat első körben meszesnek tűnik, az lehet biogén mészkiválás is. Látok pontalgát, ami kevés foszfát, vagy annak felvételi gondja lehet esetleg.
 
Back
Oldal tetejére