• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium hasasodása

Laller

Kertész szaki
Hali!
Nem rég vettem egy 112L-es akvát , de csak most volt rá időm , hogy kipróbáljam és alávessem a vízpróbának .A mérete 80x35x40 , üvegvastagság 6mm ,
merevítő nincs benne .Az udvaron rátettem hungarocellre és feltöltöttem vízzel .Feltöltés után középen megmértem és majdnem 5mm-el szélesebb lett mint feltöltés előtt :? .
Szerintetek ez sok , vagy normális mértékű a hasasodás ? Be merjem tenni így a nappaliba vagy tegyek bele hosszanti merevítőt ?Nincs tapasztalatom mert a régi akvám (200L házi tákolmány )tetején középen van keresztmerevítő .Erre ilyent nem akarok , mert nyitott akváriumot szeretnék .Kérném a véleményeteket ill. tapasztalatotokat !Előre is köszi !
 
Huhhh!!! :shock:
Az enyém 120 l-es 6mm-es üvegből, de hosszanti- és keresztmerevítés is van benne. Én azért fosnék bevágni a cuccot ekkora difivel a nappalimba.
 
elaca said:
Tapasztalatom ugyan nincs ekkora akvával, de tényleg soknak tűnik. Nekem az 54-esem van 6-osból!!


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?po2tpz
Sent from my iPhone using Tapatalk

Laca! A tiéd viszont egy opti aki. Laller, neked sima üvegből készült akid van? Nekem sima (zöldes) üvegből készült akim van és az opti és e között különbség van. Tudtommal az ilyen méretű optikat már 8 mm-es üvegből gyúrják.
 
Csak viszonyításképp:
Opti White 90x45x45 8mm-es üvegből, természetesen merevítő nélkül, áttetsző ragasztással
Hasasodás: közel 4mm
 
Az enyém sima üvegből van .Akkor azt hiszem kell bele hosszmerevítő .Milyen szilót ajánlotok , Általános , fbs , speckó?Még nem ragasztottam üveget ,hogyan csináljam?
 
A probléma már nem probléma többé :Lásd megint eltötem vmit ! Viszont !!! Van egy quad 4x24w t5 lámpám ,ehhez szerettem volna ezt a112L -es akit,
de most ,hogy eltörött elkezdtem filózni azon ,mi lenne ha nem ilyent vennék újra , hanem 1 80x40x40-est ?Szerintetek elég lenne ez a lámpa ehhez is ?
Így nem lesz meg az 1w/L .Igényesebb növényeket tarthatnék ez alatt a lámpa alatt ? Nagynyom. Co2 van ,szűrés össz:1500l/ó ,JBl aquabasic és manado :( van .
 
Laller said:
A probléma már nem probléma többé :Lásd megint eltötem vmit ! Viszont !!! Van egy quad 4x24w t5 lámpám ,ehhez szerettem volna ezt a112L -es akit,
de most ,hogy eltörött elkezdtem filózni azon ,mi lenne ha nem ilyent vennék újra , hanem 1 80x40x40-est ?Szerintetek elég lenne ez a lámpa ehhez is ?
Így nem lesz meg az 1w/L .Igényesebb növényeket tarthatnék ez alatt a lámpa alatt ? Nagynyom. Co2 van ,szűrés össz:1500l/ó ,JBl aquabasic és manado :( van .
Szevasz Laller,
nekem pont ilyen méretű akváriumom van, mint amit szeretnél. Nem készet vettem, hanem a saját igényeimnek megfelelően rendeltem meg, így lett 8 mm-es opti üvegből. A hasasodás elhanyagolható, kb 2-3 mm középen, ami oldalanként 1-1,5 mm-t jelent.
Én is 4x24 wattal világítok (T5), ami 10.30-11.00 óra per nap intenzitásnál már komoly algásodást okozott CO2 mellett, így szerintem a 128 literre elég lesz a Quad 4x24 W.
Több infó a naplómban.
 
Norbert said:
Laller said:
A probléma már nem probléma többé :Lásd megint eltötem vmit ! Viszont !!! Van egy quad 4x24w t5 lámpám ,ehhez szerettem volna ezt a112L -es akit,
de most ,hogy eltörött elkezdtem filózni azon ,mi lenne ha nem ilyent vennék újra , hanem 1 80x40x40-est ?Szerintetek elég lenne ez a lámpa ehhez is ?
Így nem lesz meg az 1w/L .Igényesebb növényeket tarthatnék ez alatt a lámpa alatt ? Nagynyom. Co2 van ,szűrés össz:1500l/ó ,JBl aquabasic és manado :( van .
Szevasz Laller,
nekem pont ilyen méretű akváriumom van, mint amit szeretnél. Nem készet vettem, hanem a saját igényeimnek megfelelően rendeltem meg, így lett 8 mm-es opti üvegből. A hasasodás elhanyagolható, kb 2-3 mm középen, ami oldalanként 1-1,5 mm-t jelent.
Én is 4x24 wattal világítok (T5), ami 10.30-11.00 óra per nap intenzitásnál már komoly algásodást okozott CO2 mellett, így szerintem a 128 literre elég lesz a Quad 4x24 W.
Több infó a naplómban.

Elég lesz 128l-re, de nem lesz sok, pont 0,75w/l aminél a legtöbb növény könnyen tartható, de nem fog végig érni a lámpa azt vedd figyelembe :!:
72l-re nálam most 96w megy elég mélyvíz, de minimális algásodás van, de nem ajánlom.
 
Sziasztok!
Most készülök akváriumot csináltatni, és az üveges merevítést tenne a 60x30x36cm, 5mm-es sima üvegből készülő akiba (átlátszó ragasztás). Ez nem is lenne baj - hiszen fő a biztonság - viszont mivel még soha nem láttam ilyen merevített akváriumot, most azon "aggódom", hogy egy ilyen merevítés mennyire rontja a látványt? (Az aki nyitott lenne tető nélkül.)

Vélemények? Esetleg csináltassam 6mm-es üvegből, merevítés nélkül?
 
Ekkora mérethez szerintem nem kell merevítés, tényleg rontaná az összképet. Elvileg ehhez a mérethez elég az ötös üveg, de nyilván ha hatosból készítteted, azzal csak tovább növeled a biztonságot. Szóval szerintem jó az ötleted: hatos üveg merevítés nélkül. A biztonság megér egy kis plusz kiadást.:)
 
Fő a biztonság. Legyen 6 mm-es üveg. Merevítés biztos hogy nem lesz szükséges ha hozzáértő ember csinálja. Nekem a régi akim egy kicsit még nagyobb is volt ettől. Olyan masszív jószág volt hogy épphogy csak focizni nem lehetett vele. :D (y)
 
Fő a biztonság. Legyen 6 mm-es üveg. Merevítés biztos hogy nem lesz szükséges ha hozzáértő ember csinálja. Nekem a régi akim egy kicsit még nagyobb is volt ettől. Olyan masszív jószág volt hogy épphogy csak focizni nem lehetett vele. :D (y)
A szaki kifejezetten akvárium/terrárium készítéssel foglalkozik, feltételezem hát, hogy ért hozzá (remélem)...
 
Meggyőztetek (y)

Én épp mostanság illesztettem egy normális, hiteles vízmértéket a 60-as aksim frontüvegjéhez. Megdöbbentő látni, hogy az üveg hajlik a víz nyomásától. Nálam kb egy-másfél miliméteres görbületet produkál. Amikor ezt látja az ember a nappalijában, összeteszi a kezét a hatos üvegért!
 
Back
Oldal tetejére