• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

Nekem 2 évig volt egy Atman 3338-asom és soha semmi gondom nem volt vele.
Könnyű beüzemelni és karbantartani is, soha egy felesleges vízcsepp vagy szivárgás nem volt és még a hangja is elfogadható volt.
Ja az igaz hogy én minden takarításkor a tömítéseket átkentem vazelinnel.
 
Nekem 200-as akváriumot szűr egyedül az Atman3338, két kosárba csak substratpro van és egy Seachem Purigen az alsóba a gyári kerámiagyűrű.
Nagyon meg vagyok vele elégedve csendesen üzemel és szépen teszi a dolgát, legalábbis nem látom okát, hogy vegyek még egy szűrőt.
 
Én pár napja vettem egy 3338-ast. 180l-es akvárium. Egyelőre minden rendben vele. Könnyű volt összerakni. Alapból a szívó ág tartalmazza a felszínleszívót is. Amúgy erősségre bőven elég így új állapotában, még küzdöttem is a túl nagy flowal. Remélem kis tömődés után már pont jó lesz.
 
A lényeg a lényeg: ha ugyanannyi pénzért lehet venni egy JBL-t (márpedig lehet!) akkor szerintem hülyeség, butaság egy ilyen atmant venni! Direkt nem azt írtam, hogy bolond aki inkább atmant vesz, mert senkit nem akarok megsérteni. Ennyi...
 
A lényeg a lényeg: ha ugyanannyi pénzért lehet venni egy JBL-t (márpedig lehet!) akkor szerintem hülyeség, butaság egy ilyen atmant venni! Direkt nem azt írtam, hogy bolond aki inkább atmant vesz, mert senkit nem akarok megsérteni. Ennyi...

Nézőpont kérdése Én személy szerint 14.900 Ft ért vettem Atman At 3335 ös szűrőt. Ennyi pénzért nem volt más márka amihez dupla csap járna és 600 liter / óra teljesítményű lenne,meg 4 év garancia. Boldog Újévet :)
 
Köszönöm szépen srácok a sok segítséget.Ez a kis eszmefuttatás meggyőzött.Azt nem mondom el, hogy melyik irányba...:)Inkább maradok Svájc!
 
Az utóbbi időben megint lett egy kis változás az ATMAN terén. Lehet hogy csak nekem új, de ha jól tudom, az ATMAN DF-1300 szinte megegyezik a TETRATEC EX-1200-al.
Nem elhanyagolható indok az ATMAN mellett, hogy 4 év garancia van hozzá, és a belvároshoz közel van a szervíz, ha valami baj lenne, ráadásul teljes alkatrész utánpótlással helyszínen.
Negatív, hogy nincs olyan túl jó neve (talán) az ATMAN-nak, persze lehet tévedek.
A Tetra mellett meg az szól, hogy GA-ban lehet venni, és többen sok szépet mondtak róla.
Hátrány, hogy ha valami baj van vele, nehéz és időigényes kijutnom Törökbálintra.
A sajnos így nem könnyű dönteni. Ti mit mondtok? Szerintetek melyik a jobb vétel?
 
Azért az a "szinte megegyezik ", így nem teljesen igaz :)
Atman DF-1300 külső szűrő
Űrtartalom: 12,5 liter
Hasznos szűrőtérfogat: 7,5 liter
Teljesítmény: 1500 l/h
Fogyasztás: 22W
Csövek: 16/22 mm
Méret: 23 x 23 x 45, + kb. 10 cm (csapok)

Tetratec EX 1200
• Pumpateljesítmény: 1200 lph (liter per óra)
• Vödörméret: 12 liter.
• Teljesítmény: 21 W
• Pumpa emelési magasság: max. 1,8 méter
• Szűrőcső átmérő: 15,2 mm
• Méret h/sz/m: 26/25/50 (cm)
• Garancia: 3év
Fényképeket nézve pedig még csak nem is hasonlítanak egymáshoz

Vízforgatásban azt Atmannál a pont, de én a sok negatív tapasztalat miatt, amikor is a kézipumpák szivárgása volt a probléma, Tetratec, és Eheimnél egyaránt, így én nem venném meg, ez is csak hibalehetőség. Írom ezt úgy, hogy van egy 2080-as Eheim-em, aminek ezt a funkcióját még nem sikerült használni, hiába nyomkodtam különböző ütemben, nem tudta a szívópipa holtpontján sem átlendíteni a vizet.
 
Szia!

Így még nehezebb a döntés, a két szűrő összehasonlítása a fenti post-ban nem reális, mivel más szemszögből vannak az adatok.

A Tetráról sok jó vélemény és elégedett vásárló nem csak itt, de külföldi fórumokon is elég meggyőző. Kevesebb probléma van vele, mint más szűrőkkel, talán a légtelenítő pumpa a gyenge pontja, de elhanyagolható. Nem kezd el magától folyatni, nem törnek az alkatrészei.
Mindkét szűrő gyenge szűrőközeggel van ellátva, ami cserére szorul.
A vízforgatásról, A Tetra Eheim Substrat, Seachem Matrix-al teletöltve kb800 Litert tud. Az Atmant még nem mérte senki, így nincs viszonyítási alap.
A Tetra szűrőanyag kapacitása kb 1,5 Literrel több , mint az Atmané.
Én három éve használom, egy tömítéscserével, ami szerintem teljesen normális. Az autóban is kell olajat cserélni.
De ettől ég az Atman is jó lehet.
Ha végigolvasod az EX1200-as topicot-senkinek nem volt gondja a Tetrával, nem kellett gariba javíttatni.
Az árát is érdemes összehasonlítani.
 
Az utóbbi időben megint lett egy kis változás az ATMAN terén. Lehet hogy csak nekem új, de ha jól tudom, az ATMAN DF-1300 szinte megegyezik a TETRATEC EX-1200-al.
Nem elhanyagolható indok az ATMAN mellett, hogy 4 év garancia van hozzá, és a belvároshoz közel van a szervíz, ha valami baj lenne, ráadásul teljes alkatrész utánpótlással helyszínen.
Negatív, hogy nincs olyan túl jó neve (talán) az ATMAN-nak, persze lehet tévedek.
A Tetra mellett meg az szól, hogy GA-ban lehet venni, és többen sok szépet mondtak róla.
Hátrány, hogy ha valami baj van vele, nehéz és időigényes kijutnom Törökbálintra.
A sajnos így nem könnyű dönteni. Ti mit mondtok? Szerintetek melyik a jobb vétel?

Szia!
Én csak egyetlen tanácsot adok Neked:
Ne vegyél olyan szűrőt, amin légtelenítő pumpa van!
Volt ilyenekkel rossz tapasztalatom nem egyszer. Victorral teljesen egyetértek, egyrészt teljesen használhatatlan a pumpa, másrészt ott fog először folyatni a szűrőd.
Ha rám hallgatsz, akkor Eheim Classic-ból a megfelelő méret! Minőségi, s egyszerű, mint a faék. Sok-sok évig gondtalanul üzemel. Nálam 1,5 éve, az öcsémnél 4 éve megy egy 2215-ös hiba nélkül.
 
Én az Atman elődjét, ami még Evolution 2212 néven futott, sokáig használtam, (és még mindig megvan :) ) azt leszámítva, hogy a csapok csatlakozásánál belül sorjás volt emiatt folyatott, illetve repedt volt a rotor, ezen kívül semmi gondom nem volt vele. Ezek javítása , cseréje után semmi gond nem volt vele. Szerintem az írásomból kiderült, hogy nincsenek jó véleményeim a kézipumpákról, csinált az Atman ebből pumpa nélkülit is CF-1200 néven, én inkább azt választanám.
 
Én az Atman elődjét, ami még Evolution 2212 néven futott, sokáig használtam, (és még mindig megvan :) ) azt leszámítva, hogy a csapok csatlakozásánál belül sorjás volt emiatt folyatott, illetve repedt volt a rotor, ezen kívül semmi gondom nem volt vele. Ezek javítása , cseréje után semmi gond nem volt vele. Szerintem az írásomból kiderült, hogy nincsenek jó véleményeim a kézipumpákról, csinált az Atman ebből pumpa nélkülit is CF-1200 néven, én inkább azt választanám.
Az EVO 2212-est én is használtam, az hiba nélkül ment nálam is. Én úgy tudom, hogy a CF-1200-ason is van légtelenítő pumpa.
 
Igazad van, hirtelenjében pont olyan képet találtam, amin nem látszott a pumpa nyomógombja
Nem kötözködni akartam, csak próba erejéig volt nálam egy használt. Légteleníteni azt is úgy kellett, mint az Eheim Classicot, más "szívás" nem volt vele.
 
Azért az a "szinte megegyezik ", így nem teljesen igaz :)
Atman DF-1300 külső szűrő
Űrtartalom: 12,5 liter
Hasznos szűrőtérfogat: 7,5 liter
Teljesítmény: 1500 l/h
Fogyasztás: 22W
Csövek: 16/22 mm
Méret: 23 x 23 x 45, + kb. 10 cm (csapok)

Tetratec EX 1200
• Pumpateljesítmény: 1200 lph (liter per óra)
• Vödörméret: 12 liter.
• Teljesítmény: 21 W
• Pumpa emelési magasság: max. 1,8 méter
• Szűrőcső átmérő: 15,2 mm
• Méret h/sz/m: 26/25/50 (cm)
• Garancia: 3év
Fényképeket nézve pedig még csak nem is hasonlítanak egymáshoz

Vízforgatásban azt Atmannál a pont, de én a sok negatív tapasztalat miatt, amikor is a kézipumpák szivárgása volt a probléma, Tetratec, és Eheimnél egyaránt, így én nem venném meg, ez is csak hibalehetőség. Írom ezt úgy, hogy van egy 2080-as Eheim-em, aminek ezt a funkcióját még nem sikerült használni, hiába nyomkodtam különböző ütemben, nem tudta a szívópipa holtpontján sem átlendíteni a vizet.

Köszönöm a sok választ, de pont az a bajom, hogy ami szerintem fonos lenne, nem szerepel a leírásban mindegyiknél.
Ami szerintem érdekes lehet,
emelési magasság van a teteránál az atmannál nincs
hasznos vödör méret atmannál van tetránál nincs.
Na ezekért vagyok bizonytalan. Az atman 1500l/h-s teljesítménye valós adat szerinte megegyezhet a tetával, pláne hogy a fogyasztás is ugyan annyi szerintem egyforma lehet. A vödörméret szintén.(A 12,5 / T 12)
Azt veszem észre hogy a pumpa mindegyiknél gyenge pont, ezt leszámítva akinek atman van az az atmannal elégedett, akinek tetrája az a tetrával.
Nekem most egyébként egy JBL e900-van siporaxal teletömve 112-l-re, és a feltöltő is tökéletes, teljesítmény csökkenés alig van teletömve is, szivárgás sehol és alig hallani.
Egyszer volt hogy baromi hangos volt, és rájöttem, hogy 1 éve nem nyúltam hozzá és kiderült, hogy az alján kb 200 maláj csiga lakik azok zörögtek.
Azt hiszem már csak egy mérőszám lehet a különbség, az pedig a zajszint.
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, főleg hogy nem 1 évre tervezek, és ha bővül a család, bizony az akvárium mellé költözünk éjszakára.
 
Köszönöm a sok választ, de pont az a bajom, hogy ami szerintem fonos lenne, nem szerepel a leírásban mindegyiknél.
Ami szerintem érdekes lehet,
emelési magasság van a teteránál az atmannál nincs
hasznos vödör méret atmannál van tetránál nincs.
Na ezekért vagyok bizonytalan. Az atman 1500l/h-s teljesítménye valós adat szerinte megegyezhet a tetával, pláne hogy a fogyasztás is ugyan annyi szerintem egyforma lehet. A vödörméret szintén.(A 12,5 / T 12)
Azt veszem észre hogy a pumpa mindegyiknél gyenge pont, ezt leszámítva akinek atman van az az atmannal elégedett, akinek tetrája az a tetrával.
Nekem most egyébként egy JBL e900-van siporaxal teletömve 112-l-re, és a feltöltő is tökéletes, teljesítmény csökkenés alig van teletömve is, szivárgás sehol és alig hallani.
Egyszer volt hogy baromi hangos volt, és rájöttem, hogy 1 éve nem nyúltam hozzá és kiderült, hogy az alján kb 200 maláj csiga lakik azok zörögtek.
Azt hiszem már csak egy mérőszám lehet a különbség, az pedig a zajszint.
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, főleg hogy nem 1 évre tervezek, és ha bővül a család, bizony az akvárium mellé költözünk éjszakára.
Volt Tetra 1200-asom és 700-asom is. Mindkettő halk volt, nem a zajszint miatt ment a 700-as a kukába. Az 1200-ast a folyás megszüntetése után pedig eladtam, mert tele lett velük a tö...m. Az Atman nem folyatott, teljesen csendes volt, pedig CF-1200-as volt. Nem könnyítettem meg a dolgod, mert a vásárlásban nem a zajszint miatti félelem fog dönteni.
 
Amit érdemes tudni! Mindkét szűrő közepes-alacsony árfekvésű low-budget szűrők. Tehát kompromisszumokat kell kötni a vásárláskor.
 
Amit érdemes tudni! Mindkét szűrő közepes-alacsony árfekvésű low-budget szűrők. Tehát kompromisszumokat kell kötni a vásárláskor.

Raadasul sajnos nincs adat a gyartoktol, de ma egy 5%-os hibahatar alatt levo szuro sajnos jonak szamit. Ez nem nyugtatja meg azt aki epp beleesik a szorasba. Itt a forumon leginkabb tetra es eheim panaszok lesznek mert ezekbol van a tobb. Aki elegedett nem fog irni. Atmannal pl nincs ilyen reprezentativ minta igy nem latni a hibaszazalekot. Nekem van egy olyan gyanum hogy ezeknek a pumpas szuroknek nem kedvez a kemeny csapviz. A hibak nagy reszet amit lattunk le tudjuk szukiteni erre. Egyebkent nagyon csodalkozom, hogy a pumpas problemak ota nem keszult egy technologia ami kivaltana ezt a rendszert
 
Raadasul sajnos nincs adat a gyartoktol, de ma egy 5%-os hibahatar alatt levo szuro sajnos jonak szamit. Ez nem nyugtatja meg azt aki epp beleesik a szorasba. Itt a forumon leginkabb tetra es egeim panaszok lesznek mert ezekbol van a tobb. Aki elegedett nem fog irni. Atmannal pl nincs ilyen reprezentativ minta igy nem latni a hibaszazalekot. Nekem van egy olyan gyanum hogy ejeknek a pumpas szuroknek nem kedvez a jemeny csapviz. A hibak nagy reszet amit lattunk le tudjuk szukiteni erre. Egyebkent nagyon csodalkozom, hogy a pumpas problemak ota nem keszult egy te hnologia ami kivaltana ezt a rendszert
Teljesen igazad van, kitalálhatnának már valami más megoldást, mert a Tetra szűrők amúgy jók lennének, ha megoldanák ezt a problémát.
Nekem volt bajom velük és most, hogy mondod, tényleg nagyon kemény a víz nálunk. Nocsak...elgondolkodtató!
 
Back
Oldal tetejére