• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ATMAN szűrők, vélemények tapasztalatok

És így nem veszed észre ha eltömődik a kosár! Időben legalábbis nem.
Vagyis high-tech akváriumhoz ne ezt a szűrőt használd!
Komolyan mondom, én mindenhol megvédem az Atman-t, legalábbis ahol zsigerből támadják, de erre ez alkalmatlan és pont.
Egyszerűen nem megengedhető, hogy későn vegyél észre egy szűrő eltömődést!

Azért azt tegyük hozzá, hogy elég sok időnek el kellene telnie karbantartás nélkül, hogy ennyire eltömődjön a szűrő.
Ez a hosszú karbantartásban nélküli idő szintén elfogadhatatlan és nem csak a high-tech akiknál. ;)
 
Igen,de ez nagyban függ az akvárium lakóitól, berendezésétől. Én kb. 2hetente takarítottam, mert szükséges volt. Most a 2073-at elég 2havonta, vagy ritkábban.
 
Látom nagyon régi már a téma, de nekem új, mert még csak most regisztráltam ide. Viszont nekem is voltak élményeim az Atmannal, a korábbi afrikai sügérezős korszakomból.
Az első vödrösöm egy SeraFill volt, még a régi designal futott. Ezzel soha semmi gondom nem volt, ő még made in germany volt, nem pedig a sera sárgára festett Boyu. A következő volt - és a kapott "élmények" miatt egyben az utolsó vödrös - az itt említett Atman. Megvásárol, örül, hogy milyen olcsón megúsz, majd dobozból kiszed, első indítás, égtelen zúgás, majd másnap gariba (igaz szó nélkül) új tengely. Ekkor már nagyon nem örült a fejem... Később csapcsere, mert folyt. Miért? Csak... Pár hónap múlva egész lakás eláztat, majd a szűrő jó messzire repül az ablakból... Ez elmondható az Atman pumpákra is. Én naivan gondoltam, hogy a kerámia tengelyes pumpájuk csak okés lesz, de nem és nem és nem! Első indítás után kiderült, hogy ebbe is rotor csere kell. Mivel Budapesten vettem én meg Salgótarján környékén ólálkodom ez elmaradt. Azóta is itt porosodik...
 
Ezért tettem zárójelbe az Atmant, nem kedvelt márka a fórumon.
 
Látom nagyon régi már a téma, de nekem új, mert még csak most regisztráltam ide. Viszont nekem is voltak élményeim az Atmannal, a korábbi afrikai sügérezős korszakomból.
Az első vödrösöm egy SeraFill volt, még a régi designal futott. Ezzel soha semmi gondom nem volt, ő még made in germany volt, nem pedig a sera sárgára festett Boyu. A következő volt - és a kapott "élmények" miatt egyben az utolsó vödrös - az itt említett Atman. Megvásárol, örül, hogy milyen olcsón megúsz, majd dobozból kiszed, első indítás, égtelen zúgás, majd másnap gariba (igaz szó nélkül) új tengely. Ekkor már nagyon nem örült a fejem... Később csapcsere, mert folyt. Miért? Csak... Pár hónap múlva egész lakás eláztat, majd a szűrő jó messzire repül az ablakból... Ez elmondható az Atman pumpákra is. Én naivan gondoltam, hogy a kerámia tengelyes pumpájuk csak okés lesz, de nem és nem és nem! Első indítás után kiderült, hogy ebbe is rotor csere kell. Mivel Budapesten vettem én meg Salgótarján környékén ólálkodom ez elmaradt. Azóta is itt porosodik...

Nekem még megvan a most Atman 3338-elődje, ami akkor Evolution 2212 néven ment, a külső dizájnon kívül minden ugyanaz. A csapokkal én is szívtam, rettentően rá kellett szorítani, de még így is folyatott néha, tömködtem bele O gyűrűket de még így sem volt jó, akkor néztem bele jobban, és kiderült, hogy a szűrőből kiálló csőcsonkok belsejében, pont ahová az O gyűrű beül ott volt rajta öntési sorja. Miután ezt letisztítottam, soha többé nem volt gond a folyatással ezen a részen. Rotort én is cseréltem, de ez valami szériahiba, meg volt repedve a kék részen, persze alig lehetett észrevenni, évekig ment így, persze morgott is tőle, akkoriban mindig csodálkoztam hogy miért dicsérik csendessége miatt ezt a szűrőt, csere után persze jobb lett.
 
És így nem veszed észre ha eltömődik a kosár! Időben legalábbis nem.
Vagyis high-tech akváriumhoz ne ezt a szűrőt használd!
Komolyan mondom, én mindenhol megvédem az Atman-t, legalábbis ahol zsigerből támadják, de erre ez alkalmatlan és pont.
Egyszerűen nem megengedhető, hogy későn vegyél észre egy szűrő eltömődést!

Létezik ilyen, hogy eltömődés jelző?
 
Egyébként egy Eheim szűrő az Atmanhoz képest belül is más felépítésű? Nekem csak Atmanom van, az Eheim-hez még nem volt szerencsém.
 
Egyébként egy Eheim szűrő az Atmanhoz képest belül is más felépítésű? Nekem csak Atmanom van, az Eheim-hez még nem volt szerencsém.
A Prof3-as széria teljesen más. Ezért is mondom, hogy ha Eheim-ről beszélek, akkor erre a szériára gondolok.
Ez alatt kb. ugyan az a felépítés, nem is láttam sok értelmét a cserének a Prof.3-ig.
Persze lehet prof.2-nél is van értelme, de az új felépítés vett rá engem a cserére.
 
Sziasztok
Én használok atman szöröket és tökéletesen müködnek. A Sun Sun és Aqua nova szürök már elég ócskák.Az Eheimekkel
már volt bajom habár van egy 20 éves Eheim Classic 2013 szüröm ami még müködik.:)
 
A Prof3-as széria teljesen más. Ezért is mondom, hogy ha Eheim-ről beszélek, akkor erre a szériára gondolok.
Ez alatt kb. ugyan az a felépítés, nem is láttam sok értelmét a cserének a Prof.3-ig.
Persze lehet prof.2-nél is van értelme, de az új felépítés vett rá engem a cserére.
És mikben tér el? Miért jobb az Eheim? Más a víz útja? Más a szűrőközeg kihasználtsága?
 
Prof 3-asokban, legfelül van az előszűrő tálca, és innen, ez első durva szűrés után meg csak le a szűrő aljába a víz, többnyire elég csak ezt kitisztítani. Gyári ajánlás szerint 2 havonta. Kiveszed a tálcát kiöblíted, kimosod a szivacsot, illetve kicseréled a rekeszek tetején a perlont. Más szűrőknél, ezzel ellentétben ki kell pakolni az összes rekeszt.
 
Kedves Katona János!

Olvasva az írásod komolyan magamra ismertem. Egy Atman CF-800 sa külső szűrő boldog tulajdonosa vagyok. Folyamatosan azt tapasztalom, hogy alig van áramlás az esőztetőnél.

Állítólag 960 liter/óra a teljesítménye 1,6m emeléssel.

Tegnap lemértem alig 200 l/h a szűrő teljesítménye 1,35 m emelési magassággal. Mondjuk én 6 havonta takarítom a szűrőt. Holnap átmosom a szűrőközeget egy kis állorvízben :)

Mire érdemes még figyelnem?

thx Jani

Az Evo és az Atman között azért van sok különbség, még ha egy tőről fakadnak is! Az Atmannál az Evo-s hibák már nagyon ritkák. Én is szereztem tartalék csapot anno az Atmanjaimhoz, hogy majd folyni fog. Orrba-szájba szétszedegettem szinte 2he kis tente (mint említettem sok gondoskodást igényel, mert hamar elmegy a flow) és soha nem volt velük gondom. A fejtömítéssel sem,és iszapot sem köpött vissza. Viszont szerintem tényleg hajlamos volt a bypass-ra, ami nem derült ki könnyen. Ezért is takarítottam ahogy láttam a flow csökkenést. Macerás volt, na. 2073-nál legalább ez nincs.

Különben Elaca, mi az ami elbizonytalanított?
sa
 
Kedves Katona János!

Olvasva az írásod komolyan magamra ismertem. Egy Atman CF-800 sa külső szűrő boldog tulajdonosa vagyok. Folyamatosan azt tapasztalom, hogy alig van áramlás az esőztetőnél.

Állítólag 960 liter/óra a teljesítménye 1,6m emeléssel.

Tegnap lemértem alig 200 l/h a szűrő teljesítménye 1,35 m emelési magassággal. Mondjuk én 6 havonta takarítom a szűrőt. Holnap átmosom a szűrőközeget egy kis állorvízben :)

Mire érdemes még figyelnem?

thx Jani

sa
Szia!
Mindenképpen próbáld a legrövidebbre venni a csövek hosszát, ne legyenek benne éles kanyarok. A tálcákat érdemes nem megtömni, olyan egy centi hely legyen a tetejükön. Perlon dettó, azt is csak lazán (ha van), a lényeg, hogy fedjen be mindent, de ne legyen szoros. Nagyjából ennyit tehetsz az ügy érdekében.
 
Ezért tettem zárójelbe az Atmant, nem kedvelt márka a fórumon.
Mondjuk inkább, hogy lenézett márka a fórumon.

Atman-ról kijelenteni úgy összességében, hogy GERONIMO, az olyan, mintha az ADA-ról kijelenteném, hogy nagyon drága.
Lacos pedig, hogy rosszul járt... van ilyen. Eheim-mel is! ... Ugye, Dani ;) ?
 
Mondjuk inkább, hogy lenézett márka a fórumon.

Atman-ról kijelenteni úgy összességében, hogy GERONIMO, az olyan, mintha az ADA-ról kijelenteném, hogy nagyon drága.
Lacos pedig, hogy rosszul járt... van ilyen. Eheim-mel is! ... Ugye, Dani ;) ?

Ugye. :)
 
Sziasztok!
Az Atman CF-1200-as szűrővel kapcsolatosan van valakinek tapasztalata? Vennék egyet, de azért meg szeretnék ismerni egy-két véleményt róla a vásárlás, döntés előtt.
Megköszönném!
 
Sziasztak!

Ma kíváncsiságból lemértem az Atman 3338-as szűrőm teljesítményét. Kb. 1 hónappal ezelőtt takarítottam utoljára, és most ebben az állapotában kb. 800 l/h-t tudott esőztető nélkül (vele kb. 750 l/h). Jelenleg a szűrő az aki mellett a földön van, így a földtől nézve a vízoszlop teteje 1,2 m magasan van.Gondolom ez így normális ,hogy némileg folytja a szűrőt. Vagy esetleg meg lehet csinálni, hogy tágítom az esőztető lyukait?
Illetve szerintetek ha magasabbra raknám a szűrőmet lehetne szemmel látható teljesítmény növekedés?
 
Back
Oldal tetejére