• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Hajjaj, szerintem vacsi lenne beloluk. Van 2 par kifejlett gurami (+plusz novendekek) es ket nagy vitorlas. Utobbiaknak a krill a kedvenc kajajuk.. Vagy el tudnak bujni? Nem akarom a fraszt hozni rajuk..
:D
Az amanok egyrészt gyorsúszók, másrészt el is tudnak bújni, harmadrészt igen vakmérők és pofátlan lények :D
A kifejlett nőstény 5+ centit is eléri, nekem van ilyenem és itt a képen láthatod a méretkülönbségeket, körülötte vannak 1 - 1,5 centis RC-k :)
Egy ilyen nőstény még a vitorlás szájából is ki fogja venni a kajcsiját, főleg ha petés és éhes :ROFLMAO:
 
Hajjaj, szerintem vacsi lenne beloluk. Van 2 par kifejlett gurami (+plusz novendekek) es ket nagy vitorlas. Utobbiaknak a krill a kedvenc kajajuk.. Vagy el tudnak bujni? Nem akarom a fraszt hozni rajuk..

Vagy egyszerűen kiugrálnának. A nanoba tegyél inkább mutatós apró garnikat.
 
a nagyot le tudom fedni, arra van üvegem.
Sakurat eleve szerettem volna, de azt a tanácsot kaptam, hogy előbb jöjjenek a takarítók, hogy elvégezzék a piszkos munkát.
igazából nem volt (még) algás az akváriumom, legalábbis látható alga még nem volt benne, de ehhez az is hozzá tartozik, hogy sajnos 4 napja újra kellett indítanom a nanot. kész csoda, hogy mindenki életben maradt, pedig aggódtam, hogy kimászás vagy elhullás lesz a vége a teljes vízcsere miatt. a szűrő is akkor lett indítva, arra sem tudtam számítani, de végül megmaradt a társaság.
köszönöm a sok segítséget, holnap költöznek az otok, aztán ha van időm, átpaterolom a vandálokat is. (y)
 
a nagyot le tudom fedni, arra van üvegem.
Sakurat eleve szerettem volna, de azt a tanácsot kaptam, hogy előbb jöjjenek a takarítók, hogy elvégezzék a piszkos munkát.
igazából nem volt (még) algás az akváriumom, legalábbis látható alga még nem volt benne, de ehhez az is hozzá tartozik, hogy sajnos 4 napja újra kellett indítanom a nanot. kész csoda, hogy mindenki életben maradt, pedig aggódtam, hogy kimászás vagy elhullás lesz a vége a teljes vízcsere miatt. a szűrő is akkor lett indítva, arra sem tudtam számítani, de végül megmaradt a társaság.
köszönöm a sok segítséget, holnap költöznek az otok, aztán ha van időm, átpaterolom a vandálokat is. (y)
És minek indítottad újra az akit?
 
az iker unokatestvéreim (2 évesek) kb. 1,5 percre magukra lettek hagyva az akváriummal. hiba volt. azóta felkerült a könyvespolcra az akva, ahol gyerekbiztos.
 
Lőttem egy szellem amanot! Olyan szépen megmaradt a levetett rucija a levélen, mintha még mindig ott ülne. :ROFLMAO:
SAM_1882.jpg
 
Érdekes dolgot vettem észre az amanoimon. Pár napja bent vannak az újrarendezett akváriumban, 25 rc társaságában, és tegnap óta megkapták az ottokat is társaságnak. Közben minden finomságot adok nekik és szépen kitakarították az akváriumot is minden sallangtól. Na most a változás az hogy az eddigi barna pontjaik/mintázataik élénkebb vérvörös színűek lettek. Nemcsak 1-2-nek hanem mind a 6-nak. Lehet a változás oka a változatos étkeztetés és jó közérzet vagy valami baj van inkább?
 
Jók az értesüléseim, hogy vége az Amano garnéla hiánynak? Vagy van még olyan garnéla, amit a szemfüles kereskedő megpróbálhat eladni Amanoként?
 
Jók az értesüléseim, hogy vége az Amano garnéla hiánynak? Vagy van még olyan garnéla, amit a szemfüles kereskedő megpróbálhat eladni Amanoként?

Még nincs vége sajnos. Jövőhétre talán megjönnek az első szállítmányok. De hiszem ha látom. Ráadásul a múlt évi tapasztalatok alapján lehet az első kanyar még gyengusz lesz.
Ha megjön mindenképp jelezni fogjuk.
 
De jó hogy én el vagyok látva az indulásra elég amanoval... mondjuk mire átraktam őket a nanoba a nagy akvából, megőszültem. Ezek ugranak, futnak, szaltóznak, fejen is pörögnek csak szabaduljanak. Az egyik beugrott a hálóból a polcra a sok csetresz közé, pakolhattam le mindent. :D
 
sziasztok.az amanók rommá ették az althernathera növényeimet. mi lehet az oka.hogy lehetne elkerülni.amúgy úgy tudtam hogy nem bántják a növényeket
 
sziasztok.az amanók rommá ették az althernathera növényeimet. mi lehet az oka.hogy lehetne elkerülni.amúgy úgy tudtam hogy nem bántják a növényeket
Valószínűleg bomlottak már a növények, vagy nem is az amanok voltak :)
 
Back
Oldal tetejére