• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Alcsúti Arborétum

Nigro

Alapító
Admin
Ma kicsit sétálgattunk az Alcsúti Arborétumban. Jelentem, megjöttek a színek ;)
Tessék menni fotózni! ;)

Az odavezető út platánsora. Évek óta a kedvenc útszakaszom ;)

1.jpg


4.jpg


5.jpg


Kisebbik gyermekem a Medveházban :)

8.jpg


Egérke - próbáltam leguglizni, de csak nagyon ritka és igen ritka egérfajokra hasonlít. Valaki segítsen, hogy ez melyik lehet. :wtf:
Teste barna, hasa fehér. A hátán egy fekete csík húzódik végig.

13.jpg


14.jpg


Kukucs :roll:

15.jpg


A nagyobbik bandita
17.jpg


Mohaágyon piros levél
18.jpg


Erdei béka (Rana dalmatina) - már téli álmot kéne aludnia...

20.jpg


23.jpg


"Gombácska"... :)

24.jpg


29.jpg


28.jpg


30.jpg
 
De jó kis fotók lettek papa! Gyönyörűek a színek, hangulatos fotók! Nincs mese el kell menni megnézni. ;)
 
Nigro said:
Ma kicsit sétálgattunk az Alcsúti Arborétumban. Jelentem, megjöttek a színek ;)
Tessék menni fotózni! ;)

Az odavezető út platánsora. Évek óta a kedvenc útszakaszom ;)

1.jpg



Hát ezt mondom..... kis Hazánkban is vannak szép helyek!!!Egyszer biztos elmotorozok arra fele. :clap:
 
Az a platánsor nekem is az egyik kedvencem útszakaszom! De ott a környéken sok szép utat lehet még találni, pl. ha erről az útról Bodmér felé mész tovább ;)

A képek pedig pengék lettek! Az arborétum a hóvirágok nyílása idején is ideális úticél!!
 
Nigro said:
Egérke - próbáltam leguglizni, de csak nagyon ritka és igen ritka egérfajokra hasonlít. Valaki segítsen, hogy ez melyik lehet. :wtf:
Teste barna, hasa fehér. A hátán egy fekete csík húzódik végig.

13.jpg

A fekete csík miatt azt mondanám, hogy "pirókegér". Nekije van fekete csík a hátán.
 
vapega said:
Nigro said:
Egérke - próbáltam leguglizni, de csak nagyon ritka és igen ritka egérfajokra hasonlít. Valaki segítsen, hogy ez melyik lehet. :wtf:
Teste barna, hasa fehér. A hátán egy fekete csík húzódik végig.

13.jpg

A fekete csík miatt azt mondanám, hogy "pirókegér". Nekije van fekete csík a hátán.


Szerintem a fénykép alapján Myodes Glereolus- Erdei Pocok a kis fickó, de így nehéz megkülönböztetni a Mezei Pocok-tól, inkább az élőhelyét kéne tudni hozzá mármint ahol ráleltél , sűrű zárt erdőben, vagy tisztás -erdőszélen lakik az egérke. A fekete csík a hátán ne tévesszen meg, a nyári-téli bunda eltérő lehet talán ezért nem leltél rá a guuglival. Jó kis kép lett :thumbup: tetszik!
 
Nagyon jó képek lettek! :thumbup: Milyen obival készültek? :)

Most fontolóra vettem, hogy a holnapi Minimaraton helyett inkább ide mennék el. Hogyan érdemes Bp. irányából megközelíteni?
 
M1-en mész kifelé, aztán letérsz a 811-es útra Felcsút, majd Alcsútdoboz felé. Ott pedig már ki lesz táblázva :thumbup:

Amennyiben Nigro kedvenc útvonala is érdekel: M1-en kifelé, letérsz Biatorbágy felé, aztán onnan Etyek felé, átmész Etyeken, elmész a Korda Filmstúdió mellett és akkor már gyakorlatilag azon az úton vagy, aminek a végén ott lesz a gyönyörű platánsor. Ez a platános út is Alcsútdobozra érkezik. Én ezt ajánlanám ;)
 
Én is Etyek felől ajánlanám, mert már onnan is csodás a környék. ;)
A képek:
A Platánsoros Viktor 70-300-as obijával készült.
A nagylátószögű képek egy Tokina 11-16-ossal
A legjobbak pedig egy fix 50 1,4-el ;)

Viszont az egyetlen gond az arborétummal, hogy az egyik legszebb része felújítás miatt le van zárva (a tó és környéke)
 
Nigro said:
Én is Etyek felől ajánlanám, mert már onnan is csodás a környék. ;)
A képek:
A Platánsoros Viktor 70-300-as obijával készült.
A nagylátószögű képek egy Tokina 11-16-ossal
A legjobbak pedig egy fix 50 1,4-el ;)

Viszont az egyetlen gond az arborétummal, hogy az egyik legszebb része felújítás miatt le van zárva (a tó és környéke)

Sebaj, most indulunk, jót fog tenni egy kis séta. :) Köszönöm az infókat.
 
Attila,

Köszönöm a tippet, megfogadtam a tanácsot, elmentünk fotózni (kirándulni). :)

Ezeket alkottam (mint kocafotós):

Árnyak és fények
6303539200_c0b08c21c4_z.jpg


Őszi út
6303023977_302c381af7_z.jpg


"Taplófalva"
6303026319_38ef460cd7_z.jpg
 
Ezek is szép fotók lettek ;) Látom az Alcsúti Arborétum sokakat megihlet...

Én tavaly márciusban jártam arra, akkor egészen más arcát mutatja a park:
6303155677_11d08a39a2_b.jpg
 
Nagyjából arrafelé, érdemes megnézni a martinvásári Brunszvik kastély kertjét is. Majdnem akkora, mint az arborétum, ráadásul van egy Beethoven múzeum és egy Óvodatörténeti múzeum is benn.
 
LGA said:
Nagyjából arrafelé, érdemes megnézni a martinvásári Brunszvik kastély kertjét is. Majdnem akkora, mint az arborétum, ráadásul van egy Beethoven múzeum és egy Óvodatörténeti múzeum is benn.

Igen, igen, az is príma kis helyszín fotózásra. Ilyenkor ott is gyönyörűek a színek, tavasszal meg állati jó hatalmas, virágzó Medvehagyma mezők illata :)
 
boermate said:
LGA said:
Nagyjából arrafelé, érdemes megnézni a martinvásári Brunszvik kastély kertjét is. Majdnem akkora, mint az arborétum, ráadásul van egy Beethoven múzeum és egy Óvodatörténeti múzeum is benn.

Igen, igen, az is príma kis helyszín fotózásra. Ilyenkor ott is gyönyörűek a színek, tavasszal meg állati jó hatalmas, virágzó Medvehagyma mezők illata :)

és íze :lol:
Felvettem a meglátogatandó helyszínek listájára :D
 
Ízre inkább az autópálya másik oldalán lévő Tordasi Csárdát javaslom. Mondjuk nem annyira fotogén a hely, hacsak nem jól ápolt vadkacsát szeretnél fotózni - van viszont kalandpark az esetleges gyerkőcnek, meg gyermek csónakázó tó.
 
Back
Oldal tetejére