• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium és lakberendezés

PeterPok

Kertész szaki
Sziasztok!

Nem találtam hasonló témában topikot a fórumon, ezért gondoltam hátha mást is érdekelne vagy érdekesnek találja. Ha mégis van, akkor bocsánat és dobja be valaki, köszi!
Szóval engem az érdekelne, hogy mi van az akvárium "körül". Saját példánkat hoznám fel ezzel kapcsolatban: Az akvárium az étkezőben/ dolgozó szobában van, ide pont ezért padlólap van lerakva. Már az elejétől fogta tudtam hol lesz, amikor megvettük a lakást. Most tartunk ott, hogy lassan a felújítás/átépítés kész van és az eddigi albérletből hurcolt meg innen-onnan kapott cuccokat lecseréljük. Nekem nagyon tetszik az ipari/loft stílus a sok fémmel meg fával, műszaki ember lévén,de azért nem akarom, hogy úgy nézzen ki mint egy forgácsolóműhely. :D

Hogyan lehetne azt minél stílusosabban beilleszteni a lakás többi berendezéséhez, egyáltalán szempont ez? Van akinél első az akvárium és ahhoz igazítja a többi bútort, vagy a helyiség eloszlását? Sterilen kezeljük és ne legyen körülötte semmi vagy illesszük be inkább?
Ti mit gondoltok?
Jöhetnek képek, ötletek, saját megvalósítás is!

Nigro

Alapító
Admin
Hozzátennék még egy megközelítést. Ha már felújítás, átalakítás, akkor érdemes a vizet, csatornát az akvárium alá vezetni (persze csak ha megoldható) óriási könnyebbség után a karbantartás, (automata) vízcsere stb.

Nigro

Alapító
Admin
Sziasztok!

Nem találtam hasonló témában topikot a fórumon, ezért gondoltam hátha mást is érdekelne vagy érdekesnek találja. Ha mégis van, akkor bocsánat és dobja be valaki, köszi!
Szóval engem az érdekelne, hogy mi van az akvárium "körül". Saját példánkat hoznám fel ezzel kapcsolatban: Az akvárium az étkezőben/ dolgozó szobában van, ide pont ezért padlólap van lerakva. Már az elejétől fogta tudtam hol lesz, amikor megvettük a lakást. Most tartunk ott, hogy lassan a felújítás/átépítés kész van és az eddigi albérletből hurcolt meg innen-onnan kapott cuccokat lecseréljük. Nekem nagyon tetszik az ipari/loft stílus a sok fémmel meg fával, műszaki ember lévén,de azért nem akarom, hogy úgy nézzen ki mint egy forgácsolóműhely. :D

Hogyan lehetne azt minél stílusosabban beilleszteni a lakás többi berendezéséhez, egyáltalán szempont ez? Van akinél első az akvárium és ahhoz igazítja a többi bútort, vagy a helyiség eloszlását? Sterilen kezeljük és ne legyen körülötte semmi vagy illesszük be inkább?
Ti mit gondoltok?
Jöhetnek képek, ötletek, saját megvalósítás is!
Abszolút fontos szempont szerintem, hogy az akvárium illeszkedjen a lakás "miliő"-jébe.
Az, hogy az akva központi helyre kerül-e vagy, fal mellé magányosan, esetleg része egy bútornak, szintén egyéni ízlés és persze lehetőségek kérdése. Szerintem az adott hely határozza meg leginkább. Azt javaslom használd a Pinterestet, ha ötleteket keresel. Kb kifogyhatatlan lehetőségeket találsz.
ipari/loft (industrial néven keresd inkább) ilyet találtam pl. bútornak.

il_794xN.2579217309_n36j.jpg

vagy ez pl:

Matyi

Legenda
Ma érkezett egy felkérés egy 80x80x45 ös akváriumra ami fúrva lesz mint a bolti kockák, hogy körbe ne legyen semmi zavaró cső és egyéb szerelvény. Az ügyfél azt találta ki hogy középre is tegyünk egy furatot amin keresztül bekerülne egy tartó ami a lámpákat tartaná felette és abba mennének le a vezetékei is.
Ilyet se csináltunk még, de nem jelent gondot. Majdnem mindenre lehet megoldást találni.

ezsolt80

Legenda
Ma érkezett egy felkérés egy 80x80x45 ös akváriumra ami fúrva lesz mint a bolti kockák, hogy körbe ne legyen semmi zavaró cső és egyéb szerelvény. Az ügyfél azt találta ki hogy középre is tegyünk egy furatot amin keresztül bekerülne egy tartó ami a lámpákat tartaná felette és abba mennének le a vezetékei is.
Ilyet se csináltunk még, de nem jelent gondot. Majdnem mindenre lehet megoldást találni.
hát ez elég snassz... tudnám javasolni hogy egy sellő üljön középen és tartsa a lámpát :D

cs_z_

Főkertész
Ezt megosztjátok majd itt a fórumon? Engem érdekelne mindenképp...

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Mindenképpen jó lenne, mert én sem tudom elképzelni, mi lesz ebből. 😅 😅

Oldal tetejére