• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akril szűrőcsövek [Nem adok-veszek]

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy az esőztető furatainak kiszámításánál az esőztető belső átmérőjéhez viszonyítva számítjuk ki a furatok mennyiségét, vagy a szűrőhöz csatlakozó csövek belső átmérőjéhez viszonyítva.

Nálam a hajlékony csövek amik a szűrőhöz csatlakoznak 16/22-esek, és az új esőztető csöviem amiket megfúrnék 16/12-es.

Ez esetben hány furatot kellene csinálnom esőztetőnként ?

Az akvárium 150 cm hosszú. (270 liter)
Szűrők: Atman CF1200 és Eheim 2075 esőztetők szemben egymással az akvárium két szélén lenne egyforma csövezéssel.

Váalszokat előre is köszönöm.

Decso
 
Sziasztok!
Nem teljesen DIY téma, de gondoltam írok róla azoknak, akik kicsit szűkösebb költségvetésből próbálnak minél jobban működö szép növényest összehozni.
Remélem a Greenaquás srácok nem orrolnak meg rám! Találtam az egyik legnépszerűbb aukciós portálon egy remek akril Lily-t beömlő és kifolyóval(+skimmerrel!!!).
Nálam már működik és azt kell mondjam kifogástalanul! A beömlő (16/22) kiválóan "húzza" a felszínt(örvénylik) egy 1050L/H Eheim 2073 szűrővel. A szkimmer egyfolytában tisztántartja a felszínt, aminek köszönhetően a fény útját sohasem akadányozza semmiféle filmréteg! Teljesen víztiszta minden eleme. Egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy a beömlő és a szívó cső is hosszában 2db fél-ből van összeragasztva. Perszede használat közben ez nem látszik, mivel mindig oldalról látjuk az eszközöket.
45dolláros árával (kb. 10000ft szállítással) véleményem szerint kiváló választás lehet, föleg amellett, hogy a termék egy kemény műanyag dobozban érkezik tisztítókefével, bilincsekkel és tapadókorogokkal!!! Nemsokára teszek fol róla képet is.
Addig is üdv: Wargusz
 
Mivel ilyen linket sajna nem lehet bemásolni, így esetleg az angol nevét idemásolhatnád, úgy rá tudnék keresni
 
10 000 ftból meg egy jó nagy adag kitartással le tudsz gyártani vagy 5 ilyen szettet, ha nem többet, szóval ha valaki olcsón akarja megoldani még mindig az akril csöves hajlítgatós téma van terítéken.
 
Nem mindenkinek áll rá a keze a barkácsolásra, ahogy nekem sem. A legtöbbször a kókányolásom többe került, mintha vettem volna gyárit...
 
Nálam az is probléma, hogy nincs a közelben kereskedő aki tartana ilyen csöveket, ahol meg el is küldték volna futárral, ott ha jól emlékszem valami irreális 5ezer forint körüli árat írtak csak a szállításra
 
Nemrég rendeltem 1m-s szálba zöld EHEIM csövet.Abból hajtogattam kifolyó pipát, így megspóroltam kb.: 1000Ft-t, és még ott van a fele amivel akármit tudok kezdeni.Nem rossz dolog ez, pláne azért, mert mindenki kedvére méretezheti az íveket.
 
10 000 ftból meg egy jó nagy adag kitartással le tudsz gyártani vagy 5 ilyen szettet, ha nem többet, szóval ha valaki olcsón akarja megoldani még mindig az akril csöves hajlítgatós téma van terítéken.
Szeva Memphis!
Ilyen hatékony packot nem gyártassz az tuti! Ne érts félre, nem ismerem a képességeidet, de szerintem ezeket így elkészíteni házilag nem lehet.
Teszek be képeket mindjárt.
 
Ahogy nézegetem a képeket amelyek tényleg gyönyörűek felvetődött bennem egy kérdés.
Az oké hogy szeretne mindenki megszabadulni az oil filmtől de jó dolog e hogy ezt a filmet belenyomjuk a szűrőbe?
Ott mi történik evvel a bacik lebontják?
 
jó dolog e hogy ezt a filmet belenyomjuk a szűrőbe?
Ott mi történik evvel a bacik lebontják?
Szia! Ezen én is gondolkodtam, de szerintem ha olaj, akkor nem jut be a szűrőbe, mert igyekszik a felszínre. Inkább arra gondolok, hogy nem hagyja egyenletes, összefüggő filmréteg kialakulását, hanem mozgásban tartja.
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy egy barkács akril esőztető végét hogyan lehet könnyen és esztétikusan lezárni? Mit javasoltok?
Köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére