• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ágas-bogas

Még mindíg felusznak, marad egyenlőre a növény nélküli pohárral súlyozós dizájn

13944017028_b5dea27a8e_c.jpg


:)
 
14180911063_7b4327dba0_b.jpg


Ma nekiláttam, hogy valamig csináljak. A fák nagyjából elmerülnek, kivéve egyet, amit nemrég vettem. Azon még mindíg nehezék van. Pár ágat mohával betekertem, egyre pedig tekertem japant, kiváncsiságból (valakinél láttam és nagyon tetszett. ha nem lesz jó majd leszedem).

A következőket ültettem vissza az előzőből:

cryptocoryne wendtil brown,
crypto undalatus kasselman,
crypto parva,
crypto nevelli,
karácsonymoha
Hydrocotyle tripartita japan
Bacopa carolin
vallisneria
Sagittaria subulata ( őt lehet elhibáztam, megynyírtam, lehet nem kellett volna, majd meglátjuk)
Anubias (nagy)
Anubias nana
Microsorium narrow

A scape még képlékeny, vmi hasonlóra gondoltam, de még mindíg eljönnek a fák a helyükről. A jobb oldal nagyjából jó, a bal még ázik.

És akkor jöjjön egy kép, és kérem a véleményeket, mit szúrtam el, mit tehetnék máshová. Köszi.
 
Valahogy nekem nagyon kusza még :) A kétféle kő meg nagyon természetellenes. Hátul mennyire emelted meg? Valahogy elveszik a mélység is...Egyébként jó lett csak pár észrevétel volt:D
 
Jobb hátul a nagy kövek magasságáig van talaj, és onnan lejt a másik oldal felè

A kövek meg remélem hamar összeérnek, ahogy a régi és az uj fa
 
Seiryu, meg holyagos andezit. Szinben majdnem jo,
arra gondoltunk, kopikon kollégával, hogy szinben nem fognak elütni az aki érésével, főleg ha még sikerül késöbb ugy növényesíteni, hogy kevesebb látszódjon belőlük

és majd ebben kérek segitséget, ültsssek e át vmit máshova.

Akarok még venni staut és reinecki minit, valamint a bal oldalra a sagitaria helyérel ilaeopsis brasiliensist.
 
volt tenellusom is de nem mertem elültetni.
Illetve feljebb irtam hogy a bacopat is visszatettem, de nem, csak bennemaradt a felsorolásba :)
 
Rendeltem még követ Dukenukem kollégától, kis kövek ki, nagyok be. A hosszú fát is beraktam, mert ami eddig volt az magasságban kevés lett, vettem növényt Matyitól. Ujraépítettem. Ilyen lett. Még a friss víz miatt nem túl jó a kép, és ahogy tisztul látom van még mit àthelyezni, meg kell még növény is. De addig is vélemény, mit hova ültessek még? Mozgatni nagyon màr nem szeretném, elég jól fekszenek a fák a köveken és úgy néz ki lent is maradnak.

14106030470_084eaea62b_c.jpg


Köszi, Zoli
 
Én biztos hogy a kövekre ragasztanék egy két részre mohát.
Ha elég a co2 és a fény a HC hez akkor a kövek mögé lehet ültetnék és előre fele hagynám lefutni.
Lehet hogy még egy két ágra raknék mohát.
Ha letisztul és fényképezel akkor kéne egy távolabbi kép amin látszik az egész akvárium + kéne egy ami fentebbről készül amin valamennyire látszik a hátsó vonal is ;)
 
Ok. Mondjuk hátra kell még növény. Crypto w brown maradt azt tettem be, jó hosszúak, de nem eléggé. Majd veszek vmi stem növényt, csak induljon be kicsit ez, mert most sokszor szétszedtem. Szegény halak tiszta sápadtak :)
 
Előre raktam be két kisebb fát a kövekre, az egyiket még súlyoznom kell mert felúszik. A bal oldali felnyúló ágakra még kell moha. Meg előre a kövekre is egy kicsi, bár ahhoz eléggé le kell engedni a vizet. Azt ragasztanom kellene gondolom. Mennyi idő alatt köt meg egy ilyen cucc, nem akarom sokáig stresszelni a lakókat az alacsony vízállással.

Hátra még majd jönnek stem növények, van még hely. Vmi vegyes, piros, zöld felvágottra gondoltam.

Esetleg nektek vmi, mit rakhatnék még be?

14136134168_67f28a4c4f_b.jpg


Köszi, Zoli
 
Ma rendezgettem egy kicsit. Került be még növény. Hagyom egy picit hogy a hátsó rész is beinduljon, aztán meglátjuk.
Egyedül az oldalra nyúló mohás ág zavarja a szemem. Az külön van, egy darab "bot", kő van a végén, mozgatható.

Szerintetek?

14287794857_472a762ab8_b.jpg
 
Nagyon szép ! De nekem is zavarja a szememet az az ág. Mi lenne ha azt meg próbálnád azt hogy az az ág befelé forduljon ?:)
 
Hali, na ezt az akit picit elhanyagoltam, nem volt rá semmi időm, ma kap egy új világítást (gyári 2*24w helyett quad 4*24w) , de szerintem a növények jó részét ki kell szednem. Vmi megtámadta az akit, szerintetek mi ez? Két fajta algára gondolok, de nem tudom belőni:

14846489419_1693336a6d_b.jpg
 
A leveleken feketés-barnás foltok, az új hajtások gyökerein, leveleken és faágakon pedig vmi gubó féle szőrös vmi.
 
A fán ecset alga van, én meglesném a foszfát szintet és az áramlást mert ha nagyon erős akkor ott is kialakulhat.
 
Back
Oldal tetejére