• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ÁFA emelkedés miatti ár korrekció

viktorlantos

Alapító
Admin
Mai nappal elkezdtük a webshop átárazását. A termékek és szolgáltatások nagy részét érinti az ÁFA változás, de van olyan termékcsoport ahol maradnak az árak és a Green Aqua benyeli az ÁFA emelkedés okozta veszteséget.

Jellemzően a Do!Aqua és ADA termékeket nem érinti a változás, de a shopban szereplő többi terméket igen.

Még egy fontos változásról kell beszámolnunk. A szállítás és a személyes átvétel (árúkezelési díj) költsége is emelkedik.
A szállítás 1990Ft, a személyes átvétel (árúkezelési díj) 990Ft a mai naptól.
 
Már régóta olvasgatom a fórumot,látogatom a GA oldalát is.Nem vagyok matematikus,de felhomályosítana valaki,hogy az 5 %-os áfa emelés után hogyan sikerült pl.egy Kálium-foszfát árát 1590-ről 1990-re emelni? Tudom,az árváltoztatás jogát mindenki fenntartja magának,és azt is tudom,hogy külföldről jön a legtöbb termék.De nem lett volna célszerűbb az egyéb áremelést az áfa emelés után eszközölni?Ennél a terméknél ez az 5 % áfával együtt közel 30%-os emelés.
És nem ez az egyetlen termék,amit megnéztem.
Nemzetközi viszonylatban így már kezdi elveszteni azt az előnyét,hogy olcsóbb lenne.

A GLS tényleg szuper.Én is kapok általuk csomagot,többek között az Antikvárium.hu-tól is.No,de ott 650FT egy ekkora csomag!Tudom,forgalomfüggő az ár,de nem lehetne ezen faragni (megegyezni,alkudni)?Így az egyik legdrágább utánvétes webshop lett a GA.Egy Aqua Essentials is kipostáz nekem 8 fontért.Angliából.Nem a szomszéd kerületből.Higgyétek el,sokakat visszatartanak ezek a dolgok a vásárlástól.Többek közt engem is.

Levelem nem fikázásképp,inkább jobbító szándékkal írtam.
Üdv
plantman
 
Egyetértésem Plantman-al... Tudjuk minőség meg minden, de mi vásárlók általában az árat nagyon nézzük... (És nem kötekvés tényleg, de nem csak a jódolgokat tesszük szóva...) ;) ;) ;)
 
plantman said:
Már régóta olvasgatom a fórumot,látogatom a GA oldalát is.Nem vagyok matematikus,de felhomályosítana valaki,hogy az 5 %-os áfa emelés után hogyan sikerült pl.egy Kálium-foszfát árát 1590-ről 1990-re emelni? Tudom,az árváltoztatás jogát mindenki fenntartja magának,és azt is tudom,hogy külföldről jön a legtöbb termék.De nem lett volna célszerűbb az egyéb áremelést az áfa emelés után eszközölni?Ennél a terméknél ez az 5 % áfával együtt közel 30%-os emelés.
És nem ez az egyetlen termék,amit megnéztem.
Nemzetközi viszonylatban így már kezdi elveszteni azt az előnyét,hogy olcsóbb lenne.

A GLS tényleg szuper.Én is kapok általuk csomagot,többek között az Antikvárium.hu-tól is.No,de ott 650FT egy ekkora csomag!Tudom,forgalomfüggő az ár,de nem lehetne ezen faragni (megegyezni,alkudni)?Így az egyik legdrágább utánvétes webshop lett a GA.Egy Aqua Essentials is kipostáz nekem 8 fontért.Angliából.Nem a szomszéd kerületből.Higgyétek el,sokakat visszatartanak ezek a dolgok a vásárlástól.Többek közt engem is.

Levelem nem fikázásképp,inkább jobbító szándékkal írtam.
Üdv
plantman

Szia, köszi a visszajelzést megpróbálok mindkét kérdésedre válaszolni.

Árak. Úgye ez elég összetett dolog. Ha megfigyelted rengeteg termék ára nem változott a shopban. Ami változott nem feltétlen csak az Áfa hatására változott. Kiemelted a porokat példának. Korábban mikor elkezdtünk foglalkozni vele úgy 1 éve a beszállító örült annak a kevés megrendelésnek ami befutott hozzá európából. Hála az erős marketingnek az elmúlt 1 évben durván feltornázta az árakat igazodva a piac diktálta árakhoz. A szállítás sem éppen a leg rentábilisabb dolog. Egy kis csomag port lehet elküldenek borítékban neked midenféle áfa fizetési kötelezettség nélkül akár mutyiban is. Egy több száz kg-os szállítmánynál más az eljárás. Ráadásul borsos a szállítás egyenlőre. Legutóbb például simán kábszer csempésznek néztek minket és alig jutottunk a csomaghoz. :)
Rengeteg macera van az egész por és táp kérdéssel és egyenlőre bár nem ide tartozik ezt rentábilisan nem lehet csinálni ekkora piacon.
Keresünk alternatív megoldásokat a jövőre nézve hogy alacsonyabb áron lehessen adni ezeket a termékeket.

Tudom,az árváltoztatás jogát mindenki fenntartja magának,és azt is tudom,hogy külföldről jön a legtöbb termék.

Gyakorlatilag folyamatosan mozoghatna minden ár, de egyenlőre nem ez történik így most pár dolognál beépítettük az esetleges emeléseket.
A shop amikor elindult sok esetben behasaltunk egy szállítási költséget, kezelési költséget, adminisztrációt stb amíg az árú a raktárba ér. Volt ahol közel volt az elképzelés volt olyan is ahol hatalmas bukta volt. Van sok olyan termék ami nem az euro zónából jön. Itt ((termék + szállítás)xvám)xáfa a költség. Többek között ez a korrekció is be van építve.

Az ár kérdéshez hozzátenném azt is, hogy a háttérben óriási harcok mennek, mert sok termék esetén Magyarországon egyszerűen nem működnek az ajánlott árazások. Európa nyugati felén az kereskedelmi ajánlott ártól max akciók esetén térnek el. A hazai árgyilkolásban sok termék eladhatósága alatt nagyon rezeg a léc. Pl említhetém az EHEIM márkát ahol a gyár az importőrrel karöltve harcol a szürke import ellen. Van olyan termékünk amit jelenleg bekerülés alapján árusítunk.

Mesélhetnék sok dolgot még, de tény hogy egyszerűbbnek gondoltuk egy éves egyszeri beépítést most eszközölni amikor kivétel nélkül a legtöbb kereskedő 5-10% közötti mértékben emel egyébként is. És ez ugye a láncolatban szereplő szolgáltatásokra is igaz beleértve a raktározásunkat, logisztikát is.

A fent említett por extrém eset. A jelenlegi körülmények között nem tudunk jobb megolást rá sajnos.

Második kérdés GLS....
Azon gondolkotál e, hogy esetleg más helyen a GLS buktát beépítik az árakba? Vagy a GLS-el olyan szerződésük van hogy éves szinten eladnak 20-100 ezer csomagot és erre mérföldekkel jobb árakat kapnak?
Egy könyvesboltból mit rendelsz? 2-3 könyvet? 1-5kg súlyban? Ha körbenézel akvarisztikai shopokban elég sokrétű díjszabás van. Általában elmondható hogy 1000-2000Ft körül van a szállítás, de rengeteg kitétellel. Ha pl akváriumot rendelsz annak egyedi díjszabása van. A sajátomat például egy budapesti shop közel 9000 Forintért hozta ki baráti áron. Nálunk ez is ugyanannyi lett volna. Lehet a szállítás sok ha csak 1 port rendelsz, de a rendeléseket nézve hatékonynak érzem, mert a másik oldalon ott van az aki 3 zacsi földet meg követ vesz mondjuk 40-50 kg súlyban vagy felette és a határ közelében lakik mondjuk.
Nálunk rendszeres pl az hogy bele sem fér az adott rendelés 1 csomagba. Így két nagy csomagot kap a kedves ügyfél. Természetesen ugyanazért az összegért.
Nyilvánvaló egy GLS esetében felvesz egy kocsi 500 csomag könyvet egy puttonyos autóval addig nálunk jó ha pár tucat befér ugyanabba a szállítóba.

Nem akarok shopokat minősíteni. De akvarisztikai témánál maradva eddig bárhonnan rendeltem a csomagomat hacsak nem volt gyári csomagolása általában valahonnan összekukázott csomagolóban küldék. Nulla sérülés védelemmel, elvétve újságpapírral kitömve, több héttel a rendelési idő után az esetek 80%-ban.
Nálunk külön erre a célra vásárolt csomagolóanyag van, térkitöltőkkel, törékeny matricákkal stb. Hogy véletlenül se sérüljön semmi. Természetesen ennek is ára van nem is kevés, de ezt sem szerepeltetjük az árakban. Én sokat vásároltam már ausztriából, németektől, angliából is. Ilyen csomagolást még ott sem kapsz.
A szállítási költség számítást pedig ott rontod el, hogy nemzetközi fuvarnál SÚLY alapján fizetsz. Ha egy szöget rendelsz relatív olcsó ha nem 2 napos szállítással küldik. Persze legalább 1 max 2 hét mire ideér... Abban az esetben ha talajt, lámpát, dekort bármit veszel a súly miatt a csomagod borzalmasan drága lesz. Tudom. Így vettem a 120 cm széles lámpámat és a dekorációkat vagy ADA termékeket korábban angliából. De említhetném neked a talajt és a köveket 42kg volt 50 EURO-ért hozta a posta 2 hét alatt németországból úgy, hogy a végén a postán is nekem kellett kinyomoznom a csomagom és értemennem mert a posta nem volt hajlandó kihozni a súly miatt. 50 EURO a mostani alacsony euro árfolyammal is 13750Ft...
A fent említett 8 fontos példánál maradva 2 hetes átfutás és egészen apró termék esetén működik. pl Difi és hasonló dolgok. Tudom törszvásárló voltam a két legnépszerűbb növényes shopban az angoloknál ;)

Pont az ilyen esetekre találtuk ki pl a most futó akciónkat amikor ingyenesen házhoz viszünk bármit amit rendelsz.
Remélem megválaszoltam a kérdéseket.

Érdemes figyelni az akciókat. Már eddig is elég sokat elsütöttünk belőle az indulás óta eltelt 3 hónapban hátha találsz olyat ami találkozik az ár elképzeléseddel.
 
Most megnéztem neked direkt. Az elmúlt 1 évben angliából rendelt termékeknél mindegyik postai küldeményként érkezett 1.5-2 hét alatt.

8 Fontot fizettem a difijeimért. (2500)
50 Font volt a lámpa (16 ezer Ft)
22 Font volt 6 ADA táp (7000 Ft)
14 Font Difi + könyv (4500)
25 Font fa dekor (8000)
stb stb....

mindez gyatrán csomagolva, postai úton 1.5-2 hét alatt az egyik legjobb növényes webshopból.
A fenti ominózus németországi szállítást már írtam.

Gondoltam érdemes ennek fejében nézni a 8 Fontos szállítást...
 
Elfelejtettem mondani, hogy a szállítással kapcsolatosan egyébként változások várhatóak. A GLS-el pedig meglátjuk mit tudunk kialkudni a jobb árazásra. Egyenlőre nem látok sok mozgásteret náluk, de ha jobb ár lesz természetesen azonnal igazítunk a szállítási költségen.
 
viktorlantos said:
Keresünk alternatív megoldásokat a jövőre nézve hogy alacsonyabb áron lehessen adni ezeket a termékeket.
Végül is csak ennyit szeretnénk mi vásárlók ;)
viktorlantos said:
Mesélhetnék sok dolgot még, de tény hogy egyszerűbbnek gondoltuk egy éves egyszeri beépítést most eszközölni amikor kivétel nélkül a legtöbb kereskedő 5-10% közötti mértékben emel egyébként is.
Na,ez meg hiányzott az információ áradatból.Ez így korrekt,tudomásul vettem,elfogadom.Csak tudjon róla a bamba vásárló,hogy mit miért.Ezért is írtam elsősorban.
viktorlantos said:
A fent említett por extrém eset. A jelenlegi körülmények között nem tudunk jobb megolást rá sajnos.
Ezért tettem pengeélre.Tudjátok mit rendel a csóró akvarista tőletek.Aprócikkeket melyeket itthon nem kap.Tápot,difit.A többit megoldja DIY mert nincs pénze rá.És sokan vannak így,higgyétek el. :(


viktorlantos said:
Azon gondolkotál e, hogy esetleg más helyen a GLS buktát beépítik az árakba? Vagy a GLS-el olyan szerződésük van hogy éves szinten eladnak 20-100 ezer csomagot és erre mérföldekkel jobb árakat kapnak?
Igen,ezt írtam is.Tudom,hogy a nagy halaknak olcsóbb.Persze,ha 50 ezerért rendelek ki a tököt érdekel két lufi posta?De,ha csak három zacsi por kellene,akkor már k...va sok.


viktorlantos said:
A szállítási költség számítást pedig ott rontod el, hogy nemzetközi fuvarnál SÚLY alapján fizetsz.
Ezért írtam az egy tasak por szállítási költségeit.Sokan csak kicsiben gondolkodnak. :roll:


viktorlantos said:
Remélem megválaszoltam a kérdéseket.
Igen,köszönöm,hogy foglalkoztál a kérdéssel! :)
 
Back
Oldal tetejére