• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

AAC Thailand Contest 2013

Én indulnék Kezdő/Haladóba mivel profiba esélyem se lenne.
Az akváriumokhoz visszagondolva az 1 nálam mindent vitt a 2.-3. ugyanaz annyi a külömbség hogy a 2. akváriumnál van hátul ott az a pirosas növény és attól az egész szebb lesz szerintem.:pompous:
 
Mos mért mondod?A Te neved mellett is ottvan ,hogy Főkertész(y)
Ez sajna nem jelent semmit.Mert a Peti is eléri hamarosan ,vagy már el is érte a titulust ,de az akvája még össze sincs rakva;)

Én ebbe viszont nem mélyednék jobban bele,mert hát én már annak is örülök ,hogy ott voltam veletek a HAC-on,remek környezetben ,remek emberekkel,remek akváriumok között.Nem vagyok egy telhetetlen ember,kuchi is csak arra gondolt ,hogy egy kis emléklap is már óriási dolog egy-két akvaristának(na jó én is örülnék egynek:)).
 
Egy kicsit visszatérve a thai versenyre:

Giga giccs, de azért poén :D

Ez jutott eszembe rögtön:
How-I-imagine-dogs-see-road-trips-somefun.net_.jpg
 
Azért nyugtassatok meg, hogy ez photoshop:

aacthailand2013_org.jpg


De nekem akkor is bejön. Az egyik legötletesebb logo, amit valaha láttam.

A 10. helyezett egy az egyben Ceska design. Érdekes módon nekem 10. hely után is van egy jópár aki, amit feljebb soroltam volna. Nem igazán értem, mi alapján lett a Gold és Silver kiosztva. No sebaj.

HAC profi vagy amatőr kategória... Talán annyi a realitása a szétválasztásnak, hogy aki nagyobb választékból tud dolgozni, jobb dekort, több növényt tud beszerezni, esetleg többet tud ráfordítani. Ugyanakkor nagyon nehéz elhatárolni a két mezőnyt, pláne magyar honban. Összegezve, szerintem semmivel sem lenne igazságosabb a végeredmény szempontjából. Lásd Ceska eredményét, és Tibicuki eredményét. Szerintem nem lehet megállapítani a két munkán a különbséget.

Őrültséget fogok mondani, de én inkább a Nature és a Landscape kategóriát választanám szét.

Annyira más műfaj a kettő, és annyira más szempontok szerint nehéz mindkettő, hogy gőzöm nincs, hogyan lehet azonos elvek alapján bírálni egy kaktuszos sivatagot és egy Amano stílusú layout-ot.

Egy biztos, bírálónak sem lehet egyszerű a dolga, bár egyszer azért kíváncsi lennék, hogyan működik ez a zsűrizés, pontozás, mik a szempontok, stb. Viktor, van erről valahol valami publikus magyar vagy angol info esetleg?
 
Én még csak annyit tennék hozzá,hogy szerintem nem elhanyagolható tény az sem ,hogy nem mindenki tud profi akváriumot összehozni ,mert nincs rá megfelelő anyagi háttér.Viszont a kevésből is tud szépet csinálni,de az meg a közelébe sem ér egy Forest Lair-nek vagy egy Elos referencia akinak ,amik ugye megkaptak mindent.És hát a kis kölségvetésű akváriumot készítőknek is kijárna egy -két jó szó vagy egy elismerés véleményem szerint.Na erre jó volna egy amatőr kategória.Az meg hogy ki-hova regelne az akváriumával ,azt mindenki döntse el saját maga ,kezét a szívére téve.
 
Én még csak annyit tennék hozzá,hogy szerintem nem elhanyagolható tény az sem ,hogy nem mindenki tud profi akváriumot összehozni ,mert nincs rá megfelelő anyagi háttér.Viszont a kevésből is tud szépet csinálni,de az meg a közelébe sem ér egy Forest Lair-nek vagy egy Elos referencia akinak ,amik ugye megkaptak mindent.És hát a kis kölségvetésű akváriumot készítőknek is kijárna egy -két jó szó vagy egy elismerés véleményem szerint.Na erre jó volna egy amatőr kategória.Az meg hogy ki-hova regelne az akváriumával ,azt mindenki döntse el saját maga ,kezét a szívére téve.

Bár jelenleg offoljuk ezt topicot, s elnézést érte, de azt gondolom NEM értünk egyet @Evereka kollega :) ha már a Forest-tel érvelsz, nézd meg ezt is:

Hungarian Aquascaping Contest (HAC) - Akváriumok

lehet? persze...

dobáljatok meg vazz, de kb. 50--60 embernek felesleges külön amatőr meg profi kategóriát nyitni. aki indul, tekintse magát profinak. aki meg nem, az ne nevezzen.

vállalja mindenki a megmérettetést, tegye oda magát, meg a bödönét :D

s ha szükséges, ígérem jövőre kap mindenki névre szóló emléklapot, majd egyeztetek @viktorlanos főkollegával s a a GA-val... remélem nem lesz 2000 nevezés o_O
 
Én csak azt jegyezném itt meg, hogy a Thai profi kategóriában nevező versenyzők a világszínvonalat képviselik ahol már van értelme egymás között rangsort felállítani és nem lenne fair, ha ők is a töbiekkel együtt versenyeznének. A CAU sem a sarki halasboltok üzemeltetőiből jött lére.
 
Tök jó pro és kontra véleményeket látni. Nem tervezünk profi és amatőr kategóriát természetesen, de azért beszélgetés szinten jó volt feldobni.

Landscape vs Nature pontozás.

Adok mindenkinek egy kis házi feladatot. Akár nyithatunk rá egy külön topikot is ha van kedvetek. :)
A feladat az lenne, hogy kinézünk 5-10 akváriumot. És a HAC pontozási szempontok alapján beírjátok ti hogyan értékelnétek őket.
Aki részt vesz a játékban annak a pontjait összesítjük és az 5-10 akváriumból kialakul egy sorrend. Utána beszélgetünk ki mit gondol a végeredményről :)
Mit szóltok?

Semmibe nem kerül. Ha ok nyomjatok egy like-ot erre a posztra (már úgy sem számít annyi van pfff :) ) és csinálok neki egy topikot. Ahol játszhatunk.
 
50--60 embernek felesleges külön amatőr meg profi kategóriát nyitni. aki indul, tekintse magát profinak. aki meg nem, az ne nevezzen.

50--60 embernek felesleges külön amatőr meg profi kategóriát nyitni. aki indul, tekintse magát profinak. aki meg nem, az ne nevezzen.
Szóval akkor én szerinted jövőre be se nevezzek????rohadtul nem vitaképpen írom tisztelt ozzy mester ,nagy tisztelőd vagyok,de elindultam a HAC-on pedig nem érzem magam profinak:).Ennnyi,én belátom.Jövőre szeretnék már egy ütősebb scape-pel indulni ami talán benne lesz a 20-ban:(,de még akkor sem fogom magam profinak tartani;)ha egyátalán odaérek
 
rohadtul nem vitaképpen írom tisztelt ozzy mester ,nagy tisztelőd vagyok,de elindultam a HAC-on pedig nem érzem magam profinak.Ennnyi,én belátom.Jövőre szeretnék már egy ütősebb scape-pel indulni ami talán benne lesz a 20-ban,de még akkor sem fogom magam profinak tartaniha egyátalán odaérek

tulajdonképp miben nem értünk egyet ? ;) :D
 
Szerintem egyetlen profi van ebben az oszágban,(a GA- t leszámítva)az pedig Tibi.Innentől kezdve nincs miről beszélni.
De különben is , hol húznánk meg a határt?A ráfordított anyagiak?Honnan tudod,hogy ki mennyi pénzt áldozott rá?
A látszat sokszor csak.
 
Szerintem egyetlen profi van ebben az oszágban,(a GA- t leszámítva)az pedig Tibi.Innentől kezdve nincs miről beszélni.
De különben is , hol húznánk meg a határt?A ráfordított anyagiak?Honnan tudod,hogy ki mennyi pénzt áldozott rá?
A látszat sokszor csak.
Na ,azért én kettőt mondanék.Van egy bajai hölgy is a Tibin kívül aki profin űzi az akvakertészkedést.:)Én nem feltétlenül anyagiakra gondoltam ,persze ez is számít ,de nekem többet mond a látvány.Pl. Viktorék ránéznek egy aksira ,és zsigerből megmondják ,hogy profi e vagy sem.Nálam pl.az első 30 profi kategória lenne az idei felhozatalból.
 
Back
Oldal tetejére