• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A "Valami"

Sziasztok!
Újonnan induló akváriumba vettem növényeket, és pár perce észrevettem egy illegális lakásfoglalót.
Maximum 3-4 milliméter hosszú, teljesen hófehér kis állatka, ha jól számoltam, 6 lábbal és pici, villa alakú farokkal. Amolyan rovarforma valami.
Nagyon idétlenül, jobbra-balra kacsázva úszik, de meglehetősen gyors.
Lefotózni nem tudtam, mire kezembe került a telefon, elbújt. 😐
Valaki esetleg tudja, miféle lény lehet ez?
 
Sziasztok!
Újonnan induló akváriumba vettem növényeket, és pár perce észrevettem egy illegális lakásfoglalót.
Maximum 3-4 milliméter hosszú, teljesen hófehér kis állatka, ha jól számoltam, 6 lábbal és pici, villa alakú farokkal. Amolyan rovarforma valami.
Nagyon idétlenül, jobbra-balra kacsázva úszik, de meglehetősen gyors.
Lefotózni nem tudtam, mire kezembe került a telefon, elbújt. 😐
Valaki esetleg tudja, miféle lény lehet ez?
Valaminek a lárvája lehet, pl fiatal szitakötö lárva.
 
Egy fotó azért sokat segítene. Lehet, hogy csak egy ártalmatlan viziászka.
A felbukkanása óta nem láttam, annyira apró és vékonyka, csoda hogy tegnap észrevettem.
Formára egy kifejlett fülbemászóra emlékeztet, csak hosszabb lábakkal és hófehér, szinte átlátszó testtel.
 
Egy fotó azért sokat segítene. Lehet, hogy csak egy ártalmatlan viziászka.
6 lábbal inkább rokkant vízi ászka. 😃
Formára egy kifejlett fülbemászóra emlékeztet, csak hosszabb lábakkal és hófehér, szinte átlátszó testtel.
Na, akkor tuti, hogy szitakötő. Ha nem jut táplálékhoz, előbb utóbb éhen hal. Ha van garnéla, akkor a garnéla-szaporulat táplálni fogja, és előbb, vagy utóbb minden állatra veszélyes lesz az akváriumban.
 
6 lábbal inkább rokkant vízi ászka. 😃

Na, akkor tuti, hogy szitakötő. Ha nem jut táplálékhoz, előbb utóbb éhen hal. Ha van garnéla, akkor a garnéla-szaporulat táplálni fogja, és előbb, vagy utóbb minden állatra veszélyes lesz az akváriumban.
A növényeken kívül semmi élő nincs az akváriumban, csak tegnap indítottam. Lehet hogy ez a szerencsém. 😗
Ma még nem láttam, egy ekkora lény csak nem bírja hetekig az éhezést, mire telepítem a halakat. Ugye?
 
De bizony. Legalább 2-szer akkora állatnak kell lenni, hogy ne táplálékként vadásszon rá. Csak nagy amano garnélát tehetsz bele most még. Illetve valami nagyobb termetű hal levadászhatná. Esetleg egy betta hím?
Ó basszuskulcs. 😳
Az akvárium egy betta hímnek készült igazából, meg néhány aljzatlakónak. Garnélát a betta miatt nem terveztem bele, itt is írták jó néhányan, hogy nem életbiztosítás betta mellé garnélát tenni.
Valahogy nyakon kell csípnem a kis alien-t.
 
Ó basszuskulcs. 😳
Az akvárium egy betta hímnek készült igazából, meg néhány aljzatlakónak. Garnélát a betta miatt nem terveztem bele, itt is írták jó néhányan, hogy nem életbiztosítás betta mellé garnélát tenni.
Valahogy nyakon kell csípnem a kis alien-t.
Ha tényleg kicsi még a szitakötőlárva, akkor a betta elintézi, csak néha ki kell hagyni az etetést. 😉 Elvégre ő is ragadozó.
 
Ha tényleg kicsi még a szitakötőlárva, akkor a betta elintézi, csak néha ki kell hagyni az etetést. 😉 Elvégre ő is ragadozó.
Nagyon kicsike, nagyjából mint egy pár napos RC garnéla. Csak még annál is vékonyabb. 😄
Bízom a jövőbeli bettában, addig csak nem növi túl a lárva.
 
Akvárium bontáskor találtam.
Kérdezni akartam, hogy miaz.
Nem tettszhetett neki az új helye, mert kirepült.
Valami szitakötő.
Remélem nem eszik sok garnélát, mert láttam egy másikat a nagy akváriumban is.

View attachment 162044
Vadászd le a másikat. Az amelyik otthagyta a kabátját, az már túl jól volt tartva, azért hagyta el a vizet. Kerti tóban jó helyen van, akváriumban veszedelmes ragadozó, a szájszervéről mintázhatták az Alien filmek szörnyének "kiugró harapó" álkapcsát. Megfigyeltem, hogy a testével azonos hosszal rendelkező ebihalat is levadászta.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére