• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A "Valami"

Nekem is ez ugrott be rögtön 😀, most megnéztem objektívvel, van belőlük több is szerencsére, vagy nem szerencsére. A HC levelének szélét eszik, vagy csak nyalogatják nem látni pontosan.
 
Vannak apró férgeim vagy mi. Nagyából 6 mm hosszúak és S alakba hajtogatják vézna testüket, úgy úszkálnak a vízben.
Tudja valaki, mogy mik ezek?
 
Vannak apró férgeim vagy mi. Nagyából 6 mm hosszúak és S alakba hajtogatják vézna testüket, úgy úszkálnak a vízben.
Tudja valaki, mogy mik ezek?
Kép nélkül nehéz megmondani. Nálam a kiéhezett és kifakult tubifexeket szokták mulmozás után a vizben "s alakban hajtogatni vézna testüket". Tavasszal és nyáron a kinti állovizekben (váza stb) is szokott lenni valamiféle fehér vékony férgecske, nem hiszem hogy veszélyesek lennének. Talán a tavaszias idö miatt pár rovar már kikelt, és a napsütéses ficurkodás után belekölkeztek az akváriumodba. 🤷🏻‍♀️
 
Vannak apró férgeim vagy mi. Nagyából 6 mm hosszúak és S alakba hajtogatják vézna testüket, úgy úszkálnak a vízben.
Tudja valaki, mogy mik ezek?
Nekem is van ilyen, sajnos nem tudom, milyen féreg. A talajban élnek, de néha úsznak a vízben, ahogy leírtad. A színük barnás. Szerintem ártalmatlanok. Tubifex nem lehet, mert már nagyon régen nem etetek vele.
Talán @Zsoltiabéka ide talál :)
 
Nekem is van ilyen, sajnos nem tudom, milyen féreg. A talajban élnek, de néha úsznak a vízben, ahogy leírtad. A színük barnás. Szerintem ártalmatlanok. Tubifex nem lehet, mert már nagyon régen nem etetek vele.
Talán @Zsoltiabéka ide talál :)
Nekem is van a halmentesben. Inkább nekem piszkosfehérek. Valamilyen húrféreg fajta lehet, a lárvájának a csigák a hordozói. Esetleg a garnélák. Ha eltávolítasz az üvegből minden csiguszt illetve garnélát, akkor egy idő után el fog tűnni. Emberre tudtommal nem veszélyes, bár találtak már emberben húrférget, de semmilyen gondot nem okozott a gazdának. Szerintem a planária elleni szerek ezt is intézik.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére