• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa A Sárkány Lehelete

Apuka13

Kertész szaki
Az első low-tech wabim életéről olvashattok ebben a naplóban.

A kezdet:

Az eredeti ötlet az volt miután olvastam ezt a hirdetést, hogy kipróbálom szintén a munkahelyemen, hogy mit tudnak a 16-20 órát világító szuperfényes új spot-ledek a recepciópultban. Itt olvastam a fórumon, hogy a wabikat akár 24 órában is lehet világítani, szóval ez a hosszú megvilágítás dolog pont nekem való, gondoltam. (Ugye az akinál szenvedek vele!) Aztán miután vendégül látott A.Kavicsos kolléga és vittem haza a növényeket, már nem is voltam olyan biztos benne, hogy bevigyem. (Ugye az aki tapasztalatai alapján már rájöttem, hogy otthon nagyobb figyelmet kapna.) Így lett, hogy hozzánk költözött A Sárkány Állkapcsa nyírásából származó növénycsapat és A Sárkány Leheletében éledt újjá. (egy kis pátosz:p )

Összetevők:

Tál: sárga-kék áruházból valami salátás

Világítás: szintén onnan egy kis olvasólámpa (E14), egyelőre egy 8w kompakt izzóval, de már találtam stevo naplójában egy jó típust. Ugye ez az amiért low-technek írtam, mert nem lehet a lámpába max. 8w-os és E14-es izzót rakni.
Világítás hossza: 12 óra

Talaj: A.Kavicsos féle „szupertitkos” táptalaj + O.K. Nature Soil.

Öntözés/tápozás: Kemény, G.A. wellness aki víz.

Növények:
Ammania sp bonsai
Ludvigia repens
Myriophyllum matogrossene
+ pár apró Elatine

Indítás: 2012.12.28.

Az indításnál azt hittem, hogy egyszerűen eldugdosom a növényeket és spriccelem meg öntözöm, mert ezek már emers vágásból származnak, de nem így lett. Látszott rajtuk, hogy szenvednek, ezért schruz professzor után szabadon én is fóliatömítéses „dunsztolást” alkalmaztam, majd fokozatosan növeltem a nyitva tartott órák számát. Mára teljesen szabadon van.

Sajnos a 4 növényből 2 nem nagyon szereti a körülményeket. A Ludviga a legvirgoncabb, ő el is nyomta a bonsai-kat. Az Elatine nem csinál semmit, pár minit kaptam, és nem is nőttek semmit, de legalább zöldek. A Myrio sokáig szenvedett, jó pár szál el is száradt, de a maradék most úgy néz ki megindúlt.

Ez egy kísérletnek indult és bár nem ott, ahol terveztem, de szeretném megtartani annak, tehát kideríteni mely növények szeretnek „pörzsölő” nélkül is levegőzni.

És akkor pár kép:
Ültetés után:

IMG_2628 by Apuka13, on Flickr

Takargatva

IMG_2730 by Apuka13, on Flickr


IMG_2729 by Apuka13, on Flickr

Saját helyén

IMG_2959 by Apuka13, on Flickr

Most így állunk

IMG_2976 by Apuka13, on Flickr

Mikro latine

IMG_2980 by Apuka13, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére