• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 96l, túl sok lehetőség

Kösz!

Esetleg ajánlanál valamit?
Megfogtál. Nagyobb levelű, szines(gondolom piros) előtér... Sok fény, meg CO2 kéne... Az Alternanthera reineckii mini elég nagy levelű, de low-techben maximum barnás... A crypto albida brown nem zöld, viszont gigantikus méreteket ölthet, ha nem ültető cserépbe korlátozod... A Ludvigia super red nálam tűzpiros El-naturálban, de főként, amikor felér a tetejére és elég már hozzá a fény. 🤔 Bár megvan az a jó tulajdonsága, hogy topolva nem dobja el a rőtpirosat az alsó leveleken. Ezt melós lehet mindig visszavágni és a tetejét leültetni... Talán valamelyik színes levelű crypto, de szigorúan ültető tálba korlátozva és nem engedni, hogy túl sok levele legyen. A külső leveleit tőből le lehet tépni és akkor kicsit kompaktabb marad. A tál meg azért kell, mert gyökérről megindulva elsétál az akva másik felére az aljzat alatt és olyan lesz, mint a mesebeli hydra: 1 fejét levágod, 2 nő helyébe... Szűkebb tálban totál befeszül gyökerestül és önmagát lekorlátozza a saját sarjakkal.
 
Ludwigia repens szerintem ideális lenne neked.
A Ludwigia palustris super red sokkal kényesebb, nálam csapvízben nem is maradt meg. Alternanthera reineckii-vel is lehet próbálkozni, de low tech körülmények között az is problémás. Cryptoból nem találsz pirosat. Van pirosas-barnás, rozsdabarna vagy halvány rózsaszín (csak nagyon ideális körülmények között).
 
Sziasztok.
2 év után új halakat hoznék az akvába. Jelenleg 10 hamis neon, meg 15 endler guppi van benne, kb. 40cm hal. Beállt akva, sok növény.

Mire figyeljek, ha hirtelen 60 cm hal lesz benne? (Endler guppi, sima guppi) Jelenleg 5-7 hetente van vízcsere. Sűrítsem az első 1-2 hónapban?

Köszi!
 
Sziasztok.
2 év után új halakat hoznék az akvába. Jelenleg 10 hamis neon, meg 15 endler guppi van benne, kb. 40cm hal. Beállt akva, sok növény.

Mire figyeljek, ha hirtelen 60 cm hal lesz benne? (Endler guppi, sima guppi) Jelenleg 5-7 hetente van vízcsere. Sűrítsem az első 1-2 hónapban?

Köszi!
Sűrítsd. Több hal, több nitrátammóniahalpisikakisatöbbi. 🙂
 
Meghoztam a halakat. Karantén akvám nincs, láttam az akváriumot, ahonnan jöttek, szép, rendezett, egészségesek a halak.
A vízhez szoktatáson kívül végezzek valami fertőtlenítő műveletet?
 
Meghoztam a halakat. Karantén akvám nincs, láttam az akváriumot, ahonnan jöttek, szép, rendezett, egészségesek a halak.
A vízhez szoktatáson kívül végezzek valami fertőtlenítő műveletet?
Csepegtetősen egy vödörben felduzzasztod a vizet, egyszer leöntöd, majd ismét felduzzasztod. Utána hálózd őket át víz nélkül. Szerintem. 🙂
 
Back
Oldal tetejére