• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 72L mid

A Co2 palackot(teljes felszerelést) még kitudod próbálni, hogy eresztet e valahol. Ehhez nem kell nagy nyomás, elég egy minimális 0,2 bár. Ha ez nincs meg a palackban, tedd a palackot 10 percre a radiátora. Gázszivárgás jelzővel meg lehet nézni. Ha nincs, azért nem kell venni. Egy fúrt dugós flakonba rakjál egy kis mosószert , kb. fél decit, és utána félig tölts félig vizel, jó rázd fel, és csak a habbal, nyomd minden csatlakozásra. Ha a hab elkezd felfújódni valamelyik csatlakozásnál, akkor ott lesz a hiba.
Jah! és a tűszelepet nyisd ki teljesen .
Hát már leszedtem azóta, full üres volt a palack. Most Co2 nélkül dübörög az akva. De köszi, jó lesz ez a leírás későbbre.
 
Naggyonnn durva... Tegnap délután beadtam extra foszfátot, 1,8-ra feltoltam kb, most mértem és csak a ma beadott adag van bent. Hallottam hogy az aktív talaj nyeli, de ennyire?
 
Na szokásos vízcsere, talajporszívó megvolt.
Kicsit ritkítottam a hínáron hogy kapjon fényt. A reineckii mini nincs valami jó formában. Olyan mint ha össze lennének törve a levelei vagy nem is tudom. A többi növény egész jól megvan. Talán a co2 hiányzik neki?
25500435_7abaad4f26e0b01159a5f43a1101b61f_xl.jpg
 
Szia!
Hogy áll az akva? Ramik jól vannak? Végül telepítettél még mellé halat?
Utóbbit csak azért kérdezem mert én is most tervezek beszerezni egy 80 literesbe egy párt.
 
Szia! Bocs hogy így késve... De hát nagyon nem volt mit írni :D Sajnos ez a projekt totális kudarcba fulladt, pedig az elképzelés nem volt rossz. Nem igazán volt átgondolva rendesen a tápozás se, variáltam is sokat.
Majd egyszer talán megint indítok egy hasonló akvát, de nem mostanában. Most indítottam egy Walstad-féle akváriumot, majd meglátjuk mi sül ki belőle. Sajnálom ezt a 72-es setupot, szép lehetett volna :)
 
Szia! Bocs hogy így késve... De hát nagyon nem volt mit írni :D Sajnos ez a projekt totális kudarcba fulladt, pedig az elképzelés nem volt rossz. Nem igazán volt átgondolva rendesen a tápozás se, variáltam is sokat.
Majd egyszer talán megint indítok egy hasonló akvát, de nem mostanában. Most indítottam egy Walstad-féle akváriumot, majd meglátjuk mi sül ki belőle. Sajnálom ezt a 72-es setupot, szép lehetett volna :)

mi történt?
 
mi történt?
Hát egy ideig nagyon szépen nőttek a növények, vagyis a rotala annyira nem, de a hínár igen. Aztán elkezdett besárgulni, nem nagyon, csak kicsit, aztán tisztára lealgásodott, ilyen apró barna szálak, de nem barna alga volt, inkább agancs. Elég összevissza volt a tápozásom is. Mértem foszfátot, 0,00-t mutatott a teszt. Gondolom az aktív talaj miatt. Elkezdtem már elkeseredésemben variálni a tápokkal, aztán már menthetetlen volt. Viszont a rotala mire bontottam szét az akvát, úgy beindult... Nagyon élvezte a helyzetet. Na mindegy tanulságnak jó volt :D
 
Hát egy ideig nagyon szépen nőttek a növények, vagyis a rotala annyira nem, de a hínár igen. Aztán elkezdett besárgulni, nem nagyon, csak kicsit, aztán tisztára lealgásodott, ilyen apró barna szálak, de nem barna alga volt, inkább agancs. Elég összevissza volt a tápozásom is. Mértem foszfátot, 0,00-t mutatott a teszt. Gondolom az aktív talaj miatt. Elkezdtem már elkeseredésemben variálni a tápokkal, aztán már menthetetlen volt. Viszont a rotala mire bontottam szét az akvát, úgy beindult... Nagyon élvezte a helyzetet. Na mindegy tanulságnak jó volt :D


A nullás foszfát hacsak nem ADA tápozásod van, nem túl jó jel.
 
Back
Oldal tetejére