• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

60x35x35 /73 literes/

vartan

Kertész tanonc
Legjobb napló
Másokhoz hasonlóan én is úgy gondoltam megmutatom nektek az akváriumom.

Adatok:

Méretei: 60x35x35 cm /72 liter/
Világítás: 2x 55w dulux /ebből csak 1 osram 6500k-es cső világít napi 9 órát/
Szűrés: Eheim 2322 Thermo /vízmozgatásra Koralia nano/
Co2: 500g palack kis powerheaddé alakított Aquael belsőszűrővel porlasztva + napi 3ml Easy Carbo
Tápozás: Haack PMDD-től rendelt sűrítményből ill. porokból kevert, csapvizemhez igazítva, EI szerint adagolva (szappanos flakonból!:D)
Vízcsere: Heti 50% körül
Aljzat: JBL Aquabasis AquaImpex Plantalithal keverve, tetején homok és apró kavics keveréke
Dekoráció: 2 db nagy Mangrove fa (amit ajándékba kaptam a lámpatest mellé :))
Növények: Hemianthus micranthemoides, Hemianthus callitrichoides ''Cuba'', Taxyphillum barbieri, Pogostemon Helferi, Cryptocorine parva, Cryptocorine wentii 'tropica', Anubias barteri var. 'petite nana', Microsorium Pteropus, Microsorium Pteropus 'narrow', Microsorium Pteropus 'windelov'
Állatok: 8 db paracheirodon innesi, 12db Caridina multidentata, 2db otocinclus affinis

A növények még nem nőtték be a nekik szánt helyet, de azért így is elfogadható az összkép:
(ja és a fényképezés nem az erősségem:D)




A későbbiekben megpróbálok minél több növényt a fán, mohába ágyazva növeszteni, hogy a víz felett nőjjenek.
 
Szia!
Nekem nagyon tetszik! A HC szőnyeg gyönyörű. A 2 db. oto az nem kevés? Úgy tudom, hogy csapathal.
 
2-en is elvannak. Azért nem vettem többet 3-nál, (az egyik nem élte túl az első pár hetet) mert sok helyen olvastam, hogy ha kevés az alga éhenhalhatnak, mivel nem fogadnak el semmiféle mesterséges eledelt.Valahol olvastam, hogy az a biztos ha 10 gallonra (37 liter) 1 halacska jut. Egyszer kétszer próbálkoztam adni nekik forrázott zöldséget, és tényleg nem érdekelte őket.
 
Hihetetlen a W/liter arányod (1.5 *-es) :shock:
Nagyon tetszik a HC szönyeg gratulálok, nem kis munka lehetett.
Nagyon kíváncsi vagyok a vasfán nevelt növényekre ;)

Grat.
 
viktorlantos said:
Tényleg szép a HC szőnyeged gratu :ugeek:
Kössz, de azért én még nem vagyok megelégedve vele. Egy két helyen még lyukas :D
Cecska said:
Hihetetlen a W/liter arányod (1.5 *-es) :shock:
Nagyon tetszik a HC szönyeg gratulálok, nem kis munka lehetett.
Nagyon kíváncsi vagyok a vasfán nevelt növényekre ;)
Gyakorlatban nem 1.5x a w/l, mivel csak 55 wattal nyomom. Pár hétig próbáltam 110 wattal is, de az már a ló másik oldala, 0.75 w/l bőven elég. HC-val nincs munka, szerencsére csak beülteted és nő magától. A fán nevelt gazokról meg majd rakok fel képeket, ha végre kinőttek a vízből :)
 
Alacsony megvilágítás, nagynyomású CO2 rendes beoldással, EI, rendszeres vízcsere. A siker receptje.
Kár a sok gagyi technikáért, fáért meg aljzatért - de az eredmény ettől függetlenül magáért beszél. 2:0 nektek N-dee-vel. ;)
Gratula!
 
Kössz.
Mondjuk a világítás annyira nem kevés, (és a co2 amúgy is sokkal fontosabb) a felszerelés se annyira gagyi, a powerheadtől eltekintve, de az hatékonyabb mint egy (olcsó) üvegdiffúzor. A drága aljzatnak továbbra se látom hasznát, a HC aligha lesz szebb tőle. A fában igazat adok neked, de ez ingyen volt. Majd rescapenél lesz másik:)
 
vartan said:
Mondjuk a világítás annyira nem kevés,
Jajj igazad van, elnéztem! Ezzel a watt / liter számolásotokkal mindig megzavartok, Cecska. WPG-hez vagyok szokva és nem számoltam utána. :( A többi dologgal is egyetértek, ezt kivéve:
vartan said:
A drága aljzatnak továbbra se látom hasznát, a HC aligha lesz szebb tőle.
Tény, hogy első körben (ahol te most vagy) a jó aljzat már eleve garantálja a sikert! Hosszabb távon hajlok arra, hogy egy HC szőnyeg a rendszeres visszavágásokkal stabilabb tud lenni erős gyökérzet kifejlesztése mellett (amikor pl. idővel nehezebben "szabdul el"), és ez csak normális talajban képzelhető el - de majd meglátod te is.
 
újabb update
100_2235_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

100_2236_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

100_2236_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Hali!

Szép!

Figyelitek a fán lévő mohát?Ezek a riccia darabok mindenhová beteszik a lábukat......
 
Kössz a hozzászólásokat.
A moha azért ilyen viharvert, mert egy hete téptem ki több mint a felét egy nagy adag HC-nyílfű csomóval együtt. A ricciából sokkal több volt ott eddig. Abban a kupacban jelenleg van HC, jávai moha, riccia és kis monosoleum is. Majd elválik melyik győz, a többit kiirtom, ha nem illik a képbe:D Mellesleg tényleg mindenhol megtelepszik a riccia, a talajon a HC között is van egy pici, és nem lehet kitépni, mert jön vele a HC is.
 
Nagyon szép kis HM bokrot növesztettél. Gratu.

Meg a HC is szép. Nah szép az aki és kész. Talán a háttér fa stb az ami nem találkozik a HC, HM minőségével, de egyébként szép.
 
Back
Oldal tetejére