• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 50L Restarter

Hááát most perpilla nem merek képet csinálni, valószínűleg eljön a napra pontos 1 év, amit Ákos is írt. Épp egy új lámpát tesztelgetek, meg tervezek beszerezni egy 60 centis optiwhite tankot, illetve rákötök valami combosabb külsőszűrőt is, aztán akkor már tényleg nem lehet majd mire fogni... :D Ha minden összejött megcsinálom az új állványt is, aminek már itt van az anyaga szűk egy éve szintén. És akkor jöhet a teljesen új akvárium. Egy kis hardscapes tréning majd jól jönne :p
 
Na rászántam magam egy picit újra, hogy rendbe rakjam, bár túl sok esélyt nem látok a túlélésre, nincs mese, új akváriumot kell indítanom! :D
Kis pucolászás és vízcsere után:
TDS: 280ppm
pH: 7.2
gH: 13nK, 8kK
Hőmérséklet stabil 25C
Nitrát 0.5 (mg/l??)
PO4 0.5 ppm
Fe nem mérhető (gyorsan meg is durrantottam 0.6mg/100l-el)
Co2: szép zöld a drop checker.

A növények össze-vissza nekiálltak elnőni. Gyakorlatilag ki is vágtam az összes gyors növésűt, mert 1 hét alatt elborították a teljes akváriumot. Most rettenet állapotok vannak, de azért lőttem egy képek, hogy együtt tudjunk szörnyülködni: 😅

IMG_0550.jpg
 
Na rászántam magam egy picit újra, hogy rendbe rakjam, bár túl sok esélyt nem látok a túlélésre, nincs mese, új akváriumot kell indítanom! :D
Kis pucolászás és vízcsere után:
TDS: 280ppm
pH: 7.2
gH: 13nK, 8kK
Hőmérséklet stabil 25C
Nitrát 0.5 (mg/l??)
PO4 0.5 ppm
Fe nem mérhető (gyorsan meg is durrantottam 0.6mg/100l-el)
Co2: szép zöld a drop checker.

A növények össze-vissza nekiálltak elnőni. Gyakorlatilag ki is vágtam az összes gyors növésűt, mert 1 hét alatt elborították a teljes akváriumot. Most rettenet állapotok vannak, de azért lőttem egy képek, hogy együtt tudjunk szörnyülködni: 😅

View attachment 170040
Nem rossz ez. A sztemek mindig sietnek. A nitrátod kevés szerintem. (vagy a teszt döglött, vagy nem ráztad egy percig erősen...) 7,2ph-nál nem görcsölnék rá a vasra. Nem stabil.
 
Úgy néz ki, elég szomorú a helyzet. Kezd teljesen elárasztani a GSA. Félek hogy a Bucephalandraim és a Anubias Gold leaf és áldozatául esik...
Lenne esetleg ötletetek, hogy hol kezdjem a gyógykezelést? Egy dolog biztos, itt az ideje beüzemelni a Tetra600-ast, mert ez az akasztós szűrő nagyon kevéske, de volt idő, amíg ugyanezzel a setuppal tökéletesen működött az akvárium,kevesebb zöldséggel is. Gyanakszom még a tápra, de nem tudom eldönteni, hogy miből van kevés, vagy miből túl sok. Minden tanácsot szívesen veszek!
 
közben sikerült a képeket is felrakni, valamiért elsőre nem ment, bocsánat a duplikálás miatt.
 

Attachments

  • IMG_0597.jpg
    IMG_0597.jpg
    456.9 KB · Megtekintések: 14
  • IMG_0598.jpg
    IMG_0598.jpg
    287.6 KB · Megtekintések: 16
  • IMG_0599.jpg
    IMG_0599.jpg
    372.2 KB · Megtekintések: 15
Úgy néz ki, elég szomorú a helyzet. Kezd teljesen elárasztani a GSA. Félek hogy a Bucephalandraim és a Anubias Gold leaf és áldozatául esik...
Lenne esetleg ötletetek, hogy hol kezdjem a gyógykezelést? Egy dolog biztos, itt az ideje beüzemelni a Tetra600-ast, mert ez az akasztós szűrő nagyon kevéske, de volt idő, amíg ugyanezzel a setuppal tökéletesen működött az akvárium,kevesebb zöldséggel is. Gyanakszom még a tápra, de nem tudom eldönteni, hogy miből van kevés, vagy miből túl sok. Minden tanácsot szívesen veszek!
Mivel tápozol most, és mennyit? A zöldpont a foszfáthiányt jelzi. De lehet az is, hogy túlvasaztad, az ugyanis antagonisztikus párja a foszfátnak.
 
TF planter hetente az ajánlott mennyiségben, TF Macro napi egy pumpa, Seachem Flourish Advance napi 1 pumpa.
Akkor ezek szerint heti 5 ml a planterből. Azt leosztottad napra, vagy csak vízcserekor? Lehet, hogy jobb lenne a napi adag. A macro lehet kevés neki. A pumpa nem biztos, hogy pontosan 1 ml-t ad. Több embernél olvastam, hogy dupla annyi macroval jó neki a TF. A Seachem Flourish Advance szerintem felesleges és nem illik annyira atápozási rendszerbe. Ráadásul nem látok nálad metszendő sztemeket, amik vágási stresszét hivatott ez a szer orvosolni. Helyette inkább TF liqui carbót tennék. Az fékezi az algát és tesz még káliumot is pluszban a vízbe. És jobban beleillik a rendszerbe. Vagy hagynám a csudába a TF rendszert, mert az erősen halas rendszerre van kitalálva. Egyáltalán, van benne halacska? Fotón nem látok.
 
Köszönöm az ötleteket! Elnézést Zsolti rosszul írtam, Flourish Excelt használok, nem Advance-ot. Heti rendszerességgel adagolom, de akkor lebontom napira, hátha az segít, meg a Macron is emelek, bár nem akarom magam már sokáig szivatni a TF-el, inkább 2hr APT-ra tervezek átállni. Van amúgy hal: 5 db 5sávos díszmára, 6 galaxy, 6 petitella, 2 Oto, 5 Amano, 1 Sziámi algázó.
 
nem akarom magam már sokáig szivatni a TF-el, inkább 2hr APT-ra tervezek átállni. Van amúgy hal: 5 db 5sávos díszmára, 6 galaxy, 6 petitella, 2 Oto, 5 Amano, 1 Sziámi algázó
Jól elbújtak a drágák. Ha ezt nem bontod, akkor a zero-t javaslom ezekkel a lényekkel, egy hangyabokányi foszfát kiegészítéssel. 😉
 
Back
Oldal tetejére