• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 480 Kongó replika

Aradi Ferenc

Kertész szaki
3 hete indítottam hi tech rendszer GA tápozás most tartok a 3 napos vízcseréknél. Lakók egyenlőre csak karbantartók. 30 amanó 20 oto 10 sisak 5 "repülő róka"
160x60x50 a 60 a magasság sajna nem opti az üveg :(
CO2 beoldás reaktorral PH vezérlővel ~6.5
6 csatornás dózispumpa macro, micro, carbo, FE, Ctappa-x a reaktor bypass ágába kötve
Világítás led + 2db 80W T5 Silvania a led 8 órát megy a T5 4-et
Fűtés nincs
2db oase 850 eheim substrat-tal töltve
Eheim UV most még 0-24 ben. Lehet hogy a vas ezért tűnik el, de pótolgatom.


275231063_508451777294695_2204879463620232206_n.jpg
 
Pedig igyekeztem napi 56-56 ml macro-micro, FE napi 12ml ... hát ha ez is kevés 3 hét alatt majd 2-2 liter növénytáp olyan ézésem volt mintha a lefolyóba öntözném... :).
Nem néztél el egy tizedest? Ez a normális mennyiség 10-20 szorosa. :oops:
Biztos kell az UV szűrő? Pláne 0-24-ben?
Mi lenne, ha ritkábban cserélnél vizet? Ránézésre, minden rendben van. (persze az olvadozó növényeket kivéve)
 
Utoljára módosított:
Szóval szerinted egy majd' 500 literes akvárium 3-4 ml táppal kellene menjen? (heti két-három vízcsere mellett) 🤪

Mint érdekesség, a legtöbb ügyfeles akvárium amit gondozunk a gyári ajánlás alatt van tápozva. Így akár ez az 500 literes is mehetne 12-14ml/nap adagolással GA táp esetén.
Kb ezt szoktuk adni ekkora akváriumoknál. Igaz heti vízcserék mennek, de a sűrű vízcserék ellenére sem adnánk többet, mint a gyári. Az 56ml/nap pl ebben az esetben olyan mennyiség amit kb sosem adagolnánk.
 
Mint érdekesség, a legtöbb ügyfeles akvárium amit gondozunk a gyári ajánlás alatt van tápozva. Így akár ez az 500 literes is mehetne 12-14ml/nap adagolással GA táp esetén.
Kb ezt szoktuk adni ekkora akváriumoknál. Igaz heti vízcserék mennek, de a sűrű vízcserék ellenére sem adnánk többet, mint a gyári. Az 56ml/nap pl ebben az esetben olyan mennyiség amit kb sosem adagolnánk.
Én ezt elhiszem, sőt én sem szeretek túltápozni.
De azt is hozzá kell tenni, hogy Ferenc pontosan az adagolási útmutatót követi. Még ha ez kicsit sok is, semmiképpen nem 10-20-szoros mennyiség! És mernék arra is fogadni, hogy éppen most - a heti 1 vízcserére való átállást követően - már ő sem tervezett többet adagolni 20 ml-nél, ami pedig már alig tér el attól, amit te is mondasz..
 
Szia: Nekem a világítás teljesítménye valahogy nem tiszta. (elvesztem)
Egy ekkora akváriumnál ennyi növénynél az első két hétbe nem adnék tápot. Harmadik héttől 10ml ert adagolnék míg el nem kezd bedúsulni és kb duplájára nem nő a növénymennyiség és aztán átgondolnom a növények állapotáról hogy mennyivel emelem a tápozást.
 
Mint érdekesség, a legtöbb ügyfeles akvárium amit gondozunk a gyári ajánlás alatt van tápozva. Így akár ez az 500 literes is mehetne 12-14ml/nap adagolással GA táp esetén.
Kb ezt szoktuk adni ekkora akváriumoknál. Igaz heti vízcserék mennek, de a sűrű vízcserék ellenére sem adnánk többet, mint a gyári. Az 56ml/nap pl ebben az esetben olyan mennyiség amit kb sosem adagolnánk.
Az 56-56 ml az heti 3 vízcseréknél ment.
 
Én ezt elhiszem, sőt én sem szeretek túltápozni.
De azt is hozzá kell tenni, hogy Ferenc pontosan az adagolási útmutatót követi. Még ha ez kicsit sok is, semmiképpen nem 10-20-szoros mennyiség! És mernék arra is fogadni, hogy éppen most - a heti 1 vízcserére való átállást követően - már ő sem tervezett többet adagolni 20 ml-nél, ami pedig már alig tér el attól, amit te is mondasz..
Napi 20ml macro és 24 ml micro megy, plusz napi 15ml Easi Life FE, mert még mindig nagyon alacsonyakat mérek vasból. A macrót azért vettem le mert a PO4 1,8 ppm és a Easi Life FE-t is lecserélem Seachem-re mert abban nincs Kálium ugyanis az olyan magas hogy mérni sem tudom.
 
Szia: Nekem a világítás teljesítménye valahogy nem tiszta. (elvesztem)
Egy ekkora akváriumnál ennyi növénynél az első két hétbe nem adnék tápot. Harmadik héttől 10ml ert adagolnék míg el nem kezd bedúsulni és kb duplájára nem nő a növénymennyiség és aztán átgondolnom a növények állapotáról hogy mennyivel emelem a tápozást.
2db 150 cm-es 80W- os T5 ös Aquastar Daylight megy 14-18 ig és egy 120cm -es chirios WRGB slim 12-20 ig. Szerintem ha üres vízben tartottam volna a növényeket akkor sokkal több elköszönt volna. A monte carlo így is épp hogy túlélte a bucephalandrák fele így is elolvadt. Még várom, hogy a gyökérrizómák újrahajtsanak. Anubiaszok közül is pár elköszönt a többi egy két kevelétől szabadult csak meg, pedig azokra ez nem jellemző.
 
Aktuális állapot: A karbantartó brigád nagyon szépen dolgozik. Csak a köveket kell takarítnom az algától. Heti 2 alkalommal kapnak a halak egy kis Dennerle Crusta Gran garnéla tápot. No meg a corik egy szem Dennerle Cookies Special tablettát. Mind a két táp sokáig egyben marad szépen elpusztítják a rákok és halak. Most már csak éjszaka járatom az UV lámpát 5 óra/nap.


IMG_0706.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére