• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 48 gallon

Ször és szakál alga nyomul. Némi pont és por alga is van. És az az átok hajalga, egyszerűen nem bírok vele.
Újra elkezdtek pusztulni az amanok és az egy darab algázó gébem is oda lett. Az ottoknak viszont semmi baja. Nem igazán értem az egészet.
8 körüli lett a ph, ezt sem értem mitől lett ennyi.
 
Van az a kerek levelű rotalám, (most nem ugrik be a neve) viszonylag igényes fajta. Szépen be van gyökeresedve nől mint a gomba lassan fekszik a víz felszínen. Oké a színe még nem az igazi, de látszik rajta, hogy jól érzi magát.
Ugyanakkor a könnyen tartható rotala rotundifolia alig halad valamerre. A szine gyönyörű, még az alsó levelek is narancs vagy rózsaszínüek. De ez a növény régebben low körülmények között nálam hetente 10 cm-ert nőlt.
A pinatfilda összes levele ször vagy szakál algás, más növényen viszont nincs ilyen alga (csak a fa dekorokon és a köveken. Nameg a riccardiaba).
Összeségében az amano hullást leszámítva nem vagyok elégedetlen, csak nem igazán értem a fentieket :)
 
Eltünt az összes barna és haj alga :) A szakál alga is szinte teljesen eltünt. Fonal és ecset nem jött elő szerencsére. A talajon van még valami zöld alga, most a Mollyk arra kattantak rá. Az amano elhullás is megállt, de itt nagy lett a veszteség (kb 10 db maradt). Az ottokat nem látom, egyet-egyet nagy ritkán. Nem értem hol lehetnek. Müanyag ide vagy oda, de a difit sikerült eltörnöm. Szerencsére meg volt a régi Tropica difim.
 
Végül 29 db gyémánt neon érkezett :) Köszönet Luogi13-nak. Mostanra sikerült bekerülniük az új otthonukba (remélem a beszoktatás nem volt túl gyors). Már csak a szoba világításánál bírtam megnézni őket, de eszméletlen szépek :) Már bánom,hogy nem hoztam el mind az 56-ot.
 
Az åtrendezésröl: Mivel semmi idöm nem volt elszabadultak a növények [stemek]. Teljesen elszabadultak,ki måsztak az akvåriumbòl és némelyik ki is virågzott
Az alacsonyabb növésü növények persze a fény hiåny miatt kipusztultak. Alga viszont nem jelentkezett az elhanyagoltsåg miatt. Mivel a 112 literes alvåriumom nem kelt el,az újra indítås egyszerü volt,mert a szüröt végig jåratni tudtam. Egy 9 literes Amazonia aljzat bekerült pluszba. Eddig minden oké, alga nem jelentkezik. Tåpozni egyenlöre nem tåpozok, mert nem is nagyon van növény az akvåba. Pravula rendelés alatt,ha megérkezik megy a tåp is. Fény,CO2 a koråbbi. Kb 10 Amano és 10 Otto maradt alga felügyeletre.
Az egyetlen dolog ami aggaszt,hogy låttam 8-10 db pår milis planåriåt. Van bent egy 23 fös gyémånt neon csapat,de nem tudom elintézik-e öket.
 
A háttér növények még elég gatyák, de javulás mutatkozik.
Bekerült még 2 db algázó géb és 20 db amanda lazac. Az amandák bekerülésével hihetetlenül felbátorodtak a gyémánt neonok. Eddig még etetéskor is csak akkor jöttek elő, ha nem volt mozgás az akva előtt. Most már vígan úszkál mindenki :)
És egy részlet fotó:

25466917_fa0ab03910cc85ad5849b75edee789ba_xl.jpg
 
Back
Oldal tetejére