• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

35l nano Özönvíz

Gilgames

Új regisztrált
(Ha már Gilgames, akkor Özönvíz)
Akvárium: Arcadia Arc Tank 35l
Világítás: 2 Arcadia Arc Pod 11W, összesen 22W
Talaj: ADA Power Sand Spec S, ADA Aqua Soil Amazonia
Dekor: két vasfa, Rienna kövek(jobb oldalon), (ami bal oldalon van azt elfelejtettem)
Szűrő: EHEIM Pro 2224.
CO2: élesztős Ferplast diffuzor.
Tápozás: HappyLife Profito, Ferro, Carbo
Növények: Eleocharis acicularis, Eleocharis parvula, Hemiathus (Cuba), Lilaeopsis brasiliensis, Nomaphila red, Anubias nana, Javai moha.
Épp az aranymetszéspontban hiányzik még egy Ludwigia glandulosa vagy rotala rotundifolia.
Bútor: Akvarium-ok.hu
Halak még nincsenek.

Egy hét múlva így nézett ki
egesz.jpg

bal.jpg

osveny.jpg
 
A dekorációt úgy válogattam össze, hogy bal oldalon legyen egy sötétszükre szikla és két vasfa, jobb oldalon pedig Rienna kövek. Gondoltam Nano-ban ezzel lehet egy kicsit csalni, mintha nagyobbnak néz ki az egész.
dekoraciok.jpg
 
A növények elültetése annyira lefoglalt, hogy közben képtelen voltam fényképekkel dokumentálni részletesen.
pepecseles.jpg
 
Nem rossz, de szerintem a HC-ből mindenképp vágj vissza.Ahogy elnézem inkább felfelé tör a fény felé, és nem oldalirányban terjeszkedik. Valószínűleg kevés neki a fény, esetleg növelhetnéd a világítás időtartamát.
 
Luna said:
Nem rossz, de szerintem a HC-ből mindenképp vágj vissza.Ahogy elnézem inkább felfelé tör a fény felé, és nem oldalirányban terjeszkedik. Valószínűleg kevés neki a fény, esetleg növelhetnéd a világítás időtartamát.
Első négy nap fele fény volt, s az indította be a felfele növekedést. Visszavágom.
 
Az Alga témában írtam, hogy most nekem is küzdenem kell a zöld algákkal. Ezek miatt naponta feles cserét végzek.
Nitrit nincs, de nitrát is nagyon kevés. Egyszerüen nem felel meg a mostani tápozásom (HappyLife Ferro, ProFito, Carbo), szinte semmi nitrát nincs benne. Ezért alig várom a holnapot, megyek egy Mik-Mak-ért. Lámpát is veszek mégegyet, s akkor meglesz 1W/l.

Inadsztól ma hoztam Pogostemon Stellata Eusteralis-t. Egy óra után az egyik szépen elkezdett lila színbe borulni. Nem is értem, ezek szerint a stressztől triggerelődnek??

Ma felhívtam a Messer-t, érdeklődtem a Papillon 0.5kg CO2 töltéséről. Nem tudták megmondani, pedig 4 helyre bekapcsoltak. Mondták vigyem a palackot, s ha passzol a töltőre akkor töltik.
 
Holnap délben hozok két Otocinclust a nyugati pu. mellől egy tenyésztőtől. Berakom őket segítsenek zöld algát takarítani.
 
Luna said:
Az Otocinclus társas jószág, minimum 6 darab kell belőle.
Hatot csak nem rakok 35literbe... :)

Viktornak is van(volt) Otoja.. s azt hiszem kettő.
Egyébként csak 4 van eladó.
 
Gilgames said:
Luna said:
Az Otocinclus társas jószág, minimum 6 darab kell belőle.
Hatot csak nem rakok 35literbe... :)

Viktornak is van(volt) Otoja.. s azt hiszem kettő.
Egyébként csak 4 van eladó.

Ekkora akváriumban az a 4 is jól meglesz!
 
Eltelt több mint három hónap az akvárium indításától. Jó ideje nem láttam értelmét gyakrabban írni, inkább most egy rövid visszatekintést.
Az első három héten volt egy kicsi zöld algám, ami eltűnt. Azonban a kezdetektől ott volt a Rhizoclonium alga.
Ettől azonban véglegesen nem sikerült megszabadulni három hónap alatt, csupán kontrollálni egy kicsit.

A legrosszabb állapot így nézett ki.
4114984181_567f600cc0_o.jpg

Ezt követően naponta és másnaponta rendezgettem, mígnem ilyen lett.

4115753006_cb57b13153_o.jpg

Az előtéri növényzet természetesen szépen benőtte a terepet. Erről is fényképeztem, de még nem találtam meg.

A Lilaeopsis brasiliensis lett a legszebb. Szép sötézöld, kiegyenesedett szálak, elég sűrűn benőtte a talajt. (a fenti képen még nem ez az állapot van)
Nem volt egy elsárgult, vagy elbarnult szál sem.
Azonban ez a vattaszerű alga állandóan ellepte a növényeimet.

Black-out-hoz nem volt már kedvem. Inkább megnöveltem az Ottocinclus-ok számát háromra és egy fiatal példány Siamensis-t tettem bele.
Más halak, csak két darab megmaradt neonhal volt az akiban.
Garnélákat akartam venni, de végül meggondoltam. Már nem hittem abban, hogy kellőképpen el fogom tüntetni az algáimat. Ha meg újat kezdem, akkor nem kell vadásznom őket.

Jó néhány hibát elkövettem, ilyenek voltak a tápanyaghiány az elején. A túl sűrű növényzet (más szóval nem jól ültettem őket).
Magas nyomású CO2-t is csak később vettem. No meg egyszer alaposan megtört a szűrőcső, amitől csökkent az áramlat.
A design sem tetszett, nem láttam már benne semmi fantáziát.
Egyre jobban akartam már egy teljesen más témájú layout-ot csinálni.
Az újraindítást elhalasztottam néhány hetet, csupán csak azért, hogy kisérletezzem akkor az algákkal legalább. ;)
Miután láttam, hogy nagyjából kordában tartottam őket, akkor úgy döntöttem eljött az ideje az aki szétszedésének. Ennyi volt az első tanulási akimból.
Kaptam két hét szabadságot, ez pedig egy kicsit előrehozta az újraindítás tervet.

Most egy teljesen új témát választottam. Még sehol nem láttam olyat, ezért nem garantált a siker. Az új témám Rizs Teraszok. Ma már berendeztem a talajt, a vörösfákat... Ha minden igaz, holnap jön a Tropikától a "riszszállítmány" (Lilaeopsis Mauritiana), illetve a teraszfalakat szegélyező karácsonyi moha.. (s miegymás) ;)

Az igazság az, hogy az akikat építgetni kész élvezet, attól tartok én inkább azzal kell megküzdenem, hogy megálljam és ne építsek. Így aztán nem volt nehéz temetni az egyiket, hogy jöjjön a másik. Remélem ott kevesebb hibát fogok elkövetni, s talán kevesebb spórával indítok. Végül is az sem mindegy, hogy mennyi és hányféle algaspórával indítunk. Ezzel nem azt mondom, hogy ezen múlna az algásodás, hiszen úgyis volt, van és lesz még alga.
 
Ezen a teraszos dolgon már én is gondolkodtam, majd rakj fel képeket kíváncsi vagyok milyen lesz. Szép volt a tanuló akváriumod kár, hogy szétszedted.
 
Részben sajnálom,hogy szétkaptad az akid,másfelől egy új kezdetet jelent. Remélem mihamarabb megosztod velünk. ;)
 
Back
Oldal tetejére