• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anci menedék

Gezova

Új regisztrált
Sziasztok!

Szeretném Veletek megosztani egy leendő akvárium tervét. :)

Az egész úgy kezdődött, hogy a Párom átalakította a nagy akváriumát... az új akiban különféle okok miatt néhány régi lakó nem szívesen látott egyénné vált. :( Viszont mindegyik nagyon jó fej, nagyon a szívünkhöz nőttek, nem akartunk tőlük megválni, így mentőakcióba kezdtem. :D

Ha már itt tartunk, akkor gyorsan bemutatnám a lakókat a technikai részletek előtt:
- 2 fő kamasz Anci
- 3 fő zebracsiga (neritnia)
- 1 fő Jar Jar csiga (sulawesi)
Ők lesznek a régi-új lakók és szeretnék még néhány garnélát és pár nagyon apró termetű halat (pl. amanda lazac).

Technika női szemmel: :geek:
- kb. 2 vödörnyi víz (20x30x42 cm, 5 mm-es üveggel, kb. 22 liter)
- csíptetős lámpa, engergiatakarékos izzókkal (2 db Arcadia Arc Pod 11W)
- szűrés: Eheim 2222
- gázosítás: nagynyomású szett, 2kg palack, Papillon reduktor, kerámia diffúzor
- növénynevelőszerek: macro és micro napi adagolás Estimatie Index alapon
- vízcsere heti 50%
- talaj: Power Sand Special táptalaj, Amazonia általános talaj, Orinoco dekorral
- dekoráció: vasfa + seiryu kő

Növények:
- Jávai moha
- Anubias nana
- Eleocharis vivipara
- Lilaeopsis noave selandiae
- Staurogine sp.

A Menedék így nézne ki:
P1030505.png

P1030507.png

P1030517.png

P1030523.png

A jobb oldalra valamilyen sétányt tervezek a lakóknak dekorhomokból , de ez még alakul a fejemben. :)

Hát nagyjából itt tartok/tartunk, remélem jó helyük lesz nekik. :roll:

Ha van ötletetek, javaslatotok, észrevételetek, nyugodtan osszátok meg.

Éljenek az ancik! :)

Üdv,
Dia
 
Hajrá!!

Nekem tetszik az elrendezés!
Csak a végén nehogy szebb legyen mint a nagy testvére! :lol:
De most komolyan , hangulatos kompozíció!
Sok sikert!
;)
 
Sziasztok!

Hát ez a nap is elérkezett, a száműzött lakók egy (hatalmas) lépéssel közelebb kerültek új otthonukhoz: elindítottam az 'Anci menedék'-et! :)

Hosszas várakozás után végre együtt a technika, a növények (90%-a), bor :), szóval minden adott volt a "lakberendezéshez", hát belefogtam.

Az akit alapos kisikálása után elhelyeztem átmeneti helyére, majd a délben elfogyaszott pizzásdobozt hívtam segítségül az ösvény helyének kijelöléséhez:

A kezdet:
theverybeginning.png

Majd betöltöttem a speckiális táptalajt:

Ada Power Sand Special on board:
powersandspecial.png

Eltakartam jól a power sand-ot Amazonia-val és az Orinoco is a helyére került:
amazonia_orinoco.png

Kikerült a szamárvezető, az aki 2. osztályba lépett :)
no_pizza.png

Valami ilyesmire terveztem a hardscape-t:
hardscape.png

A moha és az anubias nana "short" "rákötöződött" a vasfára:
driftwood.png

A vízfeltöltést a Páromra hagytam, aki nem aprózta el a csövezést... :) :
waterload.png

Bekerült a vasfa. Ránéztünk az órára, szomorúan konstatáltuk, hogy az előző módszerrel éjfél után lesz feltöltve az aki, így innováltunk:
advanced_waterload.png

Végre megtelt! Néhány kép a végeredményről:

final2.png

final3.png

final1.png

Szívem csücske, az ösvény:
osveny.png

A staurogyne sp. remélhetőleg pénteken megjön, akkor beültetem a jobb oldalt is.

Adagoltam green bactert, green gaint, a szűrőbe pedig bacterball-t, hogy nyugodtan aldujak. :)

A CO2 rendszerre elfogyott a kompetencia (=párom holnapra tolta). :)
Holnap reggel Easy Carbo-t kapnak a növények, illetve indítom a tápozást is (EI), a 2 Arc Pod-ból egy megy, amgíg nincs palackos CO2.

A lakók izgatottan figyeltek minden mozzanatot, már nagyon várják a költözést.
Remélem elégedettek lesznek új lakhelyükkel. Kb. egy hónap múlva költözhetnek is! :)
 
Szépen be fog dúsulni, a kis ösvény is tényleg nagyon szép lett. Mit tervezel, ha tervezel valamit a jobb oldalra?
 
Ezt ügyesen össze legóztátok. Jó lett az ösvény, hogy ilyen kanyargós. Reméljük a halak nem fogják kiegyenesíteni a keskeny oldalát.

Jó a fás kompozíció is a mohával és a kis anubias-al. Szerintem ha belakják a növények nagyon szép lesz az összkép.
 
Luna said:
Szépen be fog dúsulni, a kis ösvény is tényleg nagyon szép lett. Mit tervezel, ha tervezel valamit a jobb oldalra?

Köszi. :) Ma már a CO2 is menni fog, így remélem 3 hét múlva már egy 'dúsabb képet' tudok feltölteni. :)
A jobb oldalára Staurogyne sp.-t fogok tenni.
 
Sziasztok!

Indítás óta nem sok minden történt, az emersen nevelt Lilaeopsis levelei rohadnak, de mintha már hozná az új - submers - leveleit. A Ludwigia arcuata nő mint a gomba.

Bekerült a Staurogyne sp. is, egyelőre szokja az új helyét.

P1040135.png

P1040132.png

A növénnyel kapcsolatos tapasztalatokról, ültetésről a 'Növények' topicban írok inkább.
 
Luna said:
Megnyírtad már a Lilaeopsis-t?

Szia Luna,

Nem még nem nyúltam semelyik növényhez. A Lilaeopsis így néz ki:
P1040148.png

A kis hegyes levelek nemrég kezdtek el kinőni a talajból.
 
Nálam ugyanez a helyzet az új-zélandi változattal, bebarnulnak, aztán egyre áttetszőbbek a levelek. Talán érdemes lehet megnyírni, de ebben nem vagyok teljesen biztos. Viszont én talán a hétvégén megpróbálkozom vele a vízcserekor, aztán majd beszámolok, hogy mi a tapasztalat. Annyi viszont biztos, hogy szerintem túl mélyre nyomtad a növényt a talajba, a gyökereiből nem lenne baj, ha kilátszódna egy pici legalább.
 
Mai állapotok:

A Lilaeopsis mintha nem tudná mi a dolga, nem akar nőni, csupán néhány hosszú levelet hozott/növesztett. :|
Az Ludvigiahoz már nem merek nyúlni, annyira bedzsumbujosodott. :)
Mohákat újrakötöztem, a Tropica-s Anubias nana pedig kirohadt... az utánpótlás bírja (eddig).
A Staurogyne is növögetett.

Alga egyelőre nincs. (kopp-kopp) :geek:

Pár kép:
P1050039.png

P1050045.png

P1050056.png

P1050060.png
 
Back
Oldal tetejére